כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ערוצים >> קהילה בצמיחה >> ארכיון קהילה בצמיחה >> דפי מידע - מנהל קהילה, קיבוץ שריד >> דף מנהל הקהילה - ינואר 2013
   

 דף מידע לחברים
    
 ינואר
2013  |  מאת: נח שגיא

ראשית כל עלי להתנצל בפניכם על כי חלה הפסקה יחסית גדולה מאז דף מנהל הקהילה הקודם ואסתפק בהתנצלות בלבד כי אין טעם להיכנס להסברים ותירוצים למיניהם.


פורסם בתאריך: 3/1/13

• בימים אלה ממש הושלמו ההכנות והדיונים במסגרת תכנית ותקציב 2013,  גם של העסקים וגם של הקהילה.
בשבוע הקרוב (בימים ג' ה- 05/02/13 וה- 12/02/13 ) יתקיימו שיחות קיבוץ
בנדון, ראשית כל בנושא גמל והעסקים ובהמשך בדבר תקציב הקהילה.
 
• מבלי להיכנס לפרטים, מופנית בזאת פנייתי אל כל החברים להגיע וליטול חלק בדיונים ובהכרעות, אך לעשות כן בסבלנות, סובלנות, רגישות הדדית והבנה לרקע ולמצב של כל מגזר ומגזר בקהילה שלנו.
 
• לאחרונה נעשה ניסיון רציני ומורכב להציע מועמדים מתאימים להשלמת ההרכב של הנהלה כללית. צוות האיתור פנה אל כ- 70 (!!!) חברים בבקשה להסכים להציג את מועמדותם.
לצערנו ההסכמה הייתה מזערית, אך לעומת זאת הושמעו טענות רבות (מוצדקות או לא!?) בדבר רשימת המועמדים המוצגת.
כעת אנו ניגשים למבצע (!) החלפת חברי המזכירות שסיימו קדנציה או ביקשו להתחלף.
כדי להימנע ממצב דומה ומהטענות שבעקבותיו – " אין במי לבחור" או " לא משתפים אותנו בתכנון ובהכרעות", אני פונה אל החברים בבקשה להיענות בעין יפה לפניות חברי הצוות ולהיות שותפים פעילים בניהול חיינו במקום הזה.
 
• בדומה, אנו מבקשים מחברים שרואים עצמם מתאימים לכך, להסכים להיבחר לצוות מנהלי שיחות הקיבוץ. מן הראוי להשלים את ההרכב ולהכניס דם חדש גם לנושא זה.
 
• למרות שנושא התרבות עבר לאחריות אגודת המתיישבים אני ממלא חובה נעימה בבואי לברך את העוסקים במלאכת התרבות הלא פשוטה, של היוזמות והארגון של מגוון פעילויות תרבותיות ביישוב ובמיוחד סביב כל אירועי ט"ו בשבט המוצלחים והמהנים. כה לחי לצוותי התרבות ולעדי רוזן העומד בפרץ.
 
• בשעה טובה ומוצלחת חודשה פעילות דירקטוריון בית הבריאות ובהמשך יימסרו דיווחים על פעילותו. בשלב ההתארגנות הראשונית נערך תהליך תאום ציפיות בדבר יעדי פעילותו, נבחנה תכנית 2012 והוצגה תכנית 2013 . כמו כן, החלה בדיקה של תקנון הבית הסיעודי והדיור המוגן מתוך כוונה לעדכן אותו ו/או להכניס בו שינויים אפשריים. חברים שיש להם הצעות ורעיונות מוזמנים לפנות אל חברי הדירקטוריון (אליעזר דרבקין, הגר ברק, סמדר אלמן, נעמי ברקן, הילה פרסקו, צביה כפרי, מתי כהן ונח שגיא) והדברים יועברו לדיון והתייחסות בהמשך.
 
• על פי החלטת ההנהלה הכללית החל מה- 01/01/2013 תעלה הגביה בגין אגרת השיוך ל- 40 ₪ לחודש לחבר (במקום 25 ₪ עד כה). העלויות של תהליך השיוך הן גבוהות מאוד וההעלאה שהוחלט עליה אמורה לצמצם את הגרעון שהצטבר עד כה בנדון.
 
• אני מוצא לנכון להפנות בקשה (שהיא בעצם דרישה) נוספת אל ציבור הנהגים בכל כלי הרכב הממונעים למיניהם: הכבישים עוברים בשטח בנוי, חלקם משמשים גם את ההולכים ברגל שהולכים לאורכם או חוצים אותם.
אנא נהגו בהם באיטיות, בזהירות ומתוך תשומת לב מרבית למה שקורה. כמו כן, הימנעו מהתנהגויות המנוגדות לחוק בכל הקשור להסעת ילדים.
 
• עבודת הכנה ועריכה ארוכה ושקדנית מצדו של דני נימרי הביאה לידי כך שהטקסט של "יומן אחווה" מוכן להוצאה לאור באמצעות יד- יערי ויד- בן צבי. נקווה שהמפעל החשוב יסתיים בקרוב.
כה לחי ואיחולי הצלחה לדני נימרי.
 
• לאחר החלטת הקיבוץ בדבר המשך קיומן של ההנהלה הכללית והמזכירות חוזר נושא גיבוש הצעת שינוי במבנה הארגוני לידי גורמי ההנהלה ולאחר שתגובש הצעה מעודכנת היא תחזור לדיון בהנהלה הכללית/ מזכירות ולשיחת הקיבוץ.
 
• אנו חוזרים ומזכירים שכל זמן שלא הושלם תהליך השיוך, הדירות (כולן!) הן בבעלות הקיבוץ וחל איסור מוחלט על השכרתן (בחלקן ובמלואן) על ידי חברי הקיבוץ. סטייה מהנחיה זו עלולה לסבך את הקיבוץ ואת החבר המשכיר כאחד. אנא הקפידו על כך.
 
נסתפק בנאמר עד כה. אעשה מאמץ לחזור למתכונת של הוצאת דף מנהל קהילה מידי חודש ועד לדף הבא
 

להתראות
נח שגיא - מנהל הקהילה

 

 
נח שגיא - מנהל הקהילה

 


 


 


 
-


 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים