כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


 סיכום חודש דצמבר בשריד  | הביאו לפרסום: נח שגיא ועירית ספר |  צילום: עפרה ברעם
 
דצמבר - שם החודש השנים עשר,  האחרון בשנה לפי אומות העולם.
בן 31 יום ומקביל בערך לחודש כסלו העברי.
ה-21 לחודש הוא היום הקצר בשנה והוא גם התאריך הרשמי לתחילת החורף והוא כמובן מביא לנו את חג החנוכה,
שעוד ידובר בו בהמשך.

 
 ב-1/12 נולד במזל טוב ליערה ושאול סלוצקי הבן יפתח! ברכות למשפחה השמחה ולסבא גדי, כמובן! רוב נחת!

 ב-2/12 התקיימה ישיבה פתוחה של הנהלת אגודת המתיישבים השלמה,
לאחר הצטרפותו/היבחרו של דורון זבולון, בהצלחה בדיוניכם ולא פחות במעשיכם!


 איילת קרוא, הממונה על ניהול ארכיון הקיבוץ, מבטיחה לדווח בקרוב על פרוייקט התקנת הויטרינות ההולך ונשלם באולם התצוגה. בהצלחה!

 
• ב-4/12 התקיימה שיחת קיבוץ ובמהלכה קריאה ראשונה, הערות והצעות לתקציב הקהילה והעסקים לשנת 2019.
באותה שיחה שמענו, לצערנו, את הודעת העזיבה של עלית הילדסהיים. נאחל לה ולמשפחתה הצלחה מרבית בדרך בה תלכו!
כמו כן שמענו דיווח כללי על הנעשה בגמל בימים אלה ועל המהלכים הצפויים בהמשך.


 אורי רמון (האב) אושפז לימים מספר ולשמחתנו הוא כבר חזר הביתה. בימים אלה זכתה המשפחה לביקור מולדת של הבת רינת השוהה בארה"ב. רוב בריאות ואריכות ימים!

 ואם בביקור מולדת מדובר, אז גם שרית ואוריאל זכו לביקורם של בתם רננה ובעלה דרק
השוהים בארה"ב.


• נחום אברמוביץ אושפז לבירורים ובדיקות בבית חולים ועם חזרתו הביתה שמחנו לשמוע שמצבו השתפר בצורה משמעותית, נאחל לו הבראה מלאה ורוב בריאות!• נברך את טוני ביסקר עם שחרורה משירותה בצהל ונאחל לה הקלטות נעימה ומוצלחת לצד הגשמת תכניותיה וחלומותיה העתידיים.

 
 ב-11/12 התקיימה שיחת קיבוץ נוספת ובה נמסר על הצעת מתווה גישור בין הקיבוץ לבין קרן לידר בכל הקשור לעתידה של חברת גמל.
לאחר ההסבר וההתייחסויות של החברים בעד ונגד המתווה המוצע, הוחלט לאפשר שהות של שבוע ימים לצורך חשיבה ושיקול דעת.
הנושא הוחזר לשיחה כעבור שבוע לסיכום ולהעברה לקלפי.


 ביום חמישי, ה-13/12 אירחנו בחדר האוכל ברוב עם את האומן והזמר ארכדי דוכין, שהופיע בפני קהל רב שמילא את האולם עד אפס מקום וליווה בהתלהבות את ההופעה, שכללה שירים מתקופות שונות. הרשמים היו נלהבים ואנו כבר ממתינים להופעת "החצר האחורית" במהלך חודש פברואר. תודה רבה לצוות המארגן! ב-14/12 התארח בחדר האוכל החבר יניב שגיא מקיבוץ עין השופט שהציג את מועמדותו לרשימת מרצ בכנסת וסייע בהמרצת חברים להתפקדות במרצ, על מנת לנסות להבטיח ייצוג הולם לקיבוצים בכנסת הבאה. היתה היענות נאה ונמסר שלעת עתה כבר התפקדו מעל 70 מתפקדים בשריד.
 
ובפינת הפירגון החודשית:

• תודה והערכה רבה לשרון אסטרייכר וצוותו המסור על שירותם הנאמן, האדיב והמקצועי במוסך המקומי, בהיענות לכל הפניות והגחמות של נהגי שריד והלקוחות החיצוניים!• כאן המקום לומר מילה טובה גם ליעל כנען ולהביע בפניה את הערכתנו על התמדתה לאורך שנים רבות בהכנת והצגת לוחות החג בכניסה למועדון ולחדר האוכל. זה בהחלט לא מובן מאיליו  ולכן אנו מודים  מקרב לב לה וליסמין דה קוסטה, שהצטרפה לאחרונה למיזם הנאה ומוסיפה לו רוח רעננה ומרץ. שאפו!• כאילו מתחת לרדאר, אך אנו בכל זאת חשפנו את יוסי שיין, המתמיד מזה שנים במדידת כמויות הגשם ופירסומן ברבים. תודה רבה לך וכל הכבוד!  ואם כבר הזכרנו גשמים, לידיעתכם - עד סוף דצמבר נמדדה במקומותנו כמות מכובדת של 213.3 מ"מ, אך עם סגירת הגיליון ניתן לעדכן שירדו כבר 240 מ"מ. הלוואי כך הלאה!

 ב-14/12 צויין בקרב משפחתה החמה והאוהבת יום הולדתה ה-94 (!!!) של חברתנו היקרה אסתר דננבאום. ברכות חמות ואיחולי כל טוב לה ולמשפחתה המפרגנת.

 חברנו אמנון דנציג הוציא לאחרונה לאור את ספרו הראשון "From Enigma to Paradigma
בחלקו הראשון עוסק בעקרונות  ברזל ובחשיבה אסטרטגית. בחלקו השני במבדיל והמשותף שבין כלכלה, חשבונאות ופיננסים ואילו בחלקו השלישי בפרקטיקה ניהולית למימוש שני החלקים הקודמים. הספר מכוון למומחים וללא מומחים כאחד וכתוב בשפה קלה לקריאה ולהבנה.
יצויין במיוחד שהספר מוקדש לזכרה של סוזן רוזנפלד ז"ל, גם בשל תרומתה הייחודית לניסוח ושידרוג הכתיבה.
ברכות לאמנון על ספר הביכורים שלו!

 ב-18/12 התקיים המשך הדיון בשיחת קיבוץ על מתווה הגישור לעתיד גמל. לאחר דיון נוקב וממושך, לכאן ולכאן, הוחלט להעביר את ההצעה להצבעה בקלפי, כמקובל.

 ב-19/12 יצא לפועל יום כיף באל חמה של צוותי השירותים הכוללים את עובדי התחזוקה, המוסך והנוי. שמענו כי נהניתם! אנו מפרגנים לכם!

 
 • ב-19/12 נפרדנו לעולמים מחברתנו היקרה
 אמית כהן ז"ל שהלכה לעולמה.
 תנחומים למשפחת כהן על כל מרכיביה ורבדיה. 
 שלא תדעו עוד צער!

 ב-20/12 התקיים בחדר האוכל ערב מתנדבים מקרב חברי ותושבי היישוב, בשיתוף פעולה עם מחלקת המתנדבים במועצה האזורית. אוירה עליזה, הרצאת סטנד האפ שמחה ומעניינת,
אוכל טוב וטעים... מי צריך יותר ?
יצויין כמובן שממש הופתענו מכמות המתנדבים הרבה שקיימת כיום בשריד בין אם בתחומי התנדבות בצוותים ובועדות למיניהן ובין אם בתחומים נוספים הקשורים לתרומה לפרט,
בשריד או מחוצה לה. תודה לכולכם/ן! זה לא מובן מאליו!
 במהלך חודש דצמבר הוחלף קו החשמל שמזין את המדגרה כדי להתאימו למבנה החדש ההולך ונשלם. כמו כן הסתיימה בשעה טובה הטמנת קן החשמל העלי שמזין את השכונה המרכזית, במקביל להנחת תשתית ביוב חדשה במקום.
ואם לא די בכך, אז "ויהי אור": במסגרת הפרוייקט של "אורות שריד" הותקנה גם תאורת רחוב סולרית, שלא מצריכה חיבור למערכת החשמל היישובית. הפנסים מכוונים להאיר את הצמתים
ואת הכניסות לבתי השכונה. הגיע הזמן! בשעה טובה!
 ב-21/12 אירחנו בקבלת השבת את מרב מרציאנו, שסיפרה לנו על השתלבותה במערך החינוכי של נערות ברצף האוטיסטי. מרשים ביותר ומעורר השראה!

 נעים לנו לדווח שנסתיימה עבודת התקנת מגרשי החנייה והרחבת הכביש בכניסה לשיכון מלט. מן הראוי לציין שבפעם הראשונה מזה שנים רבות ניתן להכנס לכביש ללא סכנה של מפגעי תנועה וסיכון של כלי הרכב והולכי הרגל.

• במהלך חודש דצמבר החלה ואף הושלמה ההצללה במגרש המשחקים הירוק שלצד חדר האוכל וביה"ס שגיא וזכינו לביצוע טוב ומועיל להנאתם ושמחתם הרבה של הילדים המבלים שם עם הוריהם. מגיעה אם כן גם מילה טובה למועצה האזורית על כך. ב-26/12  פורסמו תוצאות ההצבעה בקלפי ואושר מתווה הגישור שגובש בנושא גמל, ברוב של שני שליש לערך. נקווה להמשך טוב ומוצלח!

 ואם בפתיח הזכרנו את ארועי חנוכה העליזים שחווינו בקיבוצנו, לשמחתם של ילדים והורים כאחד,אולי גם נוסיף ונעיר בצורה בונה וחיובית, שהחג הוא חגם של כל מרכיבי האוכלוסיה ולא רק של ילדי הקיבוץ והוריהם.
לכן אולי כדאי קצת "לחפור" בכתובים ולהאזין לותיקי המקום בדבר הדרכים להצמד למסורת ארוכת השנים שהיתה מקובלת בשריד מדורי דורות ולמצוא את הדרך לשלבה ברוח החדשה.
מוצעת לכם הצעה למחשבה ולכן נברך על כל מה שנעשה ונשמח גם עם השיפורים המוצעים.
 ב-25/12 התקיימה שיחת קיבוץ נוספת ובה הצגה מעודכנת ומתוקנת של  הצעת תקציב הקהילה והעסקים לשנת 2019. הנושא סוכם והועבר להצבעה לקלפי לאישור. בינתיים כבר פורסמו תוצאות ההצבעה לפיהן הצעת התקציב אושרה.

 ב-27/12 זכינו לעוד קונצרט מוקרן בהנחייתו של אורי רמון ובו יצירות מאת בך ועוד יצירות ווקאליות שונות ערבות לאוזן ולנשמה. ניכרת הנאתו של הקהל הנאמן והמגוון שהתכנס לשם כך באולם המוסיקה המקומי. כן ירבו!

 ב-28/12 קבלת שבת עם אורן צוקרקורן, ראש תנועת השומר הצעיר העולמית, תנועה שבשנים האחרונות עולה ומתפתחת לתפארת בנקודות רבות נוספות בעולם, ובעיקר במערב אירופה ואמריקה הלטינית, זאת לצד המוקדים שהיו קיימים ועדיין קיימים.  כיוון שהדבר מתפתח ומצליח, שווה להתעניין, להתעדכן ולהוקיר!

  לשמחתנו הושלם צוות המרפאה המקומית ובנוסף לד"ר קרן, שרי ועפאף נוספה לאחרונה ענבר. גם רום הרוש תורם את חלקו למערך הבריאותי שלנו ואנו שמחים לברך על השינוי ולאחל לצוות הצלחה רבה, רק...שנהיה בריאים!  נברך את רעות ואבנר כפרי, את הסבים ואת המשפחה להולדת הבת מיכאלה! מזל טוב לכולכם ורוב נחת!
 
 נברך את יפעת וטל עופר
להולדת בנם גלי!
ברכות להם, לסבים, לדודים, לבני 
הדודים ולכל המשפחה הגדולה!

 ולקראת סוף החודש נברך גם את נועה ועומרי אשכול, לאחיות רוני, דניאלה ושני, לסבים בגניגר ובנהלל להולדת הבן, האח, הנכד - אביב! רוב נחת!

 בערך כשנה פועל בקרבנו אחת לשבוע חוג סריגה בהדרכתה של מרסל כהן, בעלת "סבלנות מברזל" ויכולות  מקצועיות, בהשתתפות חברות רבות מגילאים שונים, שמצליחות להוציא מתחת ידן דברים יפים ושימושיים. כל הכבוד לרעיון! ב-30/12 התקיימה במועדון לחבר פרידה מרגשת מאיילת בזק, רעיה מסטר ונורית מלול, עובדות מסורות ונעימות בהנהלת החשבונות שלנו, שסיימו לצערנו שירות נאמן, מסור ואחראי של שנים רבות. תודה לכן מקרב לב ואיחולי הצלחה רבה בכל מה שכל אחת מכן תבחר לעשות ולפעול בהמשך. כבר מתגעגעים לכן!  ב-31/12 מסיבת הסילבסטר המסורתית בגיציה!
רבים ועליזים התכנסו בהמתנה לשנה האזרחית החדשה במצב רוח טוב, שתייה, ברכות ושמחה.
לכל קוראינו, ילדנו, ולכל חברי ותושבי שריד ולכל אזרחי המדינה שתהא שנת 2019,
שנה אזרחית חדשה ומוצלחת בתקווה לשנה הרבה יותר טובה מזו שהסתיימה.

להתראות בשנה הבאה בגיליון הבא של "החודש שחלף"!

  
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים