כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


סיכום חודש דצמבר 2013 בשריד - אחרון לשנה זו
דצמבר – שם החודש השנים עשר בלוח הכללי, מקביל לחודש כסלו בלוח העברי.
את הקור, הרוחות וסופת השלגים (לא אצלנו) באמצע החודש עברנו בשלום, מלבד כ 30 חדירות מים לחדרי חברים ומקומות עבודה. ברשתות השידור ומעל גלי האתר דווח שמאז דצמבר 1879 לא ירדה כמות כזו של שלג בירושלים. מי מדד אז את  גובה השלג וכמות המשקעים?
ה 21/12 – היום הקצר ביותר בשנה. ב 22/12 מתחילה עונת החורף ובכדי להאמין שעד כה נמצאנו בסתיו, יש לצאת ולטייל ביער ליד עין – חוד וליהנות ממשטחי סתווניות.
ומה עשינו שם (למאמינים בתורת המספרים)? יום הולדת לבירן ספר, שמלאו לו 30 חורפים ב 11/12/13.


מאת: עירית ספר  |  צילום: יוסי ריגלר  | פורסם בתאריך: 1/1/2014
לגליל יצאנו – טיול לגליל העליון – שירבט יוסי ריגלר
בשבת ה 30/11/2013 (שבוע לפני המבול) יצאנו נאמני קבוצת חווה וגדעון לטיול לגליל העליון. (בעצם הטיול שייך לאירועי חודש נובמבר, משום מה עירית העבירה אותו לסיכום חודש דצמבר).
תחנה ראשונה, אגמון החולה. בעזרת עגלה רתומה לטרקטור, המכוסה בכיסוי משלושה צדדים ונקראת "עגלת מסתור" (מזכיר קצת את הנסיעה לגיוסים בעישוב כותנה) מתקרבים מרחק קטן מאוד מלהקות העופות, מבלי שהעופות יעופו. כמות העופות והסוגים השונים (עגור אפור,כפן לבן, תמירון,ברווזים, ענפות ועוד) בכמויות שאינן מביישות  מקומות דומים בחו"ל. באמת מחזה מרהיב וגן עדן לצלמים. אחר כך המשכנו במסלול רגלי מפרך בשמורת נחל שניר (החצבני), מים זורמים מצד אחד וצמחיה מהצד השני, עד קיבוץ שדה נחמיה. בשלב זה אכלנו כנראה ארוחת צהריים, אבל אינני זוכר איפה (נו הגיל עושה את שלו). ביקור באנדרטה לזכר חללי תאונת המסוקים ליד שאר ישוב. יד זיכרון מרשים במיוחד, גם מבחינה ארכיטקטית. ולסיום צעידה בטיילת דני, טיילת לאורך הירדן משדה נחמיה לקיבוץ עמיר. לסיכום טיול נפלא, שהשקעה הכספית המכובדת (50 ₪) הוחזרה במלואה.
ותודה לחווה וגדעון על ההתמדה בארגון. המשיכו כך.

סיכום אירועי חנוכה – כתב רום הרוש
חנוכה היווה את החג הראשון המופק על ידי ועדת התרבות במתכונת הנוכחית. היה חשוב לנו שיהיו אירועים משמעותיים עם שמירה על המסורת הקיבוצית ופניה למרבית שכבות האוכלוסיה. אירועי החג כללו מצעד למפיונים עם קבלת חג, ערב הפרחת חנוכיות בגיציה, הופעה של "קולו הלהטוטן" עם קפה נעורים וערב יצירה עם ארוחת חג.
מהחג למדנו הרבה והפקנו לקחים לחגים הבאים. מקווים מאוד שנהניתם איתנו.

חג החנוכה של הותיקים – סיכמה רותי פינקל
ב 2/12 חגגנו במועדון לחבר את חג החנוכה כמיטב המסורת. לשמחתי הגיעו קרוב ל 50 חברים מגיל 60 ועד 92. ברכנו את אפרים כנען במלאת לו 80 וסיפרנו על ההפתעה שעשו לו כל ילדיו – סוף שבוע בברצלונה.
ברכנו את חנה נאמן ואת אסתר צנטנר שחגגו 90 – מזל טוב!
נהנינו ממופע מוזיקלי – קברט לטיני. בצד הקולינרי טעמנו מפיצות וסופגניות.
להתראות בט"ו בשבט.

ערב לזכרו של אריק אינשטין – כתבה דגנית כפרי
בערב קריר של תחילת דצמבר התכנסו ב"חשמליה" החמימה והצפופה לערב שירים שאוהבים של אריק איינשטיין. עדי וגליה רוזן שארגנו את הערב ביקשו ממספר אנשים לבחור שיר של אריק ולספר במספר מילים למה הם אוהבים דווקא את אותו שיר ואיך וזה מתחבר אליהם באופן אישי. הערב היה אינטימי ומרגש. נשמח לעוד ערבים פוריים כאלה.
 
מזל טוב!
ב 13/12 – להורים דורית ויוסי, לסבים שלומית ועודד, לאחים רועי ואלון, למשפחת בירק בשריד וארזי בהרדוף להולדת הבת/נכדה – נוגה.

מזל טוב!
ב 21/12 – לסבא אהרון, להורים סלי ואדי, לדודים (אחים) איציק ויהודה, למשפחות מורנו ואוחיון ולמשפחת מזרחי בארץ ובקולומביה להולדת הנכדה/בת – אוריין.

מזל טוב!
ב 21/12 – להורים מלי ושרון, לסבים יעל ורן, למשפחת ברק בשריד וצ'חנובסקי בנהריה להולדת הבן/נכד – גל.

מזל טוב!
לרב סבים רבקה וגד, לסבים נינט ולהב, להורים אילה ויריב, למשפחות ברק בשריד ובכפר סבא ולמשפחת העליון בצור יגאל להולדת הנין/נכד/בן – יפתח.

ברכות לגיוס
ב 16/12 – התגייסה אריאל פלגי לצבא ותשמש רכזת שירותי רפואה צבאית בבית חולים.

פרדה קשה
בסיום תקופה ארוכה (כשבע שנים) נפרד אורן בר אילן מצוות קבלות השבת. ברצוננו להודות לו על שיתוף פעולה נדיר ויוצא דופן שלא מובן מאליו במקומותינו. נשמח אם תתחרט...
מאחלים הצלחה לשאול סלוצקי שימלא את מקומו של אורן בסיוע הטכני לקבלות השבת.
 
בפתחה של שנה אזרחית חדשה – 2014 ברצוני לברך בבריאות טובה ובשלום!
 

טיול הקיבוץ - סיור באנדרטה לזכר הנופלים באסון המסוקים.
צילום: יאיר חרמוני.סאלי ואדי - ברכות להולדת הבת אוריין
צילום: עמוד הפייסבוק .


אריאל פלגי - ברכות לגיוס
צילום: עמוד הפייסבוק.
 

חילופי גברי - בהצלחה לשאול סלוצקי
צילום: יאיר חרמוני.
שבת שלום!
מצוות קבלות השבת
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים