כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> שמחה מהולה בעצב
שמחה מהולה בעצב
 
השבוע הגיעו אל פתחי שתי הודעות, הראשונה שימחה אותי עד מאוד אך רק לרגעים ספורים, שכן זמן קצר לאחר מכן הגיעה בשורה שנייה ש"הפכה את הקערה על פיה”.
 
הבשורה הראשונה איששה את הערכותי לגבי פעילות האתר: היקף הפעילות באתר צומח כל הזמן, יותר מ-10,000 כניסות בחודש – ובימים אלו חצינו את קו ה- 300,000 כניסות.
עבורי, 300,000 זהו מספר דמיוני: ימי האתר הראשונים, בהם קיוויתי שבסופו של כל יום נחצה את 100 הכניסות עדיין טריים בזכרוני, והיום המספר הזה שילש וריבע את עצמו.
כמות הכניסות הרבה נותנת גושפנקא לחזון שלי, לבנות אתר חי ודינמי שנותן מידע רב שמתעדכן מידי יום לתושבי שריד מצד אחד, אך גם מהווה חוט מקשר אל בני הקיבוץ וידידיו שעזבו ומנסים לשמור על קשר.
אני פוגש אנשים רבים על שבילי הקיבוץ שאומרים כמה הם נהנים לגלוש ולהתעדכן מידי יום – שיחות אלו ממחישות לי שהסלוגן "אתר הבית" מקבל תוקף ונעשה חלק מהמציאות היום-יומית של רבים מכם.
 
בשנה האחרונה הגיעו מספר לא מבוטל של שיחות טלפון מקיבוצים אחרים שהתקשרו להתייעץ (עם חלק אף נפגשתי) שרואים באתר הבית שלנו מודל לחיקוי.
אין זה סתם שאתר הבית שלנו נחשב למוביל בתנועה הקיבוצית- הוא עושה מה שאף אתר אחר בתנועה לא מצליח לעשות – לעמוד במרכז העצבים הקיבוצי – בלב התיקשורת.
ועל-מנת שהאתר ישמור על מקומו נדרשת עבודה רבה: בממוצע בכל חודש אני מעלה עשרות עמודי תוכן, מטפל במאות טפסים, פניות ותגובות, עובד מול כותבים, צלמים, מעצבים, מתכנתים, מפרסמים וצוות האתר – ועושה כל זאת באהבה רבה!
 
חשוב להבין, שאתר הבית של שריד הוא לא "עסק".  (למרות שהפרסום באתר נעשה עבור סכום לא גבוה). בשורה התחתונה האתר כמו גם לוח-הוידאו שלצידו אינם עסק רווחי.
ובודאי אתם מבינים כעת מהי הבשורה השנייה.
 
באותו שבוע שבו חצינו את 300,000 הכניסות התבשרתי שעליי לקצץ 2/3) 75%) מהיקף העבודה באתר ובלוח הוידאו.
לקצץ 2/3 מהיקף העבודה משמעותו במידה רבה "להרוג" את האתר במתכונתו הנוכחית ולהפוך אותו לאתר סטטי שמתעדכן מעת-לעת. ויותר מזה- לוח הוידאו שרבים בקיבוץ אוהבים להתעדכן לפיו- יתעדכן פעמיים בשבוע בלבד.
אני לא רוצה להכנס לסיבות (כלכליות ברובן) שמאחורי הקיצוץ רק אצביע על דבר אחד שנעשה ושהוביל לשינוי– האתר ולוח הוידאו פועל כעת תחת "אגודת מתיישבי שריד" שכניראה לא רואים את הלוח ואת אתר הבית של שריד  ככלים תיקשורתיים חיוניים, הם רואים בהם "עסק" וכמו כל עסק- מה שלא רווחי, צריך להסגר.
 
אני רוצה לפנות מעל במה זו לחבריי ולתושבי הקיבוץ – אתר הבית של שריד ולוח הוידאו הם לפני הכל הלב התקשורתי שלכם – אל תתנו להם להפסיק לפעום!
 
 
חי שפיר
עורך אתר הבית של שריד.
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים