כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


...בתקוה. מדם  ליבי!
מאת: אורנה פקר  | פורסם בתאריך: 18/7/17

ראשית, רוצה לקוות שעדיין לא עברנו את נקודת האל-חזור, שעוד ניתן לתקן את הנזק הכבד שנוצר.
במערכת המידע בשריד עובד צוות ותיק, מנוסה, מסור ואכפתי. הניסיון והידע הנצבר (למרות שאולי יש שחושבים אחרת) הוא יתרון גדול למערכת. בדרך כלל מנהלים באים והלכים, מתחלפים אחת לשלוש-ארבע שנים. מערכת המידע היא זו שבמשך השנים שומרת על רצף התנהלותי עבור אותם מנהלים.
לכל אחד ואחת מאתנו היו שנים טובות יותר וטובות פחות, עליות ומורדות, אך האווירה שנוצרה בשנה-שנתיים האחרונות כתוצאה מההתנהלות הפופוליסטית של צוות הניהול ויועציו היא קטלנית ובלתי נסבלת.
לא סוד הוא שנפש וגוף חד הם. לא סוד הוא שעובד שרע לו מתפקד טוב פחות מעובד שטוב לו, שמפרגנים לו, שמעריכים את עבודתו (ולא רק במילים כלפי חוץ, אלא בעיקר בכוונה האמתית וביחס).
העובדות/העובדים מאבדים אט-אט את שמחת החיים שהייתה במקום העבודה.

מכאן אלי באפן אישי: מזה כחצי שנה טרודה נפשי, עסוקה 24/7 בחשיבה על חלופות לתעסוקה (מניחה שאני לא לבד בנושא זה) האווירה שנוצרה משליכה על כל אחד ואחת בצורה שונה. אני באפן אישי מרגישה שנגרם נזק כבד הפוגע במוטיבציה.
אם פעם שימשתי "כלב שמירה" מתוך אכפתיות ומסירות רבה, היום "הכלבים כבר לא נובחים". יהיה מה שיהיה...
פעם המנהלים ידעו להעריך את הנכס של הידע והניסיון. היום התחושה שלי, המסר אותו אני מקבלת, "שבי בצד, שתקי ואל תפריעי לעבוד".

מציעה להפנות מבט קצר על מפעל הדגל של שריד, מעבר לכביש "גמל", לראות מה התוצאה של מנהלים שחשבו שיש עתיד בלי היסטוריה. ראו לאן הגענו!!! לא רחוק היום והמצב בקיבוץ יהיה דומה (מקווה שלא, אך נראה שלשם זה הולך). הנהלה שחוסכת על גבה של "מחלקת התה" ובמקביל "משפרת בשמנת" לחבריה כנראה לא תצעיד אותנו למקום המיוחל. לחסוך תמיד אפשר, להתייעל תמיד אפשר. גם המערכת היעילה ביותר יכולה להשתפר, להתייעל ולחסוך, אך תוך מחשבה כנה ואמתית "שתי וערב", "לאורך ולרוחב", "מלמעלה (בעיקר) למטה", לא רק בשביל הנראות הפופוליסטית כפי שזה מצטייר נכון לימים אלו.
התחושה שלי הינה שהמטרה היא שינויים על מנת לרצות ולא על מנת להתייעל, כאשר המטרה צריכה להיות התייעלות ולא שינויים.

לסיכום, לעניות דעתי זה הזמן לעצור! לעשות חושבים! ביחד, בהדברות, ברצון כן לשמוע ולהשמיע, להתייעל מתוך הבנה אמתית של צרכי המערכת למען תפקוד איכותי, אופטימלי, יעיל וחסכוני. זו הדרך להגשמת המטרה האמתית.
                                                                                     
בברכה,
אורנה פקר
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים