כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


בקול רם! 
רם בן-יעקוב מכה שנית:

במזכירות דנו לאחרונה... האמת יוצאת לאור?
 
ב"דפי מידע לחברים" האחרון, שחולק לתאי הדואר בערב שבת ה- 16 בינואר, נמסרה אינפורמציה
שרם שמח לפרשן עבורכם, עבור אלה שלא ממש מבינים את "שפת המזכירים", ואולי סתם לא חיו פה
בעשור האחרון, שלא לדבר על אלה שחושבים עדיין שלחדר האוכל נכנסים בדלתות העץ המתנדנדות, מבית היוצר של פפו פליקס, גרשון הופנהאגל ומוניו בולר שהתקינו את אותה הדלת כשכותב הטור היה בפעוטון מנגו... אז שנתחיל לפני שרם גולש מפרשנות לרגשנות וגעגועים? בבקשה.

(תאריך פרסום: 6.2.2009)
 
הסעיף הראשון (שגרם לכמה גבות להתרומם)
 
מדבר על הארכת כהונתה של מיכל קראוס (שחברים מסוימים קוראים לה מיכל שטראוס משום מה...) יו"ר ההנהלה הכללית, שכנראה עשתה נפלאות לכלכלת הקיבוץ שלאחר לכתו של הבולדוזר ניר מאיר, ש"לא פגע" מי יודע מה... כנראה. יהיו חברים שירימו גבה, ואני כבר רואה את חגי שפיר נעמד באסיפה שתדון באישור ההארכה, וגם כמעט שומע את מה שהוא יגיד, אבל אין מה לעשות, בתוך הקיבוץ פנימה אין סיכוי למצוא מישהו ברמתה, שיצעיד את הקיבוץ קדימה בתקופה בה הוא רק החל לגשש דרכו בדרך השינוי החדשה מחד, ורק מתחיל לחוש את המשבר הכלכלי העולמי מאידך[פרטים אצל כל עובדי גמל שהוזמנו לשיחות מחלקה בנידון, ושמעו שם מנגינות עצובות ולא מי יודע מה אופטימיות...]. מחוץ לקיבוץ? ובכן בן- אדם חדש שיכנס לנעליה של מיכל, יצטרך קודם "ללמוד" את שריד ובעיותיה הלא פשוטות, ואח"כ להתחיל לתפקד בצורה טובה מאד וצפונה, בשביל שנשרוד את שני התהליכים שהזכרתי קודם. חוץ מזה, יו"ר הנהלה כללית חדש/ה יעלה כסף. הרבה כסף, ואת זה אנחנו כבר משלמים למיכל בלאו הכי.

 

אלה שעכשיו נאבקים על קיומכם הכלכלי, תצטרכו להביא יותר כסף הביתה, פשוט מאד. איך?

 
הסעיף השני (צמצומים חברים!  צ מ צ ו מ י ם ! )

 
מספר לנו על בניית תקציב 2009 וההתדיינויות עליו במזכירות, ועל כך ששנת 2009 לא תהיה קלה, ושצריך "לנקוט משנה זהירות בהתנהלות הכלכלית" (עוד סיבה להשאיר את מיכל ולא להסתבך בהרפתקאות נוסח אילן חכים...). אז מה צפוי? על מה בעצם אפשר לוותר? כמובן, השקעות שאינן מחויבות המציאות [כמו ביטול הגדלת דירות ] צמצום משרות [כבר נפרדנו מאורי גולן, ומי שהיה באסיפה האחרונה מבין שהוא רק הראשון בתור] הקטנת הסובסידיות [נושא חדר האוכל הוא הבא בתור לצערנו] דחיית ספקים, גביית חובות, ובכלל לצמצם, לחתוך, להמנע, להקטין, למזער, לוותר, לחסוך לקחת הרבה אוויר ולהמתין לימים טובים יותר.

 אה?! לא יכול להיות?!
מה באמת?!
הי איפה טל ישראלי?
טוב נו, בוא לא נהיה צינים.
הרי זה היה ברור לחלוטין.
פחות כסף+העלאת מחירים= חריגה מהתקציב.

 
הסעיף השלישי (מישהו ראה את פרוייקטור בסביבה?)
 
 
הוא בעניין שכונת ההרחבה שעברה משטח שהיה פעם ירוק ומלא באבוקדו, לאדמה חומה מלאת קוצים ואז לאזור פיתוח עם המון ברזלים שמצביעים אל השמים מתוך יסודות הבטון שנחפרו באדמה. קשה קשה להתרגל לנוף שכל כך השתנה לנו, ועוד יותר למה שהולך להבנות שם. גם נושא מועדון הגיצייה עוד לא נסגר, ועוד לא ברור מה הולך להיות איתו בלילות שישי, כשהרמקולים שלו רחוקים פחות מ 75 מטר מחלונות הבית הכי קרוב. בדף מוסבר שישנה בירוקרטיה שמאפיינת את מדינת ישראל, למרות שלא כל כך ברור מדוע? הלא הפרוייקט הזה לא נבנה בשליפה, הכל אמור היה להיות מוסדר ומוסכם הרבה לפני שקטפנו שם את האבוקדו האחרון [ומשתדלים שבועז לא יתפוס אותנו...] אבל הי! בתחום הזה אני בור לגמרי, ובטוח שישנה סיבה טובה. בסוף הסעיף, נכתב שאחת מהמסקנות של הצוות מכל דיוניו, ביקוריו [בהרחבות אחרות] והתייעצויותיו (איזו מילה מוזרה. לא?) זה ש"אנו חייבים למנות פרוייקטור אשר ירכז את כל הפעילויות הקשורות לשכונה ולקיבוץ". הלו?!!! טוק טוק טוק! מישהו בבית? סליחה, אבל אפילו לפרוייקט המיניטורי "בית 162" יש פרוייקטור, לבניית הלול החדש היה פרוייקטור. אפילו לנסיעה של המחלקה הקרמית לים המלח היה פרוייקטור! אז לכל הסיפור המורכב הזה של שכונה קהילתית/קיבוץ לא היה עד עכשיו פרוייקטור? טוב, ניחא. לא היה? אז עכשיו יהיה, ואני מציע שזה יהיה שי רוזן! מה דעתכם?
 

הלו?!!!

 טוק טוק טוק!

 מישהו בבית?

 סליחה, אבל אפילו לפרוייקט
המיניטורי "בית 162"
יש פרוייקטור

 
ועכשיו לנושא העיקרי

 
מבחינתכם, שעל שמו נקרא המאמר כולו. אז במזכירות דנו לאחרונה בנושאים הבאים: הורדת מחיר הנסיעה בטרנטה של דודו בכר (ראו סעיף בנידון בפורום של האתר) לפנסיונרים, מ- 10 ₪ ל8 ₪ בלבד שזה מחיר נמוך לכל הדעות, בהתחשב בעובדה שמשריד לעפולה באוטובוס, תשלמו 10.60 ₪ ועדיין לא הגעתם לביה"ח אלה רק למרפאת עומר... אח"כ מוזכר שתיבדק האפשרות להחליף את רכב המרפאה לרכב קטן, על מנת להקטין עלויות. זה רק מראה אגב, שהמזכירות בודקת כאמור, כל דרך להוריד הוצאות בכל דרך, אפילו אם הן הוצאות זניחות כמו מעבר מרכב כזה לאחר. אגב, לא מוזכר האם הורדת המחיר חלה גם עלינו, שאינם פנסיונרים... מה שמזכיר לי, שבהזדמנות כלשהי הייתי צריך להגיע לעפולה שלא בענייני בריאות, אז שאלתי את דודו בכר, אם אני יכול לנסוע איתו? לא תאמינו מה הוא ענה לי. נכון! שזה יעלה לי 10 ₪.. רגע, ואם הייתי עומד בתחנת האוטובוס והייתי עוצר אותו טרמפ? גם אז הייתי מחויב? ואולי רק ב 9 ₪ כי לא נסעתי איתו מהמרפאה עד השער...
התקיים דיון ראשון בהשתתפות שלמה הרוש ואמנון כהן בתוכנית חדר האוכל לשנת 2009. אח"כ יהיה הדיון הרגיל במזכירות ואז יגיע תורנו כש"הנושא" יובא לשיחת קיבוץ. ומה הוא אותו "נושא"? כאן אתם מתבקשים להיבחן במבחן אמריקאי, הזוכה יוזמן לארוחת שני כדורי בשר+אורז+פחית קולה, חינם! (המחיר האמיתי: 18 ₪ לחבר/ה וכ- 24.30 ₪ לשכיר מגמל. נשבע לכם, יש אצלי את הקבלה)-
א. פתיחת חדר האוכל גם בערבים ובשבתות בבוקר
    [כולל חלבה...]?
ב. או,פתיחתו גם בבקרים, והחזרת הפנקייק לימי רביעי.
ג.  או, העלאת המחירים לרמתם האמיתית וביטול כל
    הסובסידיות
(ארוחת שני כדורי בשר+אורז+קולה = 52 ₪ ??)
ד. סגירת חדר האוכל.

אז שאלתי את דודו בכר,
אם אני יכול לנסוע איתו?
לא תאמינו מה הוא ענה לי

  
ואחרון אחרון חביב (משפחה חורגת) 
 
ציטוט: "לצער המזכירים, הם הבחינו בכך, שלאחר השינוי ואי קבלת התקציב האישי המסורתי, גדל מספר החורגים בתקציבם!"... אה?! לא יכול להיות?! מה באמת?! הי איפה טל ישראלי? טוב נו, בוא לא נהיה צינים. הרי זה היה ברור לחלוטין. פחות כסף+העלאת מחירים= חריגה מהתקציב. לא משוואה פיזיקאלית מי יודע מה מסובכת. וכן, ל"חברים החורגים" כפי שאנחנו נקראים בדפי המידע, נשלח מכתב המבקש לדאוג לסגור את החריגה. או! זו באמת בקשה הגיונית הלא כן? שהרי איך הגענו לחריגה מלכתחילה, אם יש לנו כסף להביא בכדי לסגור את החריגה? אולי גם "קיבוץ שריד" יתבקש לסגור את החריגה שלו בבנק? אוף, שוב פעם אני ציני.. בכל מקרה מי שיחרוג ביותר מ- 5000 ₪,יחויב בריבית המקובלת במשקי עמק יזרעאל שהיא...? לא כתוב כמה, ולא מוסבר למה דווקא ריבית כזאת. בנוסף, הוא/היא/הם/אתם? תוגבלו בכלבולית/רכב וכו... אז מה יהיה? מה שאמרו המצדדים במעבר לקיבוץ דיפרנציאלי, הוא שיהיה. אתם, אלה שעכשיו נאבקים על קיומכם הכלכלי, תצטרכו להביא יותר כסף הביתה, פשוט מאד. איך?
אז הנה כמה הצעות:
למצוא עבודה יותר מכניסה מהעבודה בפלקס ב 23 ₪ לשעה.
לעבוד יותר שעות בפלקס, באישור המנכ"ל כמובן.
לעשות משמרות בפלקס, (בנתיים ירדה משמרת לילה אגב).
למצוא עבודה נוספת לפלקס, כמו חליבות בוקר למשל.
להיות יצירתיים, למכור פיצות בימי שלישי, לעשות תיקונים בחדרי החדרים וכו..
לצאת לעבוד בחוץ, "...אבל קר שם, קר שם בחוץ, מתי תלמדי שהחיים זה לא קיבוץ.."
אולי בעצם הם כבר כן.      
 
רם בן – יעקב.
 
הערה לסיום: כאמור, ההנהלה דחתה את בקשתי להיות עורך העלון, מכמה סיבות שחלקן מפורטות בתגובת המזכירים כמו: "...לא היו מרוצים, לא מהתוכן, לא ממיעוט הכותבים, לא מהעקיצות החוזרות
ונשנות על ממלאי תפקידים
..." אז נכון שגם במאמר זה ישנן כמה עקיצות, אבל ראשית הן יחסית ברוח טובה, ושנית אני בכל מקרה מעריך מאד את ההשקעה והמאמצים של כל ממלאי התפקידים בשריד.

 

 

 


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים