כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


משתמו תרועות הפסטיבלים - מאת: יוסי נץ

אני מבקש להכריז על ווידוי בפומבי: בשל המצב הפוליטי הבלתי נסבל, כשהמדינה נתונה במצב שהנה נשלטת ע"י ממשלה לאומנית החותרת תחת אושיות מבצרה החוקתי – בית המשפט העליון, וכפועל יוצא,נראה לי כאילו הגענו אל השלבים האחרונים של קיום המדינה כדמוקרטיה. אני אישית לא הייתי במצב רוח של חגיגות. אף יום העצמאות לא שינה את הרגשתי זו, מה גם, שמירי רגב ובנימין נתניהו הפכו את החגיגות הרשמיות של המדינה, לכעין הפקה ענקית הממומנת מכספי המסים של אזרחי המדינה, לאקסטרוגאנזה של מרכז הליכוד. המקום שחגגתי בו היה הברכה.
הציבור של שריד הצביע ברגליים והברכה שקקה חיים וחרף מימיה הצוננים, שהגיעו בקושי ל22 מעלות, הדבר לא הרתיע בעקר את הילדים מלקפוץ אל תוך המים. ועבורי זה עיקר החג.

אני מבקש להכות על חטא, על שנכנעתי ללחצים ואיפשרתי את הכנסתה של מפלצת גומי מתנפחת ענקית אל תוך הברכה. אברמלה שהיה מציל ואני היינו חרדים במשך כל אותו האירוע. בימי שבת וכשיש על הברכה עומס מעל בינוני, איננו מאשרים אפילו הכנסתם של מזרונים מתנפחים לתוכה ואף לא גלגלים גדולים, או כל מתנפחים מסוג שהוא שמידותיהם עולות מעבר לגודל של מתנפח של פעוט. בעתיד, הדבר יותר עוד בשום אירוע. הדבר אסור לפי חוק. ואף שאני מאמין בסיכונים מחושבים, במקרה זה הסיכון היה בפירוש גדול מדי ולא היה מתקבל על הדעת. מעבר לכך, הפסדנו השנה את ה"ביחדנס" בברכה המתחילה בהכרזה של פתיחת הברכה וקפיצה מתוזמנת של הילדים הערוכים בשולי הברכה – מסורת ארוכת שנים שבעיני היא אינטימית ובעל ערך של לוקאל פטריוטיזם. לכן, אני צופה כבר עתה בכליון עיניים לפתיחת הברכה ביום העצמאות הבא שתהיה לפי מסורת זו.
יחד עם זאת, איני מבקש להיות "הסמיכה הרטובה" לאירוע הברכה שבכל זאת, מבחינה אובייקטיבית היה חגיגי, עם מצב רוח טוב ובהחלט עם "גוד ווייבס". כל הכבוד לרותי על העבודה העצומה שהשקיעה בהפקתו של האירוע.
יש לנו מסורת רבת שנים (מאוד) של שימוש בברכה לפי דפוסים מוכרים וידועים. כמו: שעות רחצה למשפחות וכלל הציבור, שעות שחייה המסומנות ל"שחייני ברכות" וכו'. אנחנו בשאיפה להוסיף ולקיים מסורת זו. יחד עם זאת, הוקם צוות ברכה שיתכנס בקרוב וידון אם ואלו שינויים יחולו בשימושי הברכה.
המציל הראשי בעונה זו יהיה שחף מנטין. אפילו ששחף הוא צעיר חביב ביותר ואיני רואה בו צל של קשיחות.
הוא וכל מציל שיהיה בתפקיד, אחראי על בטחון הרוחצים ויש להשמע לו ללא עוררין.

 
אני מאחל עונת רחצה בטוחה וכיפית לכל אוכלוסיית שריד.
יוסי נץ
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים