כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


מכתב עדכון לתושבים - מאת: שחר המאירי

 
תושבים נכבדים שלום,
אני גאה לעדכן אתכם כי מאז החלו כהונתם, הובילו חברי הועד המקומי וחברי ועד אגודת מתיישבי שריד, בעזרתם החשובה והחיונית של ועדות ביטחון, תרבות, נוי וחינוך, מספר מהלכים שללא ספק יביאו לשיפור איכות חייהם של התושבים, יחזקו את הקשר בין התושבים בקהילה, יבטיחו את שלום הולכי הרגל, ילדי בתי הספר והגנים, יביאו לשיפור חזות הישוב, יחזירו "עטרה ליושנה" !
 
בהיבט הקהילתי, החליט ועד אגודת מתיישבי שריד, בישיבתו מיום 10.02.14 לפעול להחזרת "שנת מצווה" שהייתה נהוגה בקיבוץ בעבר, כל זאת מתוך הכרה שמדובר בפעילות חשובה וחיונית שתיצק תוכן וערכים לבני המצווה, מחד, ותביא לקהילה מאוחדת שפרטיה גאים להיכלל בה, מאידך. בנית התוכנית, קביעת מטרותיה, דיון בתכנים וכיוצב', הועברו לשולחנה של ועדת החינוך וצפויים לבוא על סדר יומה בזמן הקרוב.
 
בנוסף, אישר הועד המקומי את בקשתו של ארנון פרסאי, לתקן לשפץ ולהפעיל את הקרוסלה הסמוכה לבריכה, כהוקרה למשפחת חיאל, באופן בו הוחלט בישיבת הועד המקומי מיום 28.04.14 כי הועד המקומי יתחזק את הקרוסלה ויפעילה על פי נהלי בטיחות נדרשים, לאחר שתשופץ ותתוקן.
 
בנוסף, החליט הועד המקומי, בישיבתו מיום 27.02.14, לאשר הקמת גן שעשועים לילדים בעלות של 160,000 ₪. גן השעשועים יוקם בנוסף לגן מתקני הכושר שהקמתו אושרה על ידי האסיפה הכללית של אגודת מתיישבי שריד. בישיבת הועד מיום 31.03.14 הוחלט כי יובל סביון, יוביל את הפרויקט, בהתנדבות, מטעם הועד. בימים אלו נבחן מיקום הקמת גן השעשועים אל מול התב"ע, עם אישור המיקום יוצגו לבחירת התושבים סוגי מתקנים אפשריים.
 
באשר לנוי ולשיפור חזות הישוב, אישר הועד המקומי לנוי רכישת מכסחת דשא חדשה, שתאפשר לו לבצע את עבודתו בצורה טובה יותר – מדובר במכונה מצוינת ומשוכללת, מקור גאווה לנוי שריד.
 
בנוסף, אישר ועד האגודה תכנית העבודה שגובשה בעמל רב על ידי ועדת איכות הסביבה הכוללת, יישום הפרדת פסולת רטובה בכל שטח שריד, עבודה עם יעוץ מקצועי בנושא זיהום אויר בשריד, פעילות קהילתית בתחום הגינון, תכנית מיפוי ותכנון לגינון הציבורי – עבודה עם אדריכלית נוף.
 
בכל הנוגע לבטיחות בדרכים ובטיחות הולכי הרגל והילדים, פועלים ועד האגודה והועד המקומי בשלושה מישורים עיקריים:
 
א. הפיכת סביבת הגנים, ובית הספר לסביבה בטוחה שלא תותר אליה כניסה של כלי רכב ממונעים, לרבות רכבים תפעוליים המסכנים את הולכי הרגל והילדים.
 
ב. קידום נושא בטיחות בישוב על ידי הסמכת ממונה בטיחות שיטפל בנושאי בטיחות באש, חשמל, יאתר מפגעים בדרכים.
 
ג.  טיפול בהסדרת תנועה, הוספת חניות, תמרורים.
 
בנוסף, עומדת בפני השלמה חתימת ההסכמים המשפטיים שבין הקיבוץ לבין הועד המקומי ולבין אגודת מתיישבי שריד, הסכמים אלו מסדירים את היחסים בין הצדדים, מגדירים חובות וזכויות של הצדדים, ושומרים על זכויות התושבים במקרה של ביצוע השקעות בנכסים.
 
בכל הנוגע להסדרת כביש הכניסה לשריד, אני שמח לבשר כי מסתמן שהלחצים שהופעלו מול המועצה ומשרד התחבורה נושאים פרי, לאחרונה התבקש הועד המקומי להתחייב לתחזק את הגינון בצומת שיוקם ולחברו למים, עם הסדרת צומת הכניסה לשריד על ידי נתיבי ישראל - הועד אישר כמובן את התחייבותו. אני מקווה שעוד השנה יחלו בעבודות.
 
בהזדמנות זו, אני שב ומזכיר לכולם כי דלתנו פתוחה בפני כל תושב, אתם מוזמנים להפנות אלינו הערות והארות, ולהציע לנו להתייחס לנושאים שיתכן ואנו לא ערים להם, אין ספק שנכונה לפנינו עבודה רבה, ואנו רק בתחילתו של תהליך, אך ניתן לומר כבר עתה כי הכיוון חיובי ועם המשך העשייה טובה, והאכפתיות המאפיינים את עבודתם והתנהלותם של כלל המתנדבים בישוב, נגיע להישגים יוצאים מן הכלל ושריד יהיה מקום שתושביו, על כל סוגיהם, יהיו גאים לגור בו.
           
בברכה
שחר המאירי, עו"ד
יו"ר ועד הנהלה מתיישבי שריד וועד מקומי שריד
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים