כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
במי את/ה תומך בבחירות לראשות המועצה האזורית
[תוצאות]


 
 
מונה:


הכן כלבך לקיץ - מאת: ‏ד״ר אייל סורס‏  וטרינר
עונת הקיץ בפתח ואיתה מגיע החום הכבד.
בעלי החיים אשר בעונת הקיץ נמצאים זמן רב מחוץ לכותלי הבית חשופים לנזקי הקיץ במידה רבה. החום הכבד גורם לרצפה להיות חמה מאד, וכפות הרגליים החשופות של בעלי החיים שאינם נועלים נעליים חשופות לכוויות אשר גורמות נזק רב.
לכן עלינו לדאוג שבעלי החיים יהיו בסביבה מוצלת ברוב שעות היום.


מאת: ‏ד״ר אייל סורס‏  |  פורסם בתאריך: 19/6/2014
מכות חום - כלבים לא מזיעים ולכן קשה להם להיפטר מעודפי החום. כלב שיושאר באוטו אפילו עם חלונות פתוחים ואפילו לזמן קצר עלול לקבל מכת חום אשר גורמת לסיכון מידי לחייו של בעל החיים. כמו כן מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת בשעות היום החמות.

מאד חשוב לדאוג שלכלב יהיו מים טריים וקרירים כל הזמן

נחשים - עם הגעת עונת הקיץ מגיעים גם הנחשים. כלבים וחתולים הם בעלי חיים מאד סקרניים וכאשר הם שומעים רחש מבין השיחים הם ישר דוחפים את פניהם או רגליהם אל תוך השיח ואז הנחש מכיש אותם. לכן צריך למנוע מבעל החיים להגיע לאזורים סבוכים.

פרעושים וקרציות - טפילי עור מאד נפוצים שקיימים בכל עונות השנה, אך בעיקר בעונת הקיץ.

פרעושים מוצצים דם, וכאשר נבלעים על ידי בעל החיים הם מעבירים לו תולעי מעיים.בנוסף הם גורמים לתגובה אלרגית שגורמת לבעל החיים לגרד את גופו, לפעמים עד יצירת דלקת עור, דבר המצריך טיפול אנטיביוטי.

לכן צריך לתת לבעל החיים טיפול מונע נגד פרעושים באופן קבוע על בסיס חודשי.הטיפול ניתן באמפולות לפי משקל הכלב על עורו של בעל החיים אחת לחודש.חשוב לציין שבנוסף לטיפול על הכלב מומלץ לבצע הדברה סביבתית ע"י מדביר מוסמך ואז כמובן להיזהר מהרעלות.

קרציות מוצצות דם ויכולות לגרום לאנמיה אצל בעל החיים.בנוסף הקרציות מעבירות טפיל דם מסוג ריקציה אשר גורם למחלת קדחת הקרציות, מחלה המהווה סיכון ממשי לבעלי החיים(ראה מאמר).

כדי למנוע מקרציות להדבק על גופו של בעל החיים ישנם קולרים אשר ניתן לשים על גוף הכלב והחתול.קולרים אלו יפחיתו בצורה מאד משמעותית את הסיכוי של בעל החיים להדבק בקדחת הקרציות.כמו כן מומלץ לרסס את השטח ע"י מדביר מוסמך ושוב להיזהר מהרעלות.

ד״ר אייל סורס וטרינר.
צילום: פייסבוק.


 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים