כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


עמק יזרעאל - מהמקומות הגבוהים בארץ בתחלואה בסרטן 
פרסם בתאריך: 23/10/2014  |  מתוך אתר nrg (מעריב)
 
על פי הנתונים שהוצגו במסיבת עיתונאים של האגודה למלחמה בסרטן לקראת
מבצע "הקש בדלת"
שיתקיים ביום ראשון הקרוב, עולה כי נפת חיפה היא היחידה מכל הנפות בארץ, שבה חולים יותר בסרטן גם בקרב נשים וגם בקרב גברים. במשרד הבריאות מדגישים כי אין לראות בנתונים הסבר סיבתי, ואולם זיהום האוויר בעיר הוא מהגבוהים בארץ, ונמצא ברשימת גורמי הסיכון לסרטן.
 
בקרב הגברים שיעור הסרטן בחיפה בשנים 2006 עד 2011 היה גבוה ב- 15% לעומת הממוצע בישראל. בעכו שיעור הסרטן היה גבוה ב- 16% מהממוצע. גם בנשים שיעור התחלואה גבוה בחיפה – 15% מהממוצע.

מקומות נוספים בהם התחלואה בסרטן בקרב גברים גבוהה יחסית לשאר האזורים במדינה הם, נפת חדרה שם הממוצע גבוה ב-6% ובנפת אשקלון 5% מעל לממוצע, ולנשים – בנפת עכו 11% מעל לממוצע. בנפת יזרעאל 7%  ובתל-אביב 2% מעל לממוצע.
 
לפי הנתונים מסתבר שהמקום בו הכי כדאי לגור היא ירושלים. זו העיר היחידה בה נרשם אחוז סרטן בגברים הקטן ב- 10% מהממוצע הארצי ובנשים ב- 7% פחות. גם ברמלה נרשמה תחלואה נמוכה ב- 5% בגברים  וב-6% בנשים.
בשרון נרשמה תחלואה של 4% פחות מהממוצע אצל גברים.

גם הנתונים על התמותה מהמחלה לא מעודדים לתושבי הנפות המדוברות. בנפות אלו נרשמו שיעורי תמותה גבוהים במובהק בהשוואה לממוצע הארצי: בנפת חדרה (7%), בבאר-שבע (6%) , בצפת (5%), בחיפה ( 4%), ובתל-אביב (2%), בשנים 2006-2010.

שיעור תמותה נמוך במיוחד נרשם בנפות ירושלים, פתח-תקוה, רחובות והשרון עם 5% מתחת לממוצע בכל נפה, וביהודה ושומרון ישנם 15% מתחת לממוצע הארצי, בשנים 2006-2010.

מנתונים נוספים שנמסרו במסיבת העיתונאים עולה, כי ישראל ממוקמת גבוה בסיכויי ההישרדות ממחלת הסרטן. במקום ה-6 מתוך 85 מדינות בעולם. הראשונה היא אוסטרליה, אחריה לוקסמבורג, ארה"ב, ניו זילנד ואירלנד. האחרונה מבין המדינות שנבדקו היא ארמניה.

לדברי פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן  הנתונים מצביעים על כך שישראל היא מהמתקדמות בעולם במאבק במחלת הסרטן. לדברי יהודית יובל רקנאטי, יו"ר מבצע "הקש בדלת"  השנה, מבצע ההתרמה השנתי של האגודה למלחמה בסרטן הינו מקור תרומה חשוב של האגודה. היא קראה לציבור בישראל ולקהילה העסקית בפרט לפתוח את הלב ולתרום ביד רחבה למבצע.
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים