כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


 
אני רוצה לחלוק אתכם את הסיפור שלי
אני מצטער אם הוא קצת ארוך אבל אני פשוט כבר לא יודע מה לעשות. אני תקוע ונראה שלאף אחד לא אכפת.
אתם רואים את השטח בתמונה? תיאורטית, בשטח הזה, כבר מזמן הייתי יכול לבנות בית.


מאת: אביתר בן-יוסף  | פורסם בתאריך: 31/1/2014  |  פורסם בעמוד הפייסבוק של "הקיבוצניקים"
כבר לפני שנה, הגענו אני ואשתי למסקנה שאת משפחתנו נגדל בצפון - בעמק יזרעאל ליתר דיוק. לאחר מחשבה, החלטנו שנינו לקבוע את ביתנו בקיבוץ בו גדלתי אני, קיבוץ שריד. ...

מאז חלפו חודשים רבים וכמה מפתיע - אנחנו באותו מקום. שום דבר לא זז. מסתבר, כך מספרים לנו, שכבר שנתיים אסור לבנות בקיבוץ. מנהל מקרקעי ישראל החליט לפני שנתיים להקפיא את הבנייה בקיבוצים.

למה? ככה.
עד מתי? לא ברור.

בינתיים אנחנו חיים עם בתנו התינוקת ביחידת דיור די קטנה ברמת ישי ומחכים. מחכים להיתרי בניה כדי שנוכל סוף סוף לעבור לבית משלנו. מעצבן לחשוב שמה שעומד בינינו לבין ארבעה קירות שנוכל לקרוא להם בית הן ועדות וביורוקרטיה.

כל זה בגלל שמנהל מקרקעי ישראל תוקע את הבניה בשריד כבר מספר שנים - כל פעם בתירוץ אחר במה שמסתבר כמלחמת חורמה נגד הקיבוצים. הבעיה היא שאני ואשתי בסה"כ רוצים לגדל את בתנו במקום שקט, בבית משלנו ובינתיים אנחנו תקועים ביחידת דיור צפופה. שלוש נפשות חיות במרחב הצר של שני חדרונים קטנטנים. מחשבה על ילד נוסף בתנאים האלה היא כמובן לא רלוונטית בכלל וחוסר הודאות הזה מונע מאתנו לעשות את הצעד הכי טבעי עבור משפחה חדשה - לעבור לבית קבוע שיעניק לנו יציבות ואפילו איזה סלון או חדר ילדים – זה מרגיש כרגע כמו חלום רחוק.

אז יש כאלה שיגידו "מה הם מתפנקים?" ו"שיגידו תודה שהם יכולים לבנות בית", אבל זה בדיוק העניין. בחרנו לגור בפריפריה וחיפשנו להיות ריאליים. אמרנו – אוקיי, המצב קשה אבל נשחק את המשחק, ובינתיים נראה שמשחקים בנו. אני מרגיש כאילו מענישים אותי על משהו שאין לי קשר אליו. זה מתסכל, וזה עצוב.
זהו, רק רציתי לשתף. לא יודע אם זה יעזור או אם מישהו יראה את זה אבל אני מקווה שמשהו יזוז פה. אם בא לכם לשתף ולעזור לסיפור שלי ושל עוד הרבה משפחות כמונו אני אשמח מאוד.
אם זה לא עשה לכם כלום, זה גם בסדר. תודה על הזמן שהשקעתם 

אביתר בן-יוסף
צילום: פייסבוק.

 
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים