כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ארכיון 2013 >> משחק הפיינטבול כמעט הסתיים בעיוורון
משחק הפיינטבול כמעט הסתיים בעיוורון של נער מאזור העמקים 
 
פורסם במבזקי חדשות בזמן אמת בפייסבוק

לפני מספר ימים הגיע לחדר המיון במרכז רפואי 'העמק' בעפולה נער בן 15 מאזור העמקים עם חבלה חמורה באחת מעיניו. לרופאים סיפר כי במהלך משחק פיינטבול הרים את מסכת הפנים וכדור
שפגע לו בעין.


למקום נקרא מייד רופא עיניים, ד"ר אילן פלדמן, ממחלקת עיניים. "העין הייתה מלאה בדם כתוצאה מעוצמת פגיעת הכדור. הדם גורם לסתימת תעלות העין וקיימת סכנה להיווצרות לחץ תוך עיני עד כדי עיוורון. מעוצמת הפגיעה החלה להתפתח קטרט. בעין בריאה ישנה עדשה שהיא שקופה, וניתן לראות דרכה. קטרקט הינו התעכרות עדשת העין הטבעית ולא ניתן לראות דרכה. לנער הייתה התעכרות והוא לא יכל לראות דרכה ואנו לא יכולנו לראות מה מתרחש מאחורי העדשה. נדרשנו לבצע ניתוח להוצאת העדשה במיידי בכדי להציל את הראייה" מספר ד"ר פלדמן.

במהלך הניתוח הוצאה העדשה העכורה ובחודשים הקרובים, לאחר שהעין תחלים, תושתל עדשה סינטטית. לאחר שהתאושש מהניתוח הוחזר הנער לאשפוז והשגחה במחלקת כירורגיה ילדים.

ד"ר פלדמן מתריע כי לאורך השנים נתקל בפציעות רבות כתוצאה מפגיעות פיינטבול. "ילדים שמדמים מלחמה הוא משחק מסוכן. במציאות המשחק גובה מחיר כבד מידי וחשוב שהורים יהיו מודעים לסכנות המשחק. עוצמת פגיעת הכדור יכולה לגרום לפגיעה רבה בעין עד כדי עיוורון. חשוב להקפיד על הוראות הבטיחות ולא להוריד את המסכה מהפנים עד שכולם מחזירים את הנשקים", הסביר.
 
♦ צוות אתר הבית של שריד מאחל לבן לבנה החלמה מהירה ומלאה.
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים