כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


 
הבנייה בקיבוצים-עדכון

 
אנחנו ממשיכים במאמץ האינטנסיבי במטרה להפסיק לאלתר את הקפאת הבניה שאותה כפתה עלינו רשות מקרקעי ישראל בספטמבר 2012 אנו פועלים מול הממשלה בכל הגזרות והמישורים, ונחושים להביא להסדר קבע טוב לקיבוצים כבר בחודשים הקרובים. הבהרנו לממשלה כי לקיבוצים יש את הזכות והחובה להתפתח, והאינטרס לצמיחת הקיבוצים הוא אינטרס לאומי.
 
בשבוע שעבר פגשנו את ראש הממשלה בנימין נתניהו. במטרה לקבל את תמיכתו במהלך אותו אנו מובילים לפתרון סוגיית הבניה בקיבוצים. הצוות בראשותי כלל את יו"ר התאחדות הארגונים הכלכליים ניר מאיר (קבוצת שילר), יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית יונתן בשיא (מעלה גלבוע), מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל אבו וילן (נגבה) ויועצה המשפטי של התנועה הקיבוצית מיכי דרורי (געש). ראש הממשלה בירך על הפגישה, קיבל את עקרונות מסלול השיוך החלופי אותם הצענו, והורה למנכ"ל משרדו הראל לוקר להצטרף לאלתר לצוות שאותו הקים שר השיכון, שיושב בימים אלו 'על המדוכה' במטרה להציע מסלול בניה, קליטה ושיוך נוסף בקיבוצים. בנוסף, הורה רה"מ לצוות לסיים את עבודתו בתוך שישה שבועות, והנחה כי במידה והצוות לא ימצא פתרון המניח את דעתנו, יובא הנושא בחזרה להכרעתו. הבהרנו לראש הממשלה כי ללא פיתרון מוסכם, הקיבוצים יצאו למאבק ציבורי נחוש.
 
במקביל להליך זה , פעלנו גם בנושא הסדר זמני הרלוונטי לאותם קיבוצים המעוניינים או נאלצים לחדש את  הבניה באופן מיידי, ועוד לפני שנחתם הסדר הקבע.
 
הצלחנו להשפיע במידת מה על החלטת ממ"י על ההסדר הזמני, ויש מספר הישגים  – אך נבהיר כי גם יש לא מעט בעיות בהסדר הזמני –לפתרונן נמשיך להיאבק, גם במסגרת הטיפול לקראת הסדר הקבע.
בשיחות שקיימתי  עם מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן סוכם שבכל מקרה לאחר קבלת ההחלטה על המסלול החלופי נדון מחדש גם ב"הסדר הביניים" – ליברמן יודע כי עם הקפאת הבניה לא נשלים בשום מקרה! ועל כן, נעגן את ההישגים המיידים, ונאבק איפה שצריך בכדי להגיע לפיתרון מוסכם.
 
אני מאמין שעלינו להגיע "נקיי כפיים" לקו הגמר של המהלך הנוכחי, על מנת לאפשר לו להתקדם כראוי מחד, ולגרום לכך שככל שנדרש לצאת למאבק ציבורי על זכותנו להמשיך לחיות, לבנות ולצמוח בתנועה הקיבוצית, נדע שעשינו זאת לאחר שמיצינו כל אפשרות להידברות.
 
אנו נמשיך לעדכן אתכם כל העת במתרחש, ובתקופה הקרובה נקיים  כנסים אזוריים בהם נציג את הסוגיה לעומקה. איננו 'קופאים על השמרים' ולו לרגע אחד, ונמשיך לעשות הכל בכדי להשיב את תנופת הבניה, והקליטה לקיבוצים, ולאפשר לבנינו לשוב הביתה.
 
שלכם, איתן ברושי
מזכיר התנועה הקיבוצית
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים