כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


יתרונות המשך עבודתם של עובדים ותיקים במקום עבודה.

 

1. ניסיון: עובדים ותיקים "היו שם ועשו את זה", השנים שלהם במקום העבודה, נותן להם הבנה ממה שמצפים ואיך עבודתם משפיעה על אחרים. שיקול הדעת שנאסף במהלך החיים, של טעויות וההישגים, מוביל לתוצאות יותר טובות, פחות יקרות, ויותר יעילות.

2. נקודת ראות: כאשר מזדקנים, הדעות על עצמנו והאנשים סביבנו משתנים. עובדים ותיקים יותר בטוחים במומחיותם שלהם וכתוצאה מכך מביאים יציבות למקום העבודה, ומודל לחיקוי ליותר צעירים. הניסיון וידע שנצבר בשנים של חיים ועבודה מאפשרים לעובדים ותיקים לקבל החלטות קריטיות ולעתים חדשניות , כאשר לוקחים בחשבון שעובדים צעירים – פשוט חסר להם את הניסיון.

3. הסתגלות: עובדים מדור "הבייבי בום" חוו יותר שינויים בעבודה מאשר כל דור לפניהם. שווקים בעולם התרחבו וגדלו, הטכנולוגיה הפכה את מקום העבודה המכני, למקום המחובר באופן אלקטרוני לאינטרנט, והשינוי החברתי, השיג שוויון והשתתפות במקום עבודה שמעולם לא היה. לאורך הקריירה שלהם עובדים ותיקים ראו שינוי חסר תקדים בחיים המקצועיים והאישיים, קבלו  את הנסיבות והצרכים החדשים והסתגלו במהירות ובהצלחה.

4. אחריות: מחקר מ-2012 ע"י (Society for Human Resource Management) מצא שעובדים וותיקים הראו מידה רבה יותר של אחריות ומקצועיות מעובדים צעירים. הם יותר מוכנים לשתף ולחלוק ראיונות עם אחרים, ופחות מהססים לדבר כאשר נתקלים בבעיה. אנשים יותר מבוגרים מתרגשים פחות ואפשר לסמוך אליהם בזמני משבר.

5. מחויבות: הוותיקים מבינים את הצורך של דייקנות (עמידה בזמנים) ולציית  להנחיות ולחוקי עבודה. מעסיקים מתלוננים שיש עובדים צעירים שפשוט רוצים להעביר את זמן העבודה ולעזוב, להבדיל מוותיקים שמראים  יותר נכונות להישאר מאוחר כדי לבצע או לסיים משימה בגלל  תחושה של גאווה  בעצמם.

6. איבוד צוות מנוסה  בגלל פרישה לגמלאות, יכול לפגוע בארגון. בנוסף לעלויות  הגיוס וההדרכה של עובדים חדשים, יש גם איבוד מידע על העסק ולקוחותיו. 

מדוע לשקול העסקת עובדים מבוגרים
יש מספר סיבות למה לשקול להעסיק עובדים מבוגרים כחלק מכוח העבודה:

• מאפשר מעבר מוצלח של ידע, מיומנות וניסיון של החברה- אל המנהלים החדשים בנוסף לתחומים שצריכים מומחיות מיוחדת.
• פוטנציאל בהפחתת עלויות שקשור עם העסקה והדרכה של עובדים חדשים. עובדים וותיקים נוטים להישאר בעבודתם לתקופות ארוכות יותר, וכתוצאה מכך -  פחות עלויות מלהעסיק ולהדריך צוות חדש.
• פוטנציאל להגדיל את התפוקה, כי למבוגרים יש מוסר עבודה גבוה, עובדים טוב בצוות ודרוש לכן פיקוח מינימאלי.
 
(המאמר תורגם מאנגלית)
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים