כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


 

 ביקורת המסעדות
 של אתר שריד
  והפעם: גלידריה לג'נדה ברמת ישי

השמועות על לג'נדה ברמת ישי כבר עשו להן כנפיים, פרצו את אותו אזור תמוה בו ממוקמת הגלידריה המופלאה והחלו לטייל בעמק ולא פלא שכעבור זמן קצר הגיעו אף לשערי שריד, צלצלו את הקוד, נכנסו לקבוץ והתדפקו על דלתנו כאומרות "בואו ללקק, בואו ללקק".
 
אך שמועות לחוד ומציאות לחוד ומה לעשות שבאחרונה החל רוחבו של מחמלי לנשוק למכפלת גובהו בעומקו ומאחר שגם גזרתי כבר ידעה לילות יפים מאלה החלטנו להפקיד את הביקור בידיים חטובות יותר שיוכלו גם לטעום בפה מלא מהקרירות הנמסה של לג'נדה.וגם לבקר אותה ביקורת נוקבת- אז הנה ביקורת שאין למחמלי ולי שום יד, רגל ולק בה.


פורסם בתאריך: 18/8/10 


לא על הקלופס לבדו - טור אורח


גידול ילדים דורש לא פעם שימוש במניפולציות בוטות, המיועדות לשכנע את הגמד הסורר לבצע את רצונך. מי מאתנו, ההורים, לא העמיס דיסה חסרת טעם על כפית המוסווית כאווירון, ובעוד הפעוט המשתאה פותח את פיו בשמחה, החליק את הדיסה אל גרונו? מי לא רכש צעצועי מים, כדי לשכנע את הילד לשהות קצת באמבטיה?

אולם למניפולציות המתוחכמות ביותר, נדרשים ש. ואני כשמתחשק לנו ללקק גלידה ברמת ישי. או אז אנו נוטים לשכוח את מחויבותנו ההורית, ונוקטים בכל אמצעי לנתק את הגמדונאז' מצפיה בטלוויזיה/משחק במחשב/ קריאת ספר/ משחק בכבאית. "תוכל לבחור גם בגביע וגם בכוס", "נוכל ללכת ולראות חנות אופניים", "אולי נפגוש שם חברים מהגן", הם חלק מאמצעי השכנוע הננקטים בדרך ללג'נדה. המטרה, וזה ממש לא חינוכי, מקדשת את האמצעים!

בדרך ללג'נדה יוצא לי להרהר קצת בדבר המוזר הזה שנקרא רמת ישי. נדמה לי שכל ילד בעמק התחבט לא פעם בשאלה, מהו אוסף הבתים הפרוש שם בין בית שערים לשדה יעקב. זה קיבוץ? זו עיר? זו עיירת פיתוח? זו מושבה? כנראה שזה סתם פקק תנועה שמישהו שם לידו שלט.
וככפפה ליד מתאים לה, לעירת השעטנז הזו, האזור המסחרי שצמח שם בשנים האחרונות. גיבוב בלתי נתפס של מסעדות משובחות ומוסכים, סטריפ של בארים איכותיים וחנויות לחומרי בנין, תעשיית הייטק זעירה וחנויות אופניים. כל זה מונח בבלאגן תכנוני ותחבורתי (כנראה בכל זאת קיבוץ) שלא היה מבייש את הרובעים הפחות מוצלחים של קאמפלה: בלי חניות, בלי מדרכות, בלי כניסות ויציאות, ובלי תמרורים ורמזורים. פלא שהאזור כל כך מצליח?

לאזור זה נכנסה לפני כשנה וחצי גלידריית לג'נדה. לג'נדה, לשעבר "פרסקו" , היא רשת צפונית של גלידריות שמוצאה במרכז הכרמל . מפתיחתה התבלטה לג'נדה במגוון גדול ומקורי של גלידות. חלון הראווה מציג שמות כגלידת ויסקי, מקופלת, פררו רושה, טירמיסו ועוד. המיוחד בלג'נדה הוא, שטעם הגלידה אכן מקיים את ההבטחה הגלומה בשמה. עבור מי שגדל על באלות של גלידות פונץ' בננה, ועד היום אינו מבין מה זה פונץ בננה ואיזה טעם יש לזה, לג'נדה היא הפתעה מרעננת.

עם הכניסה לגלידריה, הגמד הגדול נעמד על הויטרינה ומתחיל להתלבט בין גלידת שוקולד בטעם שוקו-שוקו מריר ורגוזה, לבין גלידת שוקולד טעמי בטעם שוקולד טורינו. אמא שלו מזמינה גביע קטן של יוגורט, עם מבחר פירות העונה. הכמות נדיבה בהחלט וטעמו החמצמץ של היוגורט הקר, הוא נחמה גדולה ביום קיץ לוהט.
חסמים מגדריים מונעים ממני להזמין גלידות ורודות וגלידות בטעם פירות. לכן אני והגמד הקטן מסתערים על גביע גלידה שחציו בטעם עוגיות שוקולד צ'יפס, וחציו שוקולד נוטלה. תוך דקות ספורות המכנסיים שלי נוטפי גלידה, פרצופו של הגמד מזכיר את עליקמא רגע לפני הנפילה מהפיל, וכובעו מונח באלגנטיות על גביע הגלידה.

כאשר המשפחה קמה מהשולחן, גם חבילה של מגבונים לחים לא יכולה להסתיר את הזוועה. תערובת של גלידה, נזלת, גביע חצי אכול, כוס חצי אכולה ומוצץ אחד שנשכח, הם אנדרטה מופלאה לחוויה משפחתית טעימה ומגבשת.

מחירים: 12 ש"ח לכדור, 18 ש"ח ליוגורט קטן.
חניה: איפה שתמצאו.
שירותים: שימו לב לכיור בסגנון פיילה. לא ידידותי לילדים.
סלב: בשביל זה תמשיכו עד ארקפה באלונים. 


"חלון הראווה מציג שמות כגלידת ויסקי, מקופלת, פררו רושה, טירמיסו ועוד. המיוחד בלג'נדה הוא, שטעם הגלידה אכן מקיים את ההבטחה הגלומה בשמה. עבור מי שגדל על באלות של גלידות פונץ' בננה, ועד היום אינו מבין מה זה פונץ בננה ואיזה טעם יש לזה, לג'נדה היא הפתעה מרעננת."

 


איך להגיע - אזור תעשיה רמת ישי. 

  עוד בנושא: ביקורת מסעדות
  חיפושית בקפה
 • מסעדת אל סולטן בית זרזיר
 • סושי
 

  Bookmark and Share

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים