כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ארכיון 2011 >> בריכת הקיבוץ
 

 הבריכה בקיבוץ שריד
  מאת: יוסי נץ

כידוע, בריכת הקיבוץ, הינה אחד המוסדות הותיקים (עתיקים כמעט) של הקיבוץ. היא עברה פה ושם שידרוגים מסויימים. דא עקא אלה, לפעמים לא נעשו לפי דרישות עדכניות, אף לא לאותו זמן בו נעשו, קל וחומר,שלא לתקופה הנוכחית, היכן שהמקובל והדרישות הן ברורות, חד משמעיות ובלתי מתפשרות.


פורסם בתאריך: 21/5/11
 

נקייה רעננה ומימיה כבדולח

אחת השגיאות היותר חמורות שנעשו בבריכה, היא, הקפתה במסגרת מורמת מעל גובה הבריכה, עם פינות ישרות (של 90 מעלות) וכן, עם בטון מזויין (תרתי משמע) שברזליו החלודים, מבצבצים מדי פעם מפתחים מכוערים הנפערים ממנו. כעזרה ראשונה, מכוסים מפגעים אלה מדי שנה בתיקוני בטון המכסים את החרפה. אולם, כאמור, זו עזרה ראשונה, ומה שדרוש הוא שיפוץ יסודי לסילוק המפגע, אחת ולתמיד. מה פרוש שיפוץ יסודי? החלפת תעלות הגלישה הקיימות במערכת הגלשה מודרנית. במה יועיל הדבר? א.המסגרת הזוויתית של הבריכה תיעלם. ב.איבוד המים הנובע מזליגה מתוך מערכת ההגלשה תיפסק. (לשם כך יהיה דרוש גם לבנות מה שנקרה בעגת הבריכות "מיכל איזון" שאינו אלא, מיכל איגום המים של עודפי הבריכה, שיהיה גדול לאין ערוך משלשת המטרים המעוקבים שיש לי כיום. ובעצם, מיכל זה ישמש לשתי מטרות: א. איסוף מי ההגלשה (שאמורה להתבצע 24 שעות ביממה) וכן, לצורך מילוי המים החסרים בבריכה. תישאל השאלה, ואם הבריכה אטומה כליל, ואינה מאבדת מים, מדוע נחוצה הוספה של מים בכ"ז? התשובה היא שמדי יום בשטח פנים של מים בגודל הבריכה שלנו, קיים אידוי של כ-3 קוב. וכן, מדי יום מתבצעת שטיפה חוזרת של מסנני הבריכה, כך שעוד מים הולכים לאיבוד.
 
מזה שנים רבות (כ20 לייתר הדיוק,) אני מאיץ במוסדות הקיבוץ להקצות את הממון הדרוש לשידרוגה של הבריכה. בשנתיים האחרונות, למעשה כבר הייתה הסכמה, וכל שנדרש היה פשוט, להכניס את הפרוייקט לתכנית ההשקעות, ואף כי נעשו כבר תכניות מקדימות + הערכות והצעות מחיר ע"י המהנדס, אבי מדינה, שהוא מהנדס בריכות מעולה, בעל ניסיון רב. שוב נדחה הביצוע.
הבריכה אינה נעשית צעירה יותר, היא מוסיפה להעלות קמטים, היא מוסיפה לאבד מרעננותה עוד ועוד.

הבריכה של רמת דוד, למשל, בזמנו, ניסגרה, למספר שנים לא מבוטל, והיא נפתחה מחדש רק אחר ההשקעה שהייתה דרושה להקמתה מחדש.
נכסים שאינם זוכים לחידוש, חולפים מן העולם. לפני שהיו מגרשי טניס בשריד, למדתי לשחק במגרשי הטניס של יפעת. במקום שהיו שני מגרשי טניס שם, עתה חונים כלי רכב,לאמור, המגרשים הפכו למגרשי חנייה. האם גם אנו רוצים להפוך את הבריכה שלנו למגרש חנייה? או לצורך העניין, האם אנו רוצים גם כי מגרשי הטניס שלנו יהפכו למגרשי חנייה? (כי למעשה, לפי שעיני הרואות, מרבית דשאי הקיבוץ כבר הפכו למגרשים כאלה)
אני מאיץ במוסדות הקיבוץ להקצות ללא דיחוי את הכספים הדרושים לשיפוץ הבריכה, וכן לנכסים נוספים של הקיבוץ. מה שלא יתוחזק וישופץ, יעלם או יהפך לתל חורבות, או ישוטח למגרש חנייה.

לסיום, אנשים מסוגו של רם, יודעים רק להתלונן ולבקר. הם אינם מתרשמים מצלילותם של מי הבריכה. הם אינם מתרשמים מן המאמצים שהושקעו בהכנת משטח הבריכה והפיכתו משדה קוצים למשטח נקי מרבב, וכן, הבריכה עצמה, שהייתה מזוהמת מן החורף ומכוסה בבוץ, מוצגת ביום העצמאות, נקייה ורעננה ומימיה כבדולח. לא. הוא אינו מסתפק בהצבעה על מפגעים, אלא לוקח לעצמו את הזכות, בחוצפה יתירה, לבוא עם פחית צבע ולצבוע את מה שבעיניו נראה בלתי תקין. מאיזו סיבה הוא מתפרץ לדלת פתוחה? כפי שציינתי, אני מגיש את העזרה הראשונה מדי שנה ותובע את השיפוץ. אך האיש השחצן והבלתי מעודן הזה, ללא כל רגישות, וללא כל התחשבות, מבטל את מאמצי הזולת, אך כדי לומר: "שופוני" אני עושה מה בראש שלי! כשאני מבקש כי יצטמצמו בשימוש במי המקלחת בשבמלתחות הבריכה, הנ"ל שולח את בנותיו למקלחות מרתוניות בהדגשה. האם לא הגיעה העת כי יציבו לו גבולות?

למרות הכל, כדי שלא נסיים בצורה פסימית, אני מבקש להביע תקווה, כי הוועדה המשותפת לקיבוץ ולהרחבה, תקצה בסופו של דבר, את הממון הדרוש להפיכתה של הבריכה לנכס שכולנו נפיק ממנו הנאה רבה. אני מקווה כי הדבר , אכן יתרחש בקרוב, וכי בשנה הבאה כבר נזכה להנות מבריכה משודרגת.
באיחולי קיץ נעים לכולנו.
יוסי

 


הבריכה בשריד מאי 2011
לשעות פעילות הבריכה: לחצו כאן

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים