כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


 
דיווח תמציתי על ישיבות המזכירות - נובמבר 2013

מאת: נח שגיא | פורסם בתאריך: 3/12/2013
ישיבה מס' 25 (3.11.2013)

אושרה ההצעה לגבות שכר דירה סמלי ותמריצים לבנים חיילים שיפנו את דירותיהם.
נדונה סוגיית הייעוד של כספי הביטוח הסיעודי לחברים שנמצאו/יימצאו זכאים לכך. סוכם שוועדת בריאות-רווחה ודירקטוריון בית הבריאות יגבשו בהקדם הצעה למסמך מותאם לתקנון הביטוח הסיעודי החדש המתגבש בימים אלה לקראת דיון בשיחת קיבוץ.

נדון מסמך המגדיר ומסדיר את הטיפול בתחום הייעוץ/סיעוד (בהשתתפות צביה וזיו ארדי).נכונו היבטים שונים של ההצעה וסוכם שלאחר לימוד ועיון נוסף תגובש הצעה סופית שתובא לדיון בשיחת הקיבוץ.
 
ישיבה מס' 26 (10.11.2013)
 
נדון ערעור קבוצת הורים על ההחלטה בדבר שכר דירה/תימרוץ לחיילים. לאחר דיון נוקב ומעמיק קיבלה המזכירות את הערעור והוסיפה החלטה משלימה: "בסמכות המזכירות+ועדת בנים לדרוש מחיילים להחזיר את הדירה שהוקצתה להם אם יתברר שהיא לא מאוישת תקופה ארוכה ו/או משמשת למטרות או לדיירים שלא למטרה זו הדירה הוקצתה". כמו כן, הועלתה הצעה להחתים את חיילינו למחויבות לשימוש נאות.
 
ישיבה מס' 27 (17.11.2013)
 
נדונה פנייה אישית להחרגה מהחלטות קיימות מצד חברת קיבוץ. כיוון שהפניה לא אושרה הנושא נשאר בשלב זה בגדר נושא דיסקרטי. אם יחולו התפתחויות הנושא יגיע לידיעת הקיבוץ.

התקיים דיון על הצעת ועדת בריאות-רווחה לפתרונות הנגשה (נגישות) לדירות של חברים הזקוקים לכך מטעמי בריאות ו/או מגבלות גופניות. סוכם לגבש הצעה סופית, לתת לה ערכים כספיים מתאימים ולהביאה לדיון והחלטת הקיבוץ. כל החלטה שתתקבל תתייחס לפתרונות שכבר בוצעו ו/או לכאלה שיש להוציאם לפועל.
 
ישיבה מס' 28 (24.11.2013)
 
חזרה לדיון ההצעה להנגשה לחדרים של חברים עם מוגבלויות בריאותיות  או גופניות. ההצעה אושרה ומועברת להמשך טיפול כשבבסיסה ההמלצה להשתתפות הקיבוץ בפתרונות (גובה ההשתתפות יקבע בהמשך), בכפוף לבדיקת היכולת הכלכלית של החברים והאפשרויות שהקיבוץ יעמיד לשם כך. ההצעה המפורטת תתפרסם כשתגובש סופית.

נדונה ההצעה (שכלולה במסמך עקרונות הקמת אגודת המתיישבים) להקמת גוף של אגודת המתיישבים לטיפול בכל נושאי השכול והאבלות ביישוב. גם במזכירות וגם בהנהלת האגודה הובעה מודעות רבה לרגישויות הרבות הכרוכות בנושא, לכן סוכם לחתור להקמת גוף מתאים שיבחן את ההיבטים השונים של בית העלמין והאבלות, יגבש נהלים, יפרסם הצעות ויביא בסופו של דבר הצעה, בתאום הדוק עם מזכירות הקיבוץ.

נמסר מידע עדכני ביחס לנושאי פרט שונים, שברגע שיהפכו לנושאים לדיון שתידרש החלטה לגביהם יועברו לידיעת הציבור בכפוף להחלטת המזכירות.
המזכירות החליטה לאמץ את המלצת השיחה שיופעל נוהל, לפיו נחוץ רוב מיוחס במזכירות  כדי להכיר בנושא פרט כלשהו, כנושא שיופעל לגביו עקרון הדיסקרטיות וצנעת הפרט.


 
להתראות בדיווח על ישיבות חודש דצמבר
נח שגיא
 
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים