כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


האם הפעם זה סופי וגמור? - נמל תעופה בינ"ל ברמת דוד
 

ברוכים הבאים אל "גליל אינטרנשיונל איירפורט". אחרי 15 שנה של חיפושים אחר מקום מתאים לשדה תעופה בינלאומי משלים לנתב"ג, החליטה הממשלה סופית במסגרת חוק התקציב לבנות את השדה המשלים ברמת דוד.

השדה המודרני, שיהיה השני בגודלו בארץ, יתחיל לפעול לפי התוכנית בשנת 2019. יהיו בו מסלולים ארוכים לקליטת כל סוגי המטוסים, מערך דיוטי־פרי ושירותים לנוסע כמו בנתב"ג.
לאחר דיונים עם משרד הביטחון ועבודת מטה אינטנסיבית של משרד התחבורה ורשות התעופה האזרחית, הוחלט להעדיף את רמת דוד על פני נבטים, עין שמר ושדה על אי מלאכותי שהיה אמור להיות מוקם בים.
רק לאחר שהושג סיכום עם חיל האוויר ועם משרד הביטחון, הביא משרד התחבורה את ההחלטה לממשלה.
הקיבולת של נתב"ג היא 16 מיליון נוסעים בשנה, והשדה מתקרב לקצה גבול הקיבולת. כבר בשנת 2015 הוא צפוי לעבור את רף 15 מיליון הנוסעים. שדה התעופה גליל אמור לקלוט את הנוסעים שנתב"ג לא יוכל לקלוט.

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כ"ץ, הוא שדחף לכלול את ההחלטה במסגרת חוק תקציב המדינה. "הקמת השדה ברמת דוד תציב לראשונה את הגליל על המפה", אמר השר כ"ץ, "היא תביא פריחה ותעסוקה לאלפי עובדים בסביבה ותקדם את הכלכלה בכל הגליל, גם בבנייה עצמה וגם לאחר מכן. בכל מקום שמוקם שדה תעופה הוא מביא עימו פריחה כלכלית לכל האזור".
השר כ"ץ מבקש לבנות את השדה בהליך מזורז, שיימשך ארבע עד חמש שנים, והוא מתכוון ללוות אישית את הפרויקט. הבנייה תיעשה במנגנון BOT, בדומה לתהליך של בניית כביש 6, שבו החברה הפרטית שתזכה במכרז היא שתקים את השדה, תתפעל אותו, ולאחר 25 או 30 שנה תעביר אותו לידי המדינה.

במשרד התחבורה אומרים כי הבחירה ברמת דוד תביא לפריסה אידיאלית של נמלי תעופה בינלאומיים בישראל, עם שדה רמון בדרום, נתב"ג במרכז וגליל בצפון. עם תחילת עבודות הבנייה יחל משרד התחבורה בתכנון ובבנייה של דרכי גישה מודרניות ומהירות לנמל התעופה החדש.
שר התחבורה יביא לממשלה הצעת החלטה נפרדת, כפי שהיה בהחלטה על הקמת שדה רמון בתמנע. בחוק התקציב נאמר כי על פי התשתית העובדתית הקיימת, המיקום המועדף הוא במרחב בסיס רמת דוד והשטחים הסמוכים הנדרשים לשם הקמתו ותפעולו השוטף של שדה התעופה המשלים.
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים