כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ערוצים >> קהילה בצמיחה >> ארכיון קהילה בצמיחה >> דפי מידע - מנהל קהילה, קיבוץ שריד >> דף מנהל הקהילה - מרץ 2013
   

 דף מידע לחברים
    
 מרץ
2013  |  מאת: נח שגיא

כהרגלי בקודש אפתח בכמה מילים כלליות בהתייחס לדברים העומדים אצלנו בימים אלה ברומו של העולם המקומי


פורסם בתאריך: 16/3/13

אנו מצויים בעיצומו של שלב המעבר הבעייתי, המורכב והאקוטי שבין הקיבוץ הקלסי – השיתופי לבין הקיבוץ המופרט. כולנו מחויבים להתנהל בזהירות, באחריות ובכבוד רב, מתוך רצון "שלא להקדיח את התבשיל" שלנו. אנו בהנהלה מודעים מאוד לצורך להעמיק את ההפרטה, כי על זה החליט הקיבוץ ( ובתוך זה להוריד בצורה משמעותית את המיסוי המוטל על כלל החברים), אך מאידך עלינו להשקיף על התמונה בכללותה, לשמר את הערכים, השירותים, המנהגים והתמיכות שהקיבוץ שלנו רוצה להמשיך לשמר ולקיים, תוך בדיקה מתמדת של האופציות והאפשרויות שנפתחות בפנינו, כולל ביטול דברים שבמציאות החדשה כבר לא ניתן להמשיך לקיים. מי שאצה לו הדרך ימצא שאנו מחריפים ניגודים, מחדדים ניגודי אינטרסים ומגבירים חוסר התחשבות בזולת. אני פונה אל כלל החברים ומבקש שוב – אנא, בואו ננהג באחריות, נשמור על מה שמן הראוי לקיים, נבחן ונבטל את מה שכבר לא נחוץ להמשיך לקיים, אך מתוך הידברות וחתירה להסכמות ולא בדרך של הנחתות וכפיית הסדרים.
כאמור בפתיחה, צוות הניהול, ההנהלה הכללית/ מזכירות, שיחת הקיבוץ ושוב ההנהלה הכללית/ מזכירות ישבו ויושבים על המדוכה ומנסים להציע, לבחון, לתקן ובסופו של דבר לגבש הצעת תכנית ותקציב לשנת 2013 . הנושא יחזור לדיון בשיחה בקרוב ואנו מקווים שהתקציב יאושר לפני חג הפסח הבא עלינו לטובה.

• בתוך להט הוויכוחים והדיונים אנו עדים למעבר חלק מהוויכוח והדיונים לאתר המקומי והרשתות החברתיות למיניהן. כל ויכוח ומגוון הדעות הם לגיטימיים ורצויים, אך מדי פעם מסתמנת תופעה של מעבר על כללי הדיון והוויכוח הרצויים, המכובדים והמכבדים. בואו לא נשכח שבסופו של דבר כולנו אמורים להמשיך לחיות ביחד במקום האהוב הזה, גם לאחר תום הוויכוחים וחילוקי הדעות . חשבו על כך !

• חדשות לבקרים מגיעים אלי תושבים (מהקיבוץ ומההרחבה כאחד) ומבקשים שנתמודד ביתר שאת עם תופעות חמורות של התנהלות חריגה במדרכות, בכבישים ובמקומות חניה למיניהם. מדי פעם אנו פונים אל נהגים שלא שומרים על הכללים ועל הנהלים ונענים בתשובות חריפות, פוגעות ולא מתחשבות. באנו בדברים עם השוטר הקהילתי ועם הגורמים הממונים עליו וסיכמנו להגביר את ההסברה ואת כללי ההתנהגות הנדרשים, אך אם הפניות יפלו על " אזניים ערלות" לא תישאר לנו ברירה אלא להפעיל את גורמי החוק בנדון. מדרכות מיועדות להולכי רגל ולא לכלי רכב ממונעים למיניהם, כולל קטנועים, קלאב קארים וכדומה, אלא אם כן מדובר ברכב שירות במסגרת פעילותו במסגרת הקהילה. כל הכבישים הם כבישים בשטח בנוי והמהירויות שנקבעו לשם כך ברורות וידועות. הנסיעה במהירות מופרזת מסכנת הולכי רגל, במיוחד ילדים המזדמנים וחוצים כבישים.  חל איסור חמור לנהוג כשילדים יושבים על ברכי הנהג/ת כשלרובנו ברור מה יהיה גורלו של הילד/ה אם יהיה צורך בבלימה פתאומית. יכולתי להרחיב עוד ועוד, אך נשאיר זאת למערכת ההסברה, בתקווה שלא יהיה צורך לעבור למערכת אכיפה לא סימפטית. דרך אגב, מותר לקבל הערה בסבר פנים יפות ולא להגיב באלימות מילולית...
 
• על פי החלטת המפקח על הביטוח לא ניתן להמשיך לקיים ביטוחים קולקטיביים, בנימוק שחברות הביטוח יתקשו לעמוד בתביעות מרובות בתנאים הנוכחים. אי לכך יסתיים הביטוח הסיעודי הקולקטיבי שלנו

•  ב 31.10.2013 ויהיה עלינו לחפש, לגבש ולהציע לקיבוץ אלטרנטיבות מתאימות. הבדיקה של הנושא החלה, בהשתתפות ומעורבות גורמי הבריאות והפנסיה. נמשיך לעדכן עד להבאת הצעות אלטרנטיביות.

• מי שעוקב אחר פרסומים וכתבות בעיתונות הקיבוצית יודע שמוצגות לאחרונה הצעות שונות בדבר ביטוחים בריאותיים כוללים. צוות משריד השתתף בכינוס בנושא וכתוצאה מזה הוחלט לקבל מידע נוסף, הצעות שונות, במטרה לגבש אלטרנטיבות לדיון והחלטה. נמשיך לדווח בנידון.
 
• לאחרונה פנו חברים וביקשו לדעת האם תקין שחבר שיחסיו, מצב חובו לקיבוץ וקיום החלטות הקיבוץ לא תקינים ,יכול להציג את מועמדותו ולהיבחר לתפקידי ניהול ומוסדות ניהוליים. התשובות מורכבות, אך אנו ננסה למצוא את הדרך לעדכן את הקיבוץ בצורה מתאימה ככל שהצעות כאלה יוצגו לדיון.

• בימים אלה תוצג בפני ההנהלה הכללית הצעה לבנייה מרוכזת של מתחם למגורים. לאחר הדיון בהנהלה הכללית ובהנחה שהרעיון יאושר וההנהלה תמליץ, עתיד הנושא להגיע לדיון והחלטה גם בשיחת קיבוץ. בכך יינתן אור ירוק להתארגנות יותר קונקרטית ואינטנסיבית, כולל הרשמה ניסיונית של חברים מעוניינים.   

• בשבועות האחרונים נכנס דוד דרורי לתפקידו בכל הקשור להשכרת דירות, מחסנים, סדנאות ושטחי פעילות למיניהם, במגמה לייעל את הטיפול בנושא ולהפיק מהנכסים שברשותנו תועלת ורווחים שיעמדו כמקורות לרשות מטרות חשובות אחרות של הקהילה. בימים אלה ממש מתגבש מסמך מתאים שיובא לאישור המזכירות והשיחה ויאפשר לטפל בנושא ביתר יעילות. נאחל לדוד ולנו הצלחה רבה בתפקידו ונודה מקרב לב לדני נמרי על פעולתו החשובה בתחום זה לאורך שנים.

• הגיעה אלי, ובאמצעותי למזכירות, יוזמה ברוכה של שתי חברות מההרחבה (נעמה קריספין וליאת ויסבוך) בדבר הפקת ספר מתכונים קהילתי לאורך דורות, שיהיה ביטוי נאמן למה שנאגר והצטבר לאורך כל שנות קיומו של הקיבוץ ובדורות שקדמו לכך. המזכירות התייחסה לרעיון בחיוב רב, אך תעמוד לנגד עינינו המטלה להשיג מימון ביניים למיזם, שיש  סיכוי טוב שיחזיר את עצמו על ידי מכירת הספרים. נמשיך לדווח ולעדכן.

• בין יתר הנושאים שאנו מנסים להיערך לקראתם יש כוונה לשקול אופציות שונות ומגוונות לפנסיונרים שפרשו מהעבודה, או שממשיכים לעבוד חלקית, ולהפעיל מרכזי עניין ותעסוקה בשלושה אתרים שונים בקיבוץ. לצורך התארגנות, הפעלה והובלה נחוץ תקציב מסוים, שמופיע בהצעת התקציב המוגש ואנו מקווים שתהיה הכרה בחשיבות הנושא ויאושר התקציב (כמקובל ברוב רובן המכריע של רשויות קהילתיות ומקומיות).

• אומנם באיחור מה, אך בכל אופן מוטב מאוחר מאשר בכלל לא: חובה נעימה לנו לברך ולהודות לרינה לופי על עבודתה המסורה והממושכת בתפקיד המזכירה הרפואית. כמו כן, על החפיפה והמשך ההדרכה של אורנה עצמוני שקיבלה את תפקידה החשוב. לשתיהן – בהצלחה בכל מעשיהן!
• ואם בברכות ותודות עסקינן – מן הראוי להודות ולברך את דודו בכר עם סיום תפקידו המסור והממושך כנהג בית והמרפאה. נאחל לו ולאילן קפלנר, שנכנס למלא את התפקיד, הצלחה רבה בהמשך וכל טוב.

• ובנימה חיובית אסיים הפעם...
לקראת חג הפסח הבא עלינו לטובה, שנהוג גם לציין במסגרתו את חג החירות, גם לעם וגם לפרט, אני נושא תפילה ומביע בזאת משאלה, שיהיה זה חג שמח ומבורך, שירבה אחווה וחברות ,שיחזק בקרבנו חוליות שנחלשו במקצת לאחרונה, ושכולנו יחד וכל אחד לחוד נדע לממש את החירות שניתנה לנו לטובתנו הפרטית ולטובת חיזוק האינטרסים המשותפים שלנו כחברה וכקהילה משגשגת ויוצרת. 

חג פסח שמח !
נח שגיא

 

 
נח שגיא - מנהל הקהילה

 


 


 


 
-


 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים