כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ארכיון 2011 >> דברים לזכרו של עלי דראושה


לזכרו של עלי דראושה זכרו לברכה
מאת: רם בן יעקב   |  19/05/2011

לקראת סוף האירוע בבריכה, אמר לי מישהו שעלי נפטר. הייתה צביטה בלב ועצב ירד עלי. לצערי רק לא מזמן נודע לי שהוא חולה, וחשבתי על לנסוע לבקר אותו, אך זה לא צלח, עד שנהיה מאוחר מדי והוא כבר איננו.

את עלי אני אמור לזכור מגיל אפס אולי. אבי העסיקו כאן מגיל צעיר מאד בבניין, ויחסיו עם עלי היו חמים וקרובים. לא פעם ולא פעמיים הוא ביקר בכפרו איכסאל. בתור ילד, אני זוכר שהוא היה מביא לי משם את "בייצי היונה", אותן סוכריות לבנות בצורה של ביצי יונה, שהיו מכילות בתוכן שקד, וסביבו שכבה עבה ומתוקה של סוכר... ומאז ולאורך כל השנים עד לפעם האחרונה שפגשתיו-כאשר צעד הוא בהליכתו הייחודית משער הקיבוץ לכיוון מגדל המים- היינו שמחים להיפגש, לוחצים ידיים, והוא כהרגלו טוב לב וחם, תמיד עם חיוך, מתעניין ושואל. בדרך כלל גם שמו של אבי היה עולה, ולא אחת גם דמויות נוספות מהעבר כמו פרץ שיין, הרצל ווישניוב ועוד..

את האמת, איני יכול לומר שהכרתי אותו מקרוב, אבל כל פגישה עמו הייתה בעלת אופי יחודי, מפגש עם איש שמקרין עלייך שפע של חיוביות ופשטות. וכפי שאולי חלקכם לא יודע, עלי היה מגיע לשריד ועזב את שריד כל יום, במשך קרוב לארבעה עשורים, באוטובוס. ייתכן ומישהו היה מסיע אותו מהכפר לצומת, אבל רכב מעולם לא היה לו, ואם היה לו, הוא מעולם לא נראה נוהג בו.
איש טוב ופשוט היה עלי. איש של עבודה ואכפתיות, ואיש שהכיר את שריד בצורה עמוקה ביותר, ואפשר להגיד "תרתי משמע", מכיוון שהוא חפר את שריד יותר מכל אחד אחר אני מאמין, מבחינת ביוב, מים וכן, גם בבית העלמין. אפשר לומר ש"כולם הכירו את עלי", אך מי הכירו באמת? מי ידע עליו הרבה יותר מכך שהוא מהכפר איכסאל? כפי שכתבתי, גם אני לא מספיק הכרתיו. אבל מה שהכרתי גרם לי לשימחה כשהייתי פוגש אותו בקיבוץ [פעם יותר ובשנים האחרונות פחות ], ולעצב כששמעתי הערב על מותו.
אני מקווה שעלי יונצח אצלינו לא רק בזיכרון הקולקטיבי של מי שחי פה בארבעים השנה האחרונות, אלא גם ב"דפי שריד" שנאספים בארכיון. גם בגלל שהוא חלק מההוויה שלנו ופיסת היסטוריה, וגם בגלל שהוא עבד פה בעבודות רבות ומגוונות שנגעו כמעט לכל אחד ואחת מאיתנו, בכל הקשור בבניין, שיפוצים, ביוב ומים.

היה שלום עלי ידידי, צר לי שלא הספקתי לפגוש בך טרם לכתך, אם מתקיים מפגש נשמות במקום כלשהו כעת, אני בטוח שאחרי שתפגוש בבני משפחתך שכבר אינם פה, תלך להתחבק עם אבא. תחסר לנו מאד, עם כל מה שהיית בשביל רבים מאיתנו.

   
 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים