כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ערוצים >> אגודת מתיישבי שריד >> ארכיון האגודה >> תכנון הפרדה בין הגינון הציבורי לבין הגינון הפרטי
תכנון הפרדה בין הגינון הציבורי לבין הגינון הפרטי בשריד
 
תהליכי השינוי בשריד בשנים האחרונות , החל מתהליכי ההפרטה ,המעבר לרשת בטחון, הקמת שכונת ההרחבה ,ההחלטה על מהלך שיוך דירות ומגרשים, ובנוסף הקמת הגוף המאחד-   "אגודת תושבי שריד " הכולל בתוכו את כל התושבים בישוב שבאחריותו לקבוע את המטלות ותחומי הפעולה של צוות הנוי בגינון ה ציבורי- כל אלה יצרו מציאות חדשה המחייבת הגדרת מטלות מעודכנת של ענף הנוי.
צוות הניהול הנחה את צוות הנוי להכין תכנית  לקביעת גבולות הגינון הציבורי והפרדתו מהגינון הפרטי של דירות התושבים, בהתאמה למפת שיוך המגרשים.
 
בספטמבר 2011 פורסמה תכנית ראשונה המתארת את המצב הנוכחי בגינון של שריד ובו רקע על – מצבת כוח האדם, תחומי אחריות, אמצעי ייצור, ותקציב שנתי. בהמשכה – דגש על הצורך בקביעת גבולות ברורים לאחריות צוות הנוי בשטחים ציבוריים והפרדתם מהשטחים הפרטיים שיעברו לאחריות הדיירים. התוכנית נערכה גם בהתחשב במפת השיוך שכבר הוצגה לקיבוץ, כשברקע יש לזכור גם את הרצון והצורך להעלות את רמת הגינון בשטח הציבורי, ואת שטחי הגינון שנוספו (שכונת החיילים, הבנים, שכונת ההרחבה, גינון קו הנפט, החזקת שטח של 5 דונם בין כדור עף חופים לשכונת ההרחבה, גינון מגרשי החניה החדשים, אחו הגנים- סביבת בית אביב ועוד מספר פעילויות מצומצמות יותר ).
למרות שהמטלות גדלו תקציב ענף הנוי שנכלל בו גם ענף החצרנות לא גדל  וצוות הנוי – חצר נשאר קטן.
במבט קדימה אנו צריכים גם לזכור את המגמה החיובית של שמירה על מסגרת התקציב המוניציפלי ואת השאיפה לא להגדיל את המס המוטל על התושבים.
 
כל האמור לעיל מהווה רקע לצורך בתיחום שטחי הגינון הציבורי והפרדתם משטחי הגינון הפרטיים. במטרה להשיג גינון ציבורי ברמה טובה, ע"י צוות מינימלי הכרחי במסגרת תקציב מתאים.
בשכונת ההרחבה, שכונת הבנים, שכונת החיילים יש תיחום ברור ע"י גדר מדרכה או כביש בין השטח הפרטי לציבורי, אך בשטחי הקיבוץ הישן אין קו ההפרדה ברור ובנוסף לא הוגדרו שטחי נוי ציבוריים במפת השיוך מתוך שאיפה לסמן יותר מגרשים.
נערך דיון ראשון במזכירות ובהנהלה הכללית שבסיכומו הוחלט על עריכת תכנית מפורטת לקביעת קווי ההפרדה בין שטחי הגינון הציבוריים שבאחזקה ואחריות הנוי לבין הגינון הפרטי שבמתחמי השיוך.
 
צוות הניהול הטיל על מנהל ענף הנוי להכין את מתווה ההפרדה בעזרת אדריכל נוף שיוכל להוסיף את דעתו וניסיונו המקצועי.
ארז שץ-אדריכל נוף שיש לו גם ניסיון רב בגינון בקיבוצים הצטרף למשימה, ואיתו נערכו סיורים בכל השכונות ובכל מקטע נערך דיון בשטח על המצב הנוכחי,האפשרויות הצרכים ונקבעו גבולות ההפרדה.
תכנית ההפרדה שהוכנה בלווי מפה המפרטת את מתחמי הגינון הציבורי, הוצגה לדיון בפני המזכירות ותובא לדיון באספת החברים בזמן הקרוב.
 
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים