כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


מכתב התנגדות להקמת שדה התעופה ברמת דוד
שלום לכולם,

ביום שלישי בערב נשלחו לנמעני מכתבי התנגדות לשדה התעופה הודעה לאקונית ממנהל התכנון שעיקרה הוא "שמענו אתכם לכו תחפשו". במקביל להודעות הכסת"ח נשלחה לנציגי מועצת התכנון הארצית (ואליהם בלבד!!!) הודעה שביום שלישי הבא אילנה שפרן והצוות יציגו במועצה הארצית את המלצתם למיקום שדה תעופה מקביל נתב"ג. להודעה צורף דו"ח עב קרס של 300 עמודים בקירוב המפרט את סיכום בדיקת מנהל התכנון. התנהגות זו של מינהל התכנון היא בדיוק העריצות התכנונית עליה אתם קוראים באתרי האקטואליה ובעיתונים. בעצם הציבור לא נחשף לדו"ח של מנהל התכנון וההחלטה תתקבל ביום ג' הקרוב בלי שמישהו יחשוב בכלל לספר לציבור. אתם יכולים להניח שגם חברי מועצת התכנון העליונה לא יפתחו עד אז דו"ח של 300 עמודים, זו בדיוק מטרתו של הדו"ח הזה.

הדו"ח הגיע לראש עיריית טבעון, דודי אריאלי, שהינו חבר במועצה הארצית וממנו לכולנו. לאור גודלו של הדו"ח אינני יכול להעלות אותו בקהילנט, מי שרוצה לקבל העתק שיפנה אלי ואני אשלח לו ג'מבו מייל עם הדו"ח המלא. מעיון ראשוני בדו"ח עולה תמונה שחורה יותר משחשבנו.

א. גודלו של השדה המתוכנן יהא מכפר יהושע במערב, דופן נחל הקישון בדרום, כפר ברוך במזרח ו... קו קולטור הבסיס כגבול השדה הצפוני. במילים אחרות הבתים החדשים שנבנים כרגע יהיו במרחק זריקת אבן מגדר שדה התעופה ששטחו התפעולי יגדל בהדרגה ויגיע בשיא גודלו לקצה מטעי הזיתים.

ב. מנהל התכנון מסקר את מפגעי הרעש ומסכם שהפגיעה בחגורת היישובים כפר ברוך עד כפר יהושע תהיה בטווח רעש מזיק לבריאות האדם. המשמעות היא שכולנו הולכים לחיות החל מ- 2024 בסביבה מזיקה לבריאות האדם. את זה לא אני אומר אלא מנהל התכנון. להערכתי מדובר בכ- 1,500 בתים לערך. והם מגדירים זאת כנזק זניח בתועלת הכללית לאזור.

ג. מנהל התכנון מתאר את הפגיעה הסביבתית של זיהום אויר וכיוצ"ב כפגיעה באוכלוסיה לא גדולה במיוחד בשטחים עירוניים סמוכים. אף אחד לא מדבר על הפגיעה בנו כמובן, זה הרי זניח בתועלת הכללית לאזור.

ד. השדה אמור לווסת 50% מהתנועה האוירית לישראל וממנה  ל- 20 השנים הבאות. בחישוב פשוט מתחילים בכ- 14 מיליון נוסעים בשנה- כ 200 תנועות ביום. המראה או נחיתה כל 6 דקות, חלקם טיסות נוסעים בכל הגדלים וחלקם מטוסי מטען גדולים.

ה. נושא הציפורים הוא זניח לדעתם.

בישיבת חירום של המטה המשולב בהובלת ארבעת ראשי הרשויות, יזרעאל, מגידו, טבעון ורמת ישי שנערכה אתמול בערב נוצר קשר של ראשי המועצות בדרום לייצר לחץ על חברי הוועדה כדי למנוע החלטה או לנסות אפילו לדחוף להצבעה מהירה על חלופת נבטים. רוביק דנילוביץ מפעיל את כל כובד משקלו בנושא ואיתו ניסן בן חמו, ראש עיריית ערד ובני ביטון, ראש עיריית דימונה. המאבק בשלב הזה הוא חוצה עדות, מגזרים ומחנות פוליטיים. ככל הנראה בישיבת מנהל התכנון ישא דברים מטעמנו אלמ' במיל' אלכס גן (התותח!) וינסה לשכנע את החברים בצדקתנו. המועצה שלנו כרגע מארגנת נציגות כלשהיא לישיבה וייתכן ותצא קריאה של ראשי המטה המשולב לעלות לירושלים ביום שלישי, כולל סידורי הסעות. אני קורא כבר עכשיו לשליחת נציגות של הנהלת גבת, שילווה במכתב משפטי חריף נגד ההסתרה והמחטף של אנשי מנהל התכנון.

התרשמות שלנו היא שהקו שהוביל ראש המועצה אייל בצר - קרס. אף אחד לא בא לדבר איתנו ואף אחד בעצם לא סופר אותנו. מינהל התכנון בהובלת אביגדור יצחקי כבר מזמן ירו את החץ ועכשיו רק מציירים עיגולי מטרה מסביבו. הם לא מעוניינים לשמוע דעה של איש מלבדם. הטוב בסיפור הוא, שארבע המועצות החלו לפעול כצוות משולב, ועושה רושם שהם מבינים שהם עד כה נרדמו בשמירה. אנו קוראים במועד זה לחברי גבת, התעוררו גם אתם!! ללא סיוע של דעת הקהל ולחץ של הציבור על הנהגת הקהילה וראשי המועצה איש לא יזיז אצבע. זאת חובתם של ההנהגה שלנו, להוביל את המערכה להגנה על ביתכם ועל ילדיכם, יש להם את הסמכות ואת התקציבים לנושא ועלינו לדרוש זאת מהם. זה הבית שלנו, זה עתיד ילדינו ונכדינו, אם לא נעשה זאת, איש לא יעשה זאת עבורנו.
 
גיא צבר. גבת
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים