כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


הפעלת הפעוטונים בשריד תחת סמל מעון תמ"ת

 
להורים ולציבור שלום רב.                                      
 
מזה שנים גני הגיל הרך בשריד מלידה עד3 מוכרים במשרד הכלכלה כגנים בעלי סמל מעון תמ"ת. הכרה זו מאפשרת להורי הילדים ליהנות מעזרת משרד הכלכלה בשכר לימוד על בסיס מבחן הכנסה.
עם זאת קיימים פערים בסיסיים בתפיסה החינוכית והארגונית בין מסגרות התמ"ת בין מערכות החינוך הקיבוצי.
 במשך השנים, קיימנו, כל מערכות החינוך לגיל הרך במרחב הכפרי,קשר עם מפקחי המשרד של הסכמות לא פורמאליות שאפשרו לנו שמירה על ייחודיות תוכניתנו – "הגן הקיבוצי" , ביחד עם קבלת התמיכה הכספית להורים הזכאים.
במהלך השנים האחרונות, משרד הכלכלה משנה בהדרגה את אופן התנהלותו ודורש ממערכות להן סמל מעון תמ"ת לעמוד הלכה למעשה בדרישות המשרד.
 
בשנה"ל תשע"ה, בעקבות אי עמידה בדרישות אלו, עוקבו כספי הורים ב 11 מועצות אזוריות  ועקב כך, מערכות והורים נאלצו להתארגן בחוסר ודאות לגבי קבלת הכספים. נכון להיום קיימים עדיין מספר יישובים בהם לא התקבלו כספי התמיכה בהורים כלל.
לקראת שנת הלימודים הקרובה, תשע"ו, מרכז המועצות האזוריות והתק"צ קיימו משא ומתן עם התמ"ת שמטרתו הייתה להגיע להסכמות אשר יאפשרו שמירה על ייחודיות החינוך הקיבוצי והמשך קבלת כספי המדינה למשפחות הזכאיות.
בעקבות המאמצים גובשו הסכמות המגדירות  את השינויים הנדרשים  על מנת להמשיך ולהחזיק בהכרת משרד הכלכלה כבעלי סמל מעון.
מחד, באופן ההפעלה הנדרש ישנם פערים מהותיים מהדרך על פיה פעלנו עד היום , דבר המעורר חשש גדול בקשר ליכולתנו להמשיך ולשמור על ייחודיותנו.
 
מאידך, משמעות ויתור על סמל המעון הינה עצירת הסיוע בשכר הלימוד למשפחות הזכאיות ע"פ מבחני ההכנסה של התמ"ת, וכמו כן עלולה להימנע תמיכה  עתידית של משרד התמ"ת  בפרויקטים מתקציבים לאומיים .
דילמה זו על כל מורכבותה הובאה בפני הנהלת החינוך , הנהלת האגודה ומזכירות האגש"ח.
כפי שנמסר בדפי המידע, הנהלת החינוך גיבשה המלצה לשמור על עקרונות הגן הקיבוצי גם על חשבון ויתור על סמל התמ"ת. ההמלצה הועברה אל הנהלת האגודה ובהסכמה עם המזכירות הוחלט להעביר את המידע אל הציבור בשריד ולבחור באסיפה אם להמשיך או לא , את הפעלת הגנים תחת הכרת סמל מעון התמ"ת.

 

לצפייה במצגת:  לחצו כאן
 
 
מצורפת מצגת עם מידע מפורט בנושא, אותה נציג גם באסיפה  אשר תתקיים ביום ד' 19/8/15 בשעה 20:30 במועדון לחבר
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים