כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף מידע מערכת החינוך - פברואר 2014 ,  אדר א'  תשע"ד
מערכת החינוך בשריד לא נחה לרגע ואנו שמחות לעדכן אתכם על גבי דף שיפורסם מפעם לפעם באתר הישוב לגבי המתרחש במערכת וכן החלטות הנהלת החינוך הציבורית.

מאת: אושי ב.ד אסולין  ודניאלה דרבקין  | פורסם בתאריך: 6/5/2014
החלטות משולחן הנהלת החינוך הציבורית:
  • תוכנית מעברים:
    ההנהלה הפעילה גיבשה המלצה לתוכנית מעברים בסוף השנה בין יחידות החינוך השונות על סמך מסקנות מהמעברים בשנים האחרונות.
בגיל הרך נבנתה תוכנית שבה ילדי כל גן עם הצוות יבקרו לקראת סיום השנה בגן שבו ילמדו בשנה הבאה. ייעשה כל מאמץ שמטפלת תעבור עם הילדים בתחילת השנה למספר ימים כדי להקל עליהם את הקליטה.
בבלתי פורמאלי
  • ילדי גן אילן עם צוות הגן יבקרו במרכז הצעיר בתיאום בין שני הצוותים.
  • ילדי כיתה ב' העולים למרכז הבוגר יעברו במהלך החופש הגדול מספר מפגשים ופעילויות עם צוות המרכז הבוגר במרכז עצמו.
  • ילדי כיתה ו' העולים לנעורים יעברו בחודש הראשון של שנת הלימודים של כיתה ז' פעולות נפרדות להם בלבד עם מדריך הנעורים, לקראת שילובם בנעורים.
שיחות הורים יתקיימו בכל יחידות החינוך כדי להכיר להורים את הצוות והמקום בו יתחנכו ילדיהם.
כחלק מתוכנית זו יתבטל הביקור המסורתי של הילדים עם הוריהם למשך שעתיים ביום ההערכות האחרון בקיץ, בהסתמך על דעת הצוותים בשתי המערכות, שהילדים כבר מכירים את יחידת החינוך אליה הם אמורים לעבור דרך ביקוריהם עם הצוות, וההורים - דרך שיחות ההורים טרם המעבר ואסיפות ההורים בכל יחידה חינוכית בתחילת השנה.  
 
  • קליטת ילדים במערכת הגיל הרך במהלך השנה למעט בית התינוקות:
מדיניות הקליטה בבית התינוקות, על פי המסמך שהוצא על ידי הנהלת החינוך לפני שנה, מותאמת למציאות ומאפשרת חשיבה לגבי בקשות מיוחדות.
על סמך הניסיון של השנה הנוכחית, שבה הצטרפו למערכת ילדים רק בסוף אוקטובר, עובדה שיצרה פער בין ההכנסה המשוערת שעליה ניבנה התקציב לבין ההכנסות בפועל,
ההחלטה היא שההתחייבות של ההורים היא למשך 12 חודשים (שנת לימודים מלאה), ושכל הצטרפות למערכת הגיל הרך במהלך השנה תתאפשר אך ורק על בסיס מקום פנוי.
סעיף זה יוכנס לחוזה וייתן תוקף להחלטה.
 
 
עדכון מהנעשה בשטח:
 
נעורים:
נושא ההתנדבות קיבל תנופה ראשונה בבית הקפה שהפעילו בני הנוער בפעילות חנוכה לילדים ובסידור חדר האוכל לפני ואחרי מסיבת חנוכה של הישוב בחדר האוכל. משימת ההתנדבות הבאה תהיה בפורים, כאשר בני הנוער יקיימו הפעלה מסורתית לילדי המרכזים.
אסבסט:
התקיים סיור של פקח הבטיחות של המועצה בליווי יעל גל ודויד דרורי האחראי על ההשכרות. במערכת החינוך מדובר על שלושה מבנים שבהם יש עדיין גגות אסבסט: גן תכלת, גנון תות והמרכז הבוגר. ההמלצה של פקח הבטיחות היא צביעה של הגגות. דניאלה אחראית על הקשר עם קבלנים כדי לקבל הצעות מחיר הן לצביעה והן להחלפה ולהתקדם בנושא.
 
מזון:
בעקבות פניה של קבוצת הורים לבדוק את איכות המזון והתאמת התפריטים לגילאים השונים בכל מערכת החינוך, החל תהליך בשיתוף פעולה בין הורים, מנהלות המערכת וצוות המטבח בהנחייתה של הדיאטנית שני ברזילאי. במסגרת התהליך התקיימה הרצאה של שני להורי המערכת. במקביל בשיתוף עם הדיאטנית וניב הוצא המזון המעובד מהתפריט של הילדים בחדר האוכל ובגנים. הדיאטנית פגשה את יורי הטבח ועירית שמכינה סלטים, טעמה דגימות מן האוכל ותגיש את המלצותיה בקרוב. בגיל הרך התקיים סקר הרגלי תזונה שמולא על ידי כל הצוותים בגנים השונים. צוותי הגיל הרך יקבלו הדרכה פרטנית לכל צוות מן הדיאטנית. חשוב לציין שקיים שיתוף פעולה טוב ויעיל בין מערכת החינוך לבין צוות חדר האוכל.
 
ט"ו בשבט:
התקיים טקס נטיעות של כל ילדי הגיל הרך בפארק חווה בהדרכת גידי מרכז הנוי. היה טקס מקסים של כל מערכת הגיל הרך.
 
עזרה ראשונה:
התקיים קורס רענון חובה של 4 שעות לכל עובדות הגיל הרך.
מדריכי המרכזים עברו קורס עזרה ראשונה של 44 שעות המקנה להם תעודת מע"ר (מגיש עזרה ראשונה).
 
רישום אינטרנטי לגני המועצה:
בימים אלה הסתיים הרישום האינטרנטי לגני המועצה בשנה"ל תשע"ה, משפחות שטרם רשמו את ילדיהם נדרשות לעשות זאת במהרה. ניתן לבצע הרשמה באופן ידני דרך אושי.
 
איכות הסביבה:
  • דותן שמואלי,נציג ועדת איכות הסביבה, נפגש עם צוות המערכת והציג את פרויקט הפרדת הפסולת בשריד. כל יחידות המערכת יקבלו פחי מיחזור שיוצבו בגנים ובמרכז הצעיר. הצוותים התגייסו לתהליך שתחילתו במערכת החינוך ובהמשך יורחב לתושבי שריד.
  • ישנן פניות של הורים לגבי מפגעים של "גמל" המטופלים בשיתוף עם המפעל והועדה לאיכות הסביבה של האגודה.
  • בחשיבה משותפת של גידי רכז הנוי עם ההנהלה הפעילה של החינוך (מנהלת האגודה ומנהלות המערכת), התגבשה ההחלטה להימנע מריסוס העשבייה בסביבת בתי הילדים. צוות הנוי יגביר את העישוב באזורים הללו בהתאם לצורך.


"לוח השנה העברי מבוסס בעיקרו על שנת לבנה של 354 יום. עם זאת, מהפסוק האומר "שמור את חודש האביב ועשית פסח לה' אלוהיך" למדו חז"ל כי הלוח העברי חייב להתאים גם לשנה שמשית של 365 יום. הפער בין השנה השמשית לירחית, המוערך בכ-11 יום, מצטבר משנה לשנה ומחייב 'תיקון', בצורת הוספת חודש נוסף מדי כמה שנים - פעולה הנקראת, "עיבור השנה". בעבר, נהגו לעבר גם חודשים אחרים אך עם התקבעות הלוח העברי, התבסס הנוהג לעבר דווקא את חודש אדר."

 


 
להתראות בדף הבא
אושי ודניאלה
 

Bookmark and Share

לייבסיטי - בניית אתרים