כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ערוצים >> קהילה בצמיחה >> ארכיון קהילה בצמיחה >> דפי מידע - מנהל קהילה, קיבוץ שריד >> דף מנהל הקהילה - ספטמבר 2013
             פורסם בתאריך:  2/9/13  |  עודכן בתראיך 3/9/13
 
שוב אתכם עם כל הכוונות הטובות ובאווירה טובה כיאה לחגים ולמה שכרוך בהם-אושר, הצלחה ורעות לכל אחד מאתנו ולכל הקיבוץ והיישוב כאחד.  
עמדנו במהלך השנה שחלפה בפני הכרעות לא פשוטות ואין כיום ספק שלא מעט הכרעות מורכבות
עדיין עומדות לפתחנו: הורדה סבירה בנטל המיסוי הפנימי, עדכון והעמדה ריאלית של גובה הפנסיה המשולמת (בהתאם להמלצות התנועה), סגירת/צמצום משמעותי בגרעון האקטוארי, השקעה בתשתיות המיושנות שלנו (בנוסף להכרעה לא פשוטה בכל הקשור לעתידה/גורלה של בריכת השחייה המקומית), הבטחת מדיניות רווחה לסוגי האוכלוסייה השונים בכפוף ליכולת הכלכלית שלנו ולעקרונות הערבות ההדדית המחייבים אותנו ועוד ועוד ועוד...
 
אם נוסיף לכל אלה גם את הפרויקטים הקהילתיים שאנו מתאמצים לקדם, חרף קשיים פנימיים ומכשולים  חיצוניים  שמערימים  בדרכנו (התכנון הדמוגרפי, קליטת בנים, השלמת תהליך שיוך דירות, קידום נושא שיוך פירות  נכסים ועוד), הרי שהמסקנה הנובעת מכל אלה היא, שבלי עמידה משותפת, הדברות  וחתירה להסכמות יהיה קשה עד בלתי אפשרי לעמוד ולו במקצת משפע המטלות המורכבות שאנו נדרשים לממש ולהשלים בפרק זמן יחסית קצר.
אי לכך, אני מרשה לעצמי להפנות אל ציבור החברים קריאה להירתם למשימה המשותפת, לגייס מקרבו את מיטב הכוחות והרצון הטוב הנחוצים להתמודדות עם המשימות שעומדות בפנינו, כשלנגד עיננו תעמוד מטרה ברורה אחת-להפוך את המקום היקר לכל אחד מאתנו למקום יותר טוב, יותר מצליח ויותר מוצלח, יותר מפרגן ויותר מקבל את השני/האחר, יותר מכיל את הנקלטים ויותר קשוב לקשיים של אלה החווים מצבים קשים בחייהם, הן ברמה האישית  ו/או ברמה המשפחתית. אין לי ספק שבכוחות משותפים נצליח להתמודד עם רוב המשימות והקשיים העומדים בפנינו, גם אם לא כל אחד יוכל לצאת עם כל מבוקשו ואפילו עם רוב מבוקשו, בידיו.

• אנו מודים לחברי המזכירות המסיימים (אסף ווייס, דינה כהן, מנור ברק, נצר מילוא וגולן עופר) ומאחלים להם הצלחה וכל טוב בהמשך הדרך. נקבל בברכה ונאחל הצלחה לחברי המזכירות החדשים (איתן חן, הגר ברק, חיה וולפר, יוסי נץ ורעיה זקס), כי המשימות שהם ידרשו לעמוד בהן רבות, חשובות ומורכבות הן.

• ירון אסטרייכר מסיים את תפקידו כרכז ועדת תכנון וכאן המקום להודות לו ולאחל לו כל טוב בתפקידיו הבאים. משה פקר מונה על ידי ההנהלה הכללית והמזכירות לתפקיד רכז ועדת תכנון ואין ספק שיזדקק למיטב כשרונו ולשיתוף הפעולה להצלחה בתפקידו.
בהזדמנות זו נעסוק באזכור, ריענון ועדכון של תפקידי ועדת תכנון, כגוף המרכז את כל הנושאים הקשורים לתכנון הבנייה ביישובנו. עם תום התהליך יפורסמו המסקנות והלקחים שיילמדו.

• אבי ניר ביקש לסיים את תפקידו כמפקח מטעם הקיבוץ על הבנייה הפרטית ועל פרויקטים שונים לבנייה ושיפוץ מטעם הקיבוץ. לאחר פרסום מודעת דרושים גייסנו לתפקיד את החבר ירון אהרוני מרם און. נאחל לאבי ולירון הצלחה רבה בהמשך דרכם.

• ישיבה משותפת של המזכירות וההנהלה הכללית שמעה סקירה והצעות מצוות הבריכה ולאחר דיון החליטה להמליץ בפני הקיבוץ להעדיף את ההצעה המקיפה של שיפוץ הבריכה. כמו כן הוחלט, שבעת הדיון על תקציב 2014 תיפול החלטה בדבר גובה הסכום שהקיבוץ יקצה לסייע לחברי הקיבוץ בעלויות השיפוץ המוצע.

• לאחר דיונים ממושכים אישרה מזכירות הקיבוץ הסדר על פיו תישקל האפשרות להשכיר דירות לבנים חוזרים
בכפוף לשני תנאים מרכזיים:
א. חוות דעת של ועדת דיור על אופציות סבירות של דיור זמין.
ב. בחינה של היתכנות פוטנציאלית לקבלה עתידית לחברות, בכפוף לעקרונות המפורטים במסמך הקליטה החדשה.

• במסגרת הסדר, שהושג בין התנועה הקיבוצית לבין הנהלת קופ"ח הכללית בכל הקשור לפיצוי ועדכון השכר המודרג לאחיות במרפאות הקיבוצים נמצאנו בקבוצת 80 הקיבוצים הזכאים הן לפיצויים על 10 השנים הראשונות של המאה ה-21 והן על עדכון השכר המודרג בגין השנתיים האחרונות. בימים אלה מתנהל התחשיב הרלוואנטי ונקבל הודעה על גובה הפיצוי שאנו זכאים לו.

• לאחר בדיקה ממושכת ומדוקדקת  בחרו ההנהלה הכללית והמזכירות את החברה המנהלת של פרויקט הבנייה המרוכזת שבמתחם מגרש כדורעף חופים. בימים אלה ממש החל את פעולתו אלי קולן מחברת מצפן שקיבל על עצמו את ניהול הפרויקט. תוגש הצעה לשיחה בדבר הרכב מנהלת הבנייה של הפרויקט, אליה יצטרפו נציגי קבוצת הבונים כאשר יתגבש הרכב הקבוצה.
 
• לאור העובדה שעל פי החלטת המפקח על הביטוח במשרד האוצר בסוף חודש זה מסתיים הביטוח הסיעודי הקולקטיבי, ניגשנו לבדיקת אופציות ואלטרנטיבות אחרות להבטחת  הביטוח הסיעודי לחברנו. ברגע שתגובש הצעה/ות מתאימה/ות יובא הנושא לדיון בפורום ההנהלות ובהמשך לדיון והחלטה בשיחת קיבוץ.

כבעבר אנו עדים גם כיום להתנהלות והתנהגות חסרת אחריות בכל הקשור לתנועת כלי רכב ממונעים על הכבישים ו... מדרכות ברחבי הקיבוץ. כמו כן הפכנו לשטח הפקר בכל הקשור לחנייה על פני כל דשא חי ונושם, כמו גם במקומות חנייה לא מתאימים נוספים .חרף המגבלות הקיימות לא נוכל להמשיך להתעלם מהמצב, מהתופעות וממצבי סיכון ממשיים וכמעט ודאיים ונצטרך להחליט על דרכי אכיפה והסברה בכפוף לסמכויות האכיפה המותרות. אני מפנה שוב קריאה נרגשת ותקיפה לציבור הנהגים על כל סוגי כלי הרכב הממונעים-אל תמתינו לאכיפה, הבינו שאנו עוסקים כאן בסכנת נפשות, התנהלות לא אחראית , התעלמות מחוקים ותקנות מחייבים ובעיקר-פגיעה חמורה באיכות החיים שלנו, כפרטים וכקהילה. אנא חשבו שוב והפעילו שיקול דעת לפני שנאחר את המועד.     
 

ולסיום: שוב מיטב האיחולים לשנה טובה ומבורכת, שנה שבה יגברו סיכויי השלום, שבה נחווה ביחד חוויות הצלחה,
נחת ואושר, הן במישור האישי-משפחתי והן במישור הקיבוצי-קהילתי.
חגים ומועדים לשמחה.

נח שגיא - מנהל קהילה

 
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים