כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ארכיון 2011 >> דברי ברכה לפתיחת חגיגות 85


דברי ברכה לפתיחת חגיגות 85 לקיבוץ  - כתב זאבי כפרי 


היום אנחנו באים לציין את פתיחת חגיגות ה- 85 לקיבוץ שריד.
בגלגל ההיסטוריה, אין זה מעמד רב חשיבות ורב רושם, אבל בשביל אלה החיים כאן, בין אם ילידי המקום ובין אם הצטרפו אליו, וקשרו את גורלם במקום הזה, הנקרא קיבוץ שריד, ראוי התאריך להיות מוזכר ומצויין.
המשק והחברה השתנו במהלך השנים לבלי הכר.

מגבעה קטנה וחשופה מלאת טרשים ודרדרים לישוב המשתרע על שטח רחב וגדול ובנוי לתפארה.
אני זוכר, כאשר הייתה רבקה הגננת לוקחת אותנו, ילדי גן א', לטיול גדול מחוץ לקיבוץ היינו מגיעים עד למאחורי המרפאה ושם היה נגמר הקיבוץ והתחילה חורשת האורנים. והיום הולכות ונבנות שכונות חדשות, ובשביל שהסבים יוכלו לבקר את נכדיהם ויגיעו מדרום לצפון וממערב למזרח, צריך כבר לתכנן תחבורה ציבורית ורמזורים בכבישים החוצים את הקיבוץ.

היום דור חמישי כבר ממלא את שביליה של שריד ושל שכונת ההרחבה ומבטיח עם הקודמים לו, את קיומה של שריד.
אם היו יכולים בני הדור הראשון, שרובם כבר אינם איתנו, לבוא לבקר אותנו לימים מספר, ודאי היו ביניהם גם כאלה שהיו שואלים ה"אם לילד הזה התפללנו"? האם למען חברה כזו שווה היה לעזוב את הבית ולצאת לכל הקשיים שעמדו בפנינו? האם החזון של חברה צודקת יותר, הומאנית יותר, המושתת על ערכי הערבות והעזרה ההדדית היה חלום שווא?

אחדים ודאי היו משיבים שחייהם בוזבזו לריק, אבל אני רוצה להאמין שרוב רובם של המייסדים ושל בני הדורות שלאחריהם, שבחרו לחיות בשריד מרצונם, יאמרו שהם שלמים עם בחירתם ושהייתה זו בחירה טובה ונכונה. שדווקא השינויים הגדולים שעשה הקיבוץ בשנים האחרונות, יכולתו להכיר בתנאים המשתנים והכושר לדעת לעשות בעוד מועד את השינויים הנחוצים, לדעת רוב חברי הקיבוץ, לא הרסו את הקיבוץ, אלא אפשרו לו את המשך קיומו.
אמרו כבר חכמים מאיתנו, ש"הכל צפוי והרשות נתונה", לא גזרת גורל היא שהקיבוץ ילך וייעלם, אלא שביד חבריו האפשרות לקיימו ולחדשו בהתאם לתנאי הסביבה המשתנים תמיד.

בחג השמונים לקיבוץ בּרַכְתי, "כי שוב נוטעים כאן עץ ושוב בונים כאן בית ואור נשפך בקצה המנהרה".
באמירה אופטימית זו, בפתיחת חגיגות ה- 85 לשריד, כאשר עתיד הקיבוץ נראה ורוד יותר, אני רוצה לסיים ולומר כי הדלת פתוחה לכל הרוצים בקיומה של שריד, לתרום מיכולתם וכישרונם למען שטוב ונעים יהיה לחיות בקהילה משותפת למשתכני ההרחבה ולחברי קיבוץ שריד לאורך שנים רבות.
עוד באותו נושא:   שירים לשריד  |  דמויות וארועים בשריד  |  סרטונים "כאן שריד"
 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים