כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


ישרים וגבוהים הגשרים בין אתמול ומחר
דף מידע ממנהלת הקהילה - גליה מירום

שיחות חברים, שיוך, צמיחה דמוגרפית, פנסיה, בריאות, חריגות, דיור, שנת ה- 90, שימור, תקציב השנה הבאה ודברים רבים אחרים. זמן לא רב עבר מאז נכנסתי לתפקיד מנהלת הקהילה וכבר אני עוסקת בכל העניינים שהם כל כך חשובים לחיינו ולעתידו  של שריד, או כפי שהיטיבה לדעתי לתאר את מהות התפקיד המשוררת לאה גולדברג "חיבור בין האתמול למחר..."
אולם רגע לפני שאתן דיווח מתומצת על העניינים שברומו של שריד, תרשו לי להתחיל את דבריי בתודה...
תודה על קבלת הפנים החמה שקיבלתי מכולכם, בשבילים, במשרדים, בחדר האוכל, בכלבו ובגני הילדים...
אותי זה ריגש מאוד.
ומה על סדר יומנו... בימים אלו אנו עוסקים בנושאים חשובים לכולנו:


שיחות חברים:

במהלך החודשים האחרונים נערכו שיחות פתוחות וסגורות ביחס לסוגיות שעוסקות בצביון שלנו כקיבוץ מתחדש ומשתנה: מהות היחסים של הקיבוץ עם גמל, המבנה הארגוני הרצוי והנכון לנו ביותר בשריד, זכויות העובד בקיבוץ ועוד.
לקחתי על עצמי לקדם נושאים אלה לדיונים מעמיקים בקרב הקהילה, כאלו שיעזרו לנו, צוות הניהול, לחדד קווי יסוד להמשך קיום דמוקרטי, עצמאי ויצרני. וכבר נקבעו לוחות הזמנים לדיונים כפי שפרסמה סול במכתבה האחרון.

שיוך:
במקביל אנחנו נמצאים ברצף שיחות מואצות בנושא השיוך, על מנת להחליט על החלופה המועדפת על חברי קיבוץ שריד ובאמצעות החלטה זו נוכל לקדם הסדר ביניים שיאפשר אישור היתרי בנייה, אשר כולנו יודעים שמוקפאים כעת. לצורך כך, אנחנו עובדים במרץ בתיאום עם התנועה הקיבוצית, הפרוייקטור החיצוני שי גרוסמן, הייעוץ המשפטי שלנו וכמובן אלכס בר אילן המסור. בימים אלו פנה אלכס לצאת מהתפקיד ומכרז מסודר לאיוש תפקיד חשוב זה כבר פורסם.

צמיחה דמוגרפית:
בנושא הצמיחה הדמוגרפית, ישנה עבודה חשובה ויסודית של קשר עם כל המועמדים לקליטה, ליוויים באבחונים השונים וליווי של הנקלטים שהצטרפו לשורות הקיבוץ בשנה החולפת. אנו נערכים לקראת תקופת עבודה מאומצת היות ועם הסדרת היתרי הבנייה המיוחלים נוכל לקלוט חברים נוספים. במקביל ישנו צוות של חברי קיבוץ המציע הצעה אלטרנטיבית לחלופות הקליטה הקיימות. הצעה זו לכשתהיה מוכנה תגיע לשיחת הקיבוץ יחד עם המסלולים האחרים שכבר הוצגו.

פתמ"ר
שוב בציר מקביל, אנו בודקים את נושא הפתמ"ר (פיתוח מראש) שיבוצע על ידי משרד הבינוי במידה ונאשר את התכנון, יאפשר פיתוח תשתיות ל94 יחידות תוך הנחה משמעותית לעלויות אלו בשל אזור העדיפות בו אנו נמצאים. וכן כמובן ממשיכה להתבצע העבודה על אישור התב"ע החדשה של קיבוץ שריד. בשבועות הקרובים תגובש גם מנהלת בנייה שתוכל לתת מענה מקצועי לכל הסוגיות שעולות בתכנון ההרחבה הדרומית.
כולי תקווה שכלל מאמצים אלו יבשילו עד לסוף שנה זו או תחילת שנה הבאה ויאפשרו צמיחה לנו לעלות ולפרוח. כבר ניתן לראות משפחות חדשות שהצטרפו אלינו בימים האחרונים: ברוכים הבאים רינת ושי סלוצקי ומור וליעד ירון ומשפחותיהם. שמחים לראותכם בינינו.

תקציב 2016:
אנו עומדים לפני בניית תקציב לשנת 2016, לצורך כך אנו בעיצומו של גיבוש צוות תקציב שיכלול חברי הנהלות ונציגי ציבור ויעזור בהתוויית מדיניות התקציב לשנה הבאה. אנו מעוניינים מאד לקבל הצעות חברים לתקציב ולשם כך ניתן להפנות רעיונות, הארות והערות שלנה הבאה אל המייל שלי.

חריגות בתקציב:
במסגרת ההנהלה הכללית לקחתי על עצמי גם לעמוד בראש צוות שיפעל להסדרת חריגות תקציב של חברים. הצוות ייפגש עם החברים הרלוונטיים וינסה להעמיד להם סיוע להסדרת החריגות.

שנת ה-90:
ולבסוף, שנת ה90 של קיבוץ שריד קרבה והולכת. אנחנו התחלנו לגבש יחד עם הנהלת אגודת מתיישבי שריד את הפעילויות השונות לשנה זו מתוך רצון לחגוג את 90 שנות קיבוץ שריד לכל בניו ותושביו.
ועם שנת חגנו בפתח ואווירת החגים, תרשו לי לסיים את הדיווח הראשון שלי במילים של חג מתוך המנון שריד שכתב נתן יונתן
יעלה כל הכפר לשמחת המועד"
האחווה תעטפנו בנוגה
יום עמל כי כלה נאסף על מלאת
זיו עינינו נוצץ ולבבנו רועד
זה היום חג חיינו נחוגה...".
 
שנה טובה וגמר חתימה טובה לכולנו
גליה מירום (רוזן)
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים