כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


עדכון ביטחון - יוני 2014
שלום רב,
אפתח את העדכון החודש באירוע חמור שקרה ב- 25/05 בשער הקיבוץ:
בשעה 21:00 לערך, בזמן שחאלד, שומר הלילה, מתכונן לתחילת המשמרת, נכנס לתוך ביתן השמירה אדם שהוא לא מכיר וללא חילופי דברים ניגש לכפתור הפתיחה של השער, פתח אותו וחזר למכוניתו על מנת לצאת מהקיבוץ. השומר, שאינו מכיר את האיש, ניגש אליו על מנת לבדוק במי מדובר, מתוך ההנחה שאם היה מדובר בתושב הקיבוץ הייתה לו האפשרות לפתוח את השער בעזרת הנייד. בתגובה הוא "זכה" למטר קללות. השומר מסביר לאיש כי עליו לבדוק כי זאת העבודה שלו וכי הוא מבקש ממנו להזדהות. בינתיים השער נסגר והאיש חוזר אל ביתן השמירה כדי לפתוח את השער, ובדרכו לשם דוחף את חאלד באלימות ומטיח בו כי הוא גר בשריד וכי הוא ידאג לפיטוריו.
בבדיקה של לאחר המקרה עולה כי מדובר בבן של תושב שריד, אשר אינו מתגורר בקיבוץ בעצמו.


מאת: טל סוננברג - רב"ש  |  פורסם בתאריך: 2/6/2014
אני מבקש לחדד:
 1. חאלד הוא השומר שלנו כבר שנה. במהלך השנה הזאת הוא עבד כמעט כל לילה, למעט חופשה אחת של שלושה ימים.
 2. חוות הדעת שלי לגבי עבודתו, גם לאור בדיקות פתע שאני עורך לו וגם לאור דיווחים של תושבים שפוגשים בו בשטח הקיבוץ, בסך הכל חיובית מאוד. הוא אכפתי ומסור ואני זוקף את השקט היחסי שאנחנו זוכים לו בלילות לא מעט לזכותו!
 3. ההנחיה המפורשת שלי אליו היא שתפקידו הוא לסייר ולחפש גורמים או אירועים חשודים. הוא לא ש.ג ותפקידו אינו לפתוח את השער, חוץ ממקרים מיוחדים לפי שיקול דעתו.
 4. צילומי האירוע הוצאו ממצלמת השער ועולה מהם תמונה מטרידה של התנהגות בריונית כלפי השומר ללא תגובה מצדו. ניסיתי להשיג את הצד של התוקף לסיפור אך קיבלתי תגובה מתחמקת ולא עניינית.
 5. זהו המקרה השני של גילוי אלימות כלפי השומר, והפעם מדובר גם באלימות פיזית. מצד אחד שיבחתי את חאלד שלא הגיב ודרדר את האירוע מעבר למה שכבר קרה. מהצד השני, אני רואה אירוע זה בחומרה וברור לי שאי אפשר לעבור על כך בשתיקה ועל כן אשקול איך לטפל בנושא בצורה הטובה ביותר.
 6. האפשרות להגשת תלונה במשטרה נבחנת עכשיו על ידי חברת השמירה.
אני מבקש בכל לשון של בקשה, נסו לגלות סבלנות גם אם אתם ממהרים לצאת / להיכנס לקיבוץ. אם נתקלתם בהתנהגות לא נאותה / אדיבה של השומר, דווחו לי כמה שיותר מהר ואטפל בזה מיד. אין הצדקה לאלימות כלפיו מכל סוג ובכל מקרה!

 עדכונים פנימיים:
 • בתחילת החודש נדרשנו לעזור למשטרת ישראל בחקירת אירוע רצח שהתרחש באחד הישובים הסמוכים לנו. אני רוצה להודות לכל מי שנרתם לעזור למשטרה בנושא זה!
   
 • ב-12.5 התקבל דיווח לפיו מסתובב בשטח הקיבוץ אדם אשר דופק על דלתות הבתים ומבקש כסף. הוקפצה כיתת כוננות והאיש נתפס על ידי אחד מהמתנדבים בכיתה. עולה כי מדובר באדם בשם יוסי ממגדל העמק, מעורער בנפשו, אשר מסתובב ברחבי העמק ומבקש נדבות. הוסבר לו כי הוא לא יכול לדפוק על דלתות של אנשים סתם כך והוא קיבל טרמפ חזרה הביתה.
  בהזדמנות זו אני מבקש להדגיש כי אין לפתוח את הדלת לאנשים זרים. במידה ומקרה כזה חוזר על עצמו יש לדווח מידית לי או למשטרה.
   
 • במהלך החודש האחרון הגלתה תופעה לפיה קבלני בניין נכנסים לשטח הקיבוץ בשעות היום ושופכים פסולת בניין בשטחים פתוחים בקיבוץ. לפי הכמויות נראה שמדובר בטנדר ולא במשאית גדול. אנחנו נציב מצלמות, בשיתוף המועצה, על מנת לנסות וללכוד את השופכים ולקנוס אותם. אם מישהו נתקל ברכב עמוס פסולת בניין מסתובב בקיבוץ, עליו לדווח לי, אם אפשר בצירוף מספר הרכב ותיאורו!
   
 • לאחרונה נגנבו בקבוקי שתייה מהגיצייה. כרגע נראה שמדובר במישהו שהחזיק ברשותו מפתח של המועדון. הוחלפו המנעולים והשומר תודרך להיות ערני לאזור זה על מנת למנוע הישנות המקרים בעתיד.
   
 • לקראת הקיץ שהגיע תודרכו צוותי החינוך לוודא כי כל הילדים הגיעו לגן עד השעה 08:30 וכי ילד שלא הגיע יש ליצור קשר עם הוריו על מנת לוודא שלא נשכח ברכב. יש להיות ערניים לנושא ואם מזהים רכב סגור ובו ילדים ללא השגחת מבוגר, יש לנסות לאתר את בעלי הרכב או לדווח לי על מנת שנוכל למנוע אסון. 

אירועים בתחומי המועצה:

 1. בגבעת אלה, פריצה לבית, נגנבו תיק, ארנק, טלפון נייד.
 2. נגנב טרקטור ג'ון דיר ירוק מקיבוץ גבת. הטרקטור נמצא לאחר מס' שעות.
 3.  פריצה לבית בגזית, נגנבו שני פלאפונים ורכב.
 4. ניסיון גניבת חציר מתל עדשים, לאחר מרדף הגנבים עצרו את הרכב עם החציר וברחו רגלית.
 5. גניבת חומוס מהשדות של גד''ש העמק.
 6. פריצה למסגריה חקלאית בכפר החורש, נגנבו גלגלי מיון, סולר, מקדחה, רדיו, כלי עבודה.
 7. נגנבה ברזיה בת 100 שנה מהמוזיאון במזרע.
 8. 3 פריצות לבתים בעדי, נגנבו לפ – טופים, תכשיטים, סלולרים, רכב.
 9. ניסיון גניבת סולר מטרקטור בגבת.
 10. פריצה למרכולית באלונים (נגנבה סחורה רבה).
 11. שלוש פריצות + ניסיון פריצה לבתים בשדה יעקב, רק בבית אחד נגנבו 200 ש''ח וחגורה, בשאר הבתים לא נגנב כלום.
 12. פריצה ל- 2 בתים בשדה יעקב וגניבת 2 מפתחות לרכבים, במהלך יציאת הגנבים, הרכבים שקעו בבוץ. על מנת להוציא את הרכבים נגנב טרקטור אך הוא הדרדר להם... על כן, הגנבים עזבו את הרכבים בשטח וברחו
לכל בעיה הקשורה בביטחון, אפשר לפנות אליי בכל שעה  בטלפון 054-5422290.
ניתן לפנות גם לשומר הלילה (החל מ- 21:00) בטלפון 050-8594659 (חאלד)
אני מזכיר כי ניתן לפנות 24 שעות ביממה גם למוקד המועצה במספר 106 מכל טלפון קווי
או למספר 04-6520100 מהנייד.

טל סוננברג - הרב"ש בשריד 
צילום: יחסי ציבור.


תקרית חמורה בשער 
צילום: יאיר חרמוני.

 
בברכה,
טל סוננברג
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים