כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


ראיון של גולשי אתר שריד עם יעל גל  
 
במסגרת הפרויקט "אתם שואלים ובעלי התפקידים בשריד עונים" אנו מפרסמים את ראיון עם יעל גל
מנהלת אגודת מתיישבי שריד.
תודה לגולשים ששלחו את השאלות, ותודה ליעל על שיתוף הפעולה.  
 

 
   
שאלה: מתי תתחילו לטפל במראה הקיבוץ ?  המצב, מלבד בשכונה, נורא. קיבוץ שריד היה פעם מהיפים בקיבוצים.
 
העבודה על הנוי ועל מראה הקיבוץ מתבצעת כל הזמן.
תכנון ופיתוח הנוי בשריד מהווה אתגר מורכב בשל הצורך לפתח גינון בד בבד עם תהליכי השינוי, בינוי בתים פרטיים , תכנון התב"ע  וההפרטה שמתקיימים בקיבוץ, ותוך התמודדות עם מגבלות תקציב. על מנת לבצע פיתוח מושכל החליטה ו. הסביבה להיעזר באדריכלית נוף. מזה מספר חודשים מתבצעת למידה והכנת טיוטה על ידי אדריכלית הנוף, איה שלמון, שהיא אדריכלית הנוף של תב"ע שריד, בשיתוף עם צוות הנוי וועדת הסביבה ובליווי של המועצה ויועצת מטעם  משרד החקלאות. התכנית שתוצע תובא לדיון ציבורי לקבלת פידבק, ועם אישורה נוכל להתחיל בפיתוח הדרגתי  על פי סדרי העדיפויות שיומלצו על ידי וועדת הסביבה ויאושרו בקהילה.

שאלה: שלום יעל, השאלה הבאה איננה קשורה לתחום אחריותך, אך מעניינות אותי עמדותיך לגבי התנהלות הקיבוץ: בתחום שיוך הדירות והמגרשים, איזה פתרון לדעתך הוא המתאים ביותר לקיבוץ כמו שריד?
 
כיוון שתחומים אלו אינם בתחום אחריותי אינני מוצאת לנכון להביע עמדה בנושאים אלו.

מספר שאלות:
יותר משנה עברה מאז עמלו רבים לקיים גן שעשועים/משחקים בשריד. איך מתקדם מיזם גן השעשועים/משחקים לילדים בשריד?
לאחר התייעצות עם אדריכל התב"ע של הקיבוץ, קיבלנו בשבוע האחרון אפשרויות למיקום הגן  (באיזור ספינת השלום או בשטח שקרוב לקרוסלה ליד הבריכה), ומכאן נצא בקרוב  להחלטה על המיקום ,לקבלת הצעות מחיר עדכניות ולפיתוח הגן.

בנושא החינוך: בדר"כ בגנים מחוץ לשריד מכירים את הצוות ומבנה הגן לפני החלטה על הרשמה. לאחר שהשלמתי את ההרשמה לחינוך הילדים בשריד, מתי אוכל לדעת את שיבוצי הגנים (מבנים) ומי יהיה הצוות שילווה את הגן שבני יהיה בו כל השנה?
בשבוע הקרוב יפורסמו הצוותים במערכת הגיל הרך לשנת תשע"ה.

מתי יתוקנו ספסלי הישיבה ליד הכלבו לאחר שיצקו עליהם בטון והם אינם ראויים לישיבה?
רחבת הבטון המדוברת תוקנה לאחר שהקישוטים  שהוטבעו בה יצרו בעיה בטיחותית.
כרגע אין תכנית לעבודה נוספת על הספסלים.

שאלה:  אם היו מציעים לך, האם היית מוכנה בנוסף לתפקידך באגודה, להיות גם מנהלת הקהילה בשריד?
 
הכתובת לשאלה זו היא להנהלות האגודה והקיבוץ  כאחד  ולקהילה בכלל, האם בתפיסת הקהילה נכון לאחד את התפקידים?  האם עדיף השיתוף בניהול או שמא יש ניגוד אינטרסים? כאמור אלו הן החלטות של הקהילה.
במידה ויוחלט כי נכון לאחד את התפקידים, ויפנו אלי למלא את התפקיד הרחב, אינני פוסלת על הסף את האפשרות.

שאלה: שלום יעל,  שאלה חשובה לגבי הנוי בשריד.
האם נעשתה בדיקה כמה אנשים עובדי בנוי בקיבוצים אחרים הדומים לשריד מבחינת גודלם והטופוגרפיה שלהם ?
האם לדעתך הצוות הקיים היום בנוי בשריד (שני עובדים ) מספיק כדי לענות על כל לצרכים של הישוב:  שטחים ציבוריים בקיבוץ, בתי הילדים, שכונת ההרחבה, בית הבריאות, בית העלמין, תברואה ועוד.
האם אין מקום לתוספת כח אדם לצוות הנוי ?


קיים דיאלוג מתמיד עם צוות הנוי לזיהוי הצרכים לעבודת הנוי. כמו כן הנחה הוועד המקומי את וועדת הסביבה לבחון את כל ההיבטים של תפעול הנוי בשריד, לרבות גודל הצוות הנדרש, ולהגיש את המלצותיה לתכנית חומש להפעלת הנוי.
 
שאלה: שלום יעל,
כיצד להבנתך יש לטפל בכלבים, כלומר - בבעלי הכלבים בישוב? בידי מי הסמכות לטפל במקרה חוזר ונשנה, שבו כלבים מפריעים את שלוות העוברים בשביל? האם תושב, ואפילו יגור בקראוון בשולי היישוב, יכול לגדל בקרבת ביתו כלבים שאינם קשורים? למי שייך השביל? ואצל מי האחריות?

 
בעיית הכלבים היא בעיה כאובה וקשה. לאף תושב בכל איזור שיגור אין רשות לאפשר לכלביו להסתובב משוחררים. זה בניגוד לחוק ובוודאי לא קהילתי לפגוע כך בשכנים ובתושבים אחרים. סמכות האכיפה בידי המועצה בלבד ולא בידי היישוב. כפי שפרסמתי במידעון לא מזמן ,המועצה הגבירה לאחרונה את רמת הפיקוח והאכיפה על כלבים מסתובבים בקיבוצים.
ניתן לפנות לגבי כל מטרד למוקד המועצה.
 
שאלה: כיצד את רואה את שיתוף הפעולה ויחסי הגומלין בין הקיבוץ לאגודת מתיישבי שריד?
 

במהלך השנתיים שאני ממלאה את תפקידי כמנהלת אגודת מתיישבי שריד נרקמים ונבנים שיתופי פעולה ויחסי גומלין של כבוד והידברות, ותורמים לכך הגורמים השונים בקיבוץ ובאגודה כאחד. נדרשה למידה לא מעטה של כולם כיצד לתפעל קיבוץ שקיימים בו מבחינת ניהול יישוב 3 תאגידים ביחד. בסופו של דבר המטרה של כל התאגידים משותפת – להביא לרווחת תושבי היישוב כולם, ולהמשיך לפתח את הקהילה והשירותים, על בסיס המסורות המקומיות של שריד, עם חידושים שיתאימו לקהילה המתחדשת, ועם הזמן כל הגורמים לומדים לפעול ביעילות זה לצד זה.

שאלה: אילו ניתנה לך האפשרות, האם היית בונה את ביתך בשריד? מדוע...?
 

שריד הוא מקום מקסים וישנן הרבה סיבות שבגללן הייתי רוצה לגור בו ,
ובהן הקהילה הלבבית, הפעילה והשוקקת, והנוף היזרעאלי המשגע.
בשל 2 סיבות לא אבנה את ביתי בשריד – א. אני עובדת פה, אוהבת את עבודתי עד מאד, ונכונה עבורי ההפרדה בין העבודה והבית. ב. בניתי את ביתי בשמשית שלא רחוקה מכאן , ובה אני רואה את ביתי גם בהמשך. 
 
   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים