כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


אספקת החשמל לצרכנים בשריד על ידי אורות שריד
הביא לפרסום: חגי ספר  |  פורסם בתאריך: 1/10/2014
 
על פי החלטת הקיבוץ קיבלנו ממשרד המשפטים – רשות התאגידים ורשם החברות והשותפויות את האישור להקים ולהפעיל בשריד רשות חשמל מקומית. השם שנבחר לרשות החשמל המקומית הוא
"אורות שריד בע"מ".

מטרות ותפקידי אורות שריד
עם האישור מקבלת רשות החשמל המקומית את האחריות המלאה על כל רשת החשמל בתחומי הקיבוץ. המטרה בהקמת רשות מקומית במקום הארצית כפי שמוגדרת בחוק משק החשמל, היא לשפר ולייעל את תשתיות החשמל ואת אספקת החשמל לבתי האב, המגזר הקהילתי והעסקי בקיבוץ בהתאם לצרכים הנוכחיים והעתידיים של המשק. הכלי בעזרתו ניתן להשיג מטרות אלו הוא הסמכות שניתנה לחברה, לקנות את החשמל הנדרש לקיבוץ מספקי חשמל לפי שיקול מקצועי כלכלי (ולא בהכרח מחברת חשמל כמו היום) ולמכור אותו לצרכנים המקומיים.

מבנה אורות שריד
על פי חוק משק החשמל אורות שריד היא חברה בע"מ הפועלת עם דירקטוריון והנהלה עצמאית, כפופה לרשות החשמל ורשויות המס של המדינה ומקיימת מערכת כספית עצמאית. מכאן שההחלטות על מדיניות החברה על פי מטרותיה ותפקידיה נופלת במוסדות הניהול של החברה ולא במוסדות הקיבוץ.
על פי אישור ההנהלה הכללית יו"ר הדירקטוריון יהיה מנהל העסקים מתי כוהן. המנכ"ל יהיה מנהל תשתיות הקיבוץ חגי ספר.

הקמת אורות שריד
עם קבלת האישורים הנדרשים להקמה והפעלה של רשות חשמל עצמאית אנו מתחילים בהקמת המבנה הארגוני. תהליך הקמת החברה יארך עד סוף 2014. מינואר 2015 תפעל אורות שריד כספק החשמל הבלעדי של קיבוץ שריד. בתקופה זו נפעל כלפי חוץ וכלפי פנים כדי להתחיל בהרצה הרשמית של החברה. כלפי חוץ עלינו לקבל את האישורים ממוסדות המדינה להפעלת חברה בע"מ. כלפי רשות החשמל עלינו לקבוע תוכנית רב שנתית לשדרוג תשתית החשמל ועמידתה בסטנדרטים הנדרשים. כלפי אספקת החשמל לצרכנים המקומיים עלינו לקדם את ההסדרים של מכירת החשמל עד לתחילת השנה הבאה.

תחום האחריות של אורות שריד
על פי חוק משק החשמל תחום האחריות של החברה מגיע עד מונה החשמל של כל צרכן, הן ביתי (דירות החברים) והן קהילתי (מרפאה, מזון וכו') או עסקי (בית בריאות, רפת, לולים וכו'). לכן את המקורות שלה תשקיע אורות שריד בשיפור תשתיות החשמל בהתאם למטרות הקמת החברה.  מכאן שהאחריות על רשת החשמל בתוך דירות החברים והמבנים בהם מתקיימים הפעילויות והעסקים של הקיבוץ עוברים לאחריות מלאה של החברים או המנהלים של הפעילות הקהילתית והעסקית בקיבוץ (להלן הצרכנים).
העברת האחריות ללקוחות מחייבת אותנו בתקינות רשת החשמל עד הקמת החברה בינואר 2015:
המעבר לרשות חשמל עצמאית מחייב את כלל הצרכנים בקיבוץ לעמוד בסטנדרטים של תקינות הרשת. לקראת ההפעלה של החברה אנו נציע לצרכנים את בדיקת רשת החשמל שלהם באופן מרוכז על ידי בודק מוסמך.
בהתאם לחוק ולבטיחות הנדרשת יצטרך כל צרכן לתקן באופן מיידי את התקלות שהתגלו בבדיקה.
 
קנייה ומכירה של החשמל לצרכנים
קנייה - בהתאם לסמכות שמוקנית לאורות שריד אנו ננהל באופן עצמאי את רכישת החשמל מהספקים. כרגע הכוונה היא לרכוש את החשמל מיצרן חשמל פרטי ("דוראד") ולאחר מכן מספק הנמצא באזור תעשייה מגדל העמק ומייצר חשמל על ידי טורבינות גז. במקביל לפי החלטת הקיבוץ נפעל להתקנת קולטי שמש על גגות הרפתות שיאפשרו אספקת חשמל מוזל (חשמל נטו) לאחוז מסוים מהצריכה המקומית.
מכירה – עד להקמת החברה הקיבוץ קנה וסיפק את החשמל בתעריף של תעו"ז (תעריף משתנה בהתאם לעונות השנה והשעות לאורך היממה) מתח גבוה הנותן הנחה לצרכנים לעומת התעריפים  לשאר הצרכנים במדינה. כספק חשמל עצמאי חובה עלינו למכור את החשמל לצרכנים המקומיים
באחת משתי הצורות:
א. בתעריף קבוע אותו קובעת רשות החשמל הארצית שעומד נכון להיום על 63.75 אגורות לקילוואט שעה (כולל מע"מ).
ב. בתעריף של תעו"ז מתח נמוך היקר ב 17% יותר מהתעריף של תעו"ז מתח גבוה אותו קיבלנו עד היום.
ג. על כל אחת מהחלופות שהצרכן ייבחר תוטל גם עלות קבועה בגין המונה.
כדי שכל צרכן ביתי או מוסדי יוכל לקבל החלטה מושכלת לגבי התעריף המועדף הוא יקבל במהלך החודשים הקרובים עד סוף השנה את חשבון החשמל החודשי בשתי צורות: הראשונה לחיוב, על פי התעריף הנהוג . השניה לשם השוואה עם התעריפים החדשים של התעריף הקבוע של רשות החשמל הארצית והתעו"ז מתח נמוך. בתום חודשי הניסיון יידרש כל צרכן להחליט על המסלול הרצוי לו לקניית החשמל מאורות שריד. תוקף הסכם האספקה לכל צרכן יהיה לשנת 2015 ללא מעבר ממסלול למסלול.

הסברה על ההקמה והתפעול של אורות שריד
נושאי האחריות והצריכה של החשמל על פי הכללים החדשים המוכתבים לנו על פי חוק בודאי אינם פשוטים ונהירים לכל אחד מהצרכנים. כדי להבהיר ולהסביר את היחסים בין אורות שריד לציבור הצרכנים אנו נקיים פנל מצולם בוידאו של הקיבוץ ומפגשי הסברה במועדון לחבר. על מועדי המפגשים תבוא הודעה מוקדמת.
 
בברכה חגי ספר אורות שריד
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים