כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ערוצים >> קהילה בצמיחה >> ארכיון קהילה בצמיחה >> דפי מידע - מנהל קהילה, קיבוץ שריד >> דף מנהל הקהילה - יולי 2013
   

 דף מידע לחברים
    
 יולי
2013  |  מאת: נח שגיא            


בעיצומם של ימי הקיץ החמים וימי החופש של הקטנים והגדולים כאחד, אעשה ניסיון למסור את עיקרי הדברים בצורה יחסית קלילה ולהתאים את הדיווח למצב.


פורסם בתאריך: 23/7/13

• לרגל שיפוץ גג הארכיון נתקבלה פנייה מאגף העתיקות ולאחר דיון במזכירות אושרה העברת העתיקות שברשותנו למשמורת לאגף העתיקות בירושלים. לאחר שיסתיים השיפוץ ויוכן מקום מתאים לתצוגה באולם הראשי יוחזרו העתיקות למקומן המקורי, מתוך כוונה לשמור על שלמותן והמשך קיומן.

• לאחר מספר דיונים במזכירות ובשיחת קיבוץ גובש סופית מסמך המסדיר את היחסים בין הקיבוץ לבין חבריו בכל הקשור לבעלות הקיבוץ על נכסיו (מצ"ב). לאחר הפרסום וגיבוש נוהלי הביצוע נבוא בדברים עם החברים המחזיקים בנכסים, או שמבקשים לעשות כן, ונגיע איתם לסיכומים ולהסדרים הדרושים.

החלטת שיחת קיבוץ שריד מתאריך 2.7.2013-
1. קיבוץ שריד מחליט להסדיר את הטיפול בבעלות ובשימוש במבנים, מתקנים, מחסנים, נכסים, ציוד ושטחים שבבעלותו ,אשר כיום בידי חברי קיבוץ לשימושם או שאינם מנוצלים כלל.
 
2. מחד הרצון להסדיר את הנושא, להעלותו על מסמך המדגיש את הבעלות של הקיבוץ על הנכסים השונים. מאידך הכוונה להשכיר את הנכסים ואת המבנים לגורמי פנים וחוץ כאחד, בכפוף לייעוץ משפטי, לשם הגדלת מקורות הקהילה לשימושיה החברתיים, התרבותיים והתכנוניים.
 
3. לצורך זה יערך סקר מפורט. אחריו ידרשו החברים להסדיר את ההסכמה של הקיבוץ לשימוש בנכסיו (בהגבלת זמן וע"פ כללים שיקבעו) ,או לפנותם  ע"פ דרישה של הקיבוץ, בהודעה מראש בהתרעה מוקדמת ומספקת.
 
4. חברים המשתמשים בנכסים למיניהם יתבקשו לפנותם או לקבל אישור בכתב להמשך השימוש בהם. יהיה עליהם לציין את מטרת השימוש ולחתום על מסמך המסדיר את השימוש ואת אורך תקופת השימוש, תוך הדגשת העובדה שהנכס שייך לקיבוץ ושהוא יפונה ע"פ דרישתו. (בכל מקרה ההחלטה הסופית תהיה בידי בעלי התפקידים של הקיבוץ באותה העת).
 
5. ככל שידובר על שצ"פים (שטחים ציבוריים פתוחים) ושפ"פים (שטחים פרטיים פתוחים) ככל שיהיו כאלה בעתיד, השימוש בהם יעשה לאחר קבלת אישור בכתב, בכפוף למחויבות על שמירה נאותה , ניקיון, טיפוח ונשיאה בעלויות ע"ח החבר המשתמש בהם.
 
6. במסגרת הכללים להסדרת השימוש יקבעו התשלומים שיהיה על החבר לשאת בהם (שכר דירה, ארנונה, הוצאות נלוות-חשמל, מים, וכדומה) , או לחילופין פטור מתשלום זה או אחר אם הקיבוץ יחליט באופן מסודר ובמוסדות המתאימים שיש מקום לכך.

• בהמשך להחלטות של חוברת השינוי האחרונה, מן הראוי להביא לידיעת החברים, שעל פי ההחלטה שנתקבלה גובה ההחזר המקסימאלי בגין הוצאות שכר לימוד אקדמאי יעמוד בשנת הלימודים תשע"ד על 6.600 ₪  (20% פחות מההחזר בשנת הלימודים שנסתיימה זה עתה).

• ברגעים אלה ממש התפרסמו תוצאות הסקר בדבר הבקשה להקמת בית כנסת בשריד. עוד לא יבשה הדיו על התוצאות וכבר מתקבלות תגובות ויוזמות מכאן ומכאן. הדבר הנכון והרצוי, לעניות דעתי, הוא להמתין לקבלת המלצות וייעוץ לפני שעושים צעדים לא שקולים שכולנו נצטער עליהם כעבור זמן. סבלנות...! מבטיח לעדכן.


• ההנהלה הכללית מקיימת בימים אלה דיונים אינטנסיביים בשיתוף פעולה עם המזכירות, בכל הקשור לגיבוש מתווה והמלצות לדיון בנושא שיוך פירות הנכסים. לאחר אישור המסמך בדיון קרוב יובא הנושא לדיון ממצה בשיחת קיבוץ.

• בדומה לכך, וגם בקשר הדוק לנושא הקודם, מגבש צוות הפנסיה הצעה לדיון בגופי ההנהלה בדבר הפקדה מתאימה להבטחת היכולת של הקיבוץ לתשלום פנסיה לחברים הגמלאים. גם הצעה זו תגיע בקרוב לדיון בשיחת קיבוץ.

• ההנהלה הכללית דנה בימים אלה באפשרויות השונות המוצגות בפניה בדבר החברה המנהלת המיועדת לפרויקט הבניה המרוכזת. במקביל נערך צוות התכנון הדמוגרפי לכנס מעוניינים להשתלב במהלך. כל זאת בתקוה שהמהלכים שאנו נוקטים בהם יפגשו בעיתוי קרוב את ההחלטות המתאימות של רשות מקרקעי ישראל. נמשיך לדווח ככל שתהיינה התפתחויות נוספות.


• בשבוע הבא תתקיים שיחת קיבוץ ובה תמסור רואת החשבון שלנו- חיה דגן- דו"ח על תוצאות 2012, כבסיס להמשך הדיונים בכל הנושאים המתקשרים לכך בהיבט התקציבי וגם בכל הקשור לתחילת הכנת הצעת תקציב 2014. בהקשר זה מן הראוי לבקש שיתייצבו מועמדים צעירים מתאימים להשלמת הרכב הצוות למעקב ויישום, שגם יהיה שותף להכנת ההצעה לתקציב 2014 (בעיתוי המתאים).
 
• ועדת הדיור, בראשותה של לימור בר אילן, מקיימת בימים אלה דיונים אינטנסיביים במגמה לאפשר את מירב פתרונות הדיור במציאות הלא פשוטה שאני חווים מזה זמן רב בנושא זה. בין הנושאים הנדונים: פרסום מכרזים לדירות שמתפנות (בכפוף לתקנון הדיור שאושר בראשית 2012), מתן פתרונות נאותים לחברים מבוגרים שמפאת מגבלות גופניות-רפואיות חייבים לרדת מהקומות העליונות וכמובן- מתן פתרונות למצבי משפחות במצוקת גודל הדירה. נאחל לועדה הצלחה מירבית בפעולותיה האחראיות הלא פשוטות.
 
• אסתפק בכך הפעם ולא אוכל לסיים מבלי לייצג את בית שריד ולאחל איחולי הצלחה ומזל טוב בדרכם החדשה, לבוגרי י"ב שלנו שסיימו בהצלחה את חוק לימודיהם ויוצאים לדרך חדשה, מי בשנת שירות כזו או אחרת ומי בשירות הצבאי המפרך:
רז ברקן, אריאל פלגי, רון פקר, ירדן ביסקר, עטר רביד, שון מול, שני רופאייזן, יוגב בר אילן ושחף מנטין-פרי. כמו גם לי"גימלים  המסיימים בדרכם החדשה: ליעד נאמן, ענבל עצמוני, ברק אסרף ואוריין ביסקר.
עלו והצליחו, צאו לדרככם בשלום וחזרו אלינו בריאים ושלמים.


                                                     להשתמע בדף מנהל הקהילה הבא
נח שגיא - מנהל הקהילה

 

 
נח שגיא - מנהל הקהילה

 


 


 

 


 

 

Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים