כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


מי נגד מי - מאת: יוסי נץ
לפני 40 שנה נכנסתי למשרד בפלורידה שבפתחו היה שלט - יוסי נץ - שליח.
התיישבתי על כיסא עור מרופד ומפנק. על השולחן טלפון עם לחצנים מרובים ולחצן אדום. וכן מכשיר דיקטפון שלימים למדתי את השימוש בו. לאחר כמה דקות ישיבה, קמתי והלכתי למשרדו של מנהל הפדרציה, הקשתי על דלתו, נכנסתי ושאלתי: דון (דונלד) מה הגדרת התפקיד שלי. תשובתו הייתה מיידית: אתה תגדיר את התפקיד ותיצק בו תוכן.


מדוע נזכרתי כך פתאום באפיזודה זו? יצא מכרז לבחירתו של רכז תרבות. הקהילה האינטימית של הקיבוץ התרחבה בצורה משמעותית, וזה כמובן לשמחת כולנו. אלא מאי? נשאלת השאלה מה אנו מבקשים. האם המסגרת הכמעט ברורה שבידלה אותנו מן החברה שמחוצה לנו תימחק כליל ואנחנו נטמע בקהילה הכללית של "ההוויה הישראלית"? האם יש בכלל הגדרה להוויה כזו? ואולי אנחנו מעוניינים לשמר מסורת רבת שנים של תרבות עם צבע מסויים וברור? הירגו אותי הרוג, כן. אני רגשן חולה נוסטלגיה. אני אוהב שירים ישנים. אני אוהב מסורת שנבנתה כאן על יסודות של ציונות אמיתית, קשר לקרקע, אהבת השפה וכן, גם התגנדרות בבגדי חקי וכובע טמבל. טוב, אז איני מתיימר להיות דמות מייצגת. איני רוצה כמובן להגחיך את עצמי במטרה של השלטת ה"רטרו".

יחד עם זאת אני מבקש שקודם שנבחר ברכז תרבות, אכן כבקשתו של ראובן לב, ייפתח דיון של הגדרת התפקיד. במקרה שלנו, שלא לפי מה שהיה במקרה שלי לפני 40 שנה, כאן אנחנו בנויים על יסודות מוצקים. איננו צריכים לתהות "מי נגד מי" יש לנו במה להיאחז. לצניעות דעתי אנחנו צריכים לתת לרכז התרבות שייבחר את הקווים המנחים מתוך המסורת ש ל נ ו. כן. מסורת איננה מלה גסה. אנחנו יכולים להיות גאים במסורת שלנו.

(אני חושב שזה יהיה רעיון מצויין שרכז התרבות הנבחר ישב בסשנים אחדים עם רכז התרבות היוצא. אני בטוח שהוא יקבל רעיונות טובים וייצא נשכר.)
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים