כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ערוצים >> קהילה בצמיחה >> ארכיון קהילה בצמיחה >> דפי מידע - מנהל קהילה, קיבוץ שריד >> דף מנהל הקהילה - אפריל 2012
   

 דף מידע לחברים
    
 אפריל 2012  |  מאת: נח שגיא

לאחר חג הפסח ולפני אירועי וחגיגות יום הזיכרון ויום העצמאות מן הראוי להתעכב לרגע ולבחון היכן אנו עומדים:


פורסם בתאריך: 19/4/12

אין ספק שהשינויים הרבים מזמנים לנו גם חילוקי דעות ומחלוקות, אך אם הנחת המוצא היא שכולנו רוצים בקידומו ובטובתו של הקיבוץ, מן הראוי שנקפיד על ניהול ויכוח מכובד ומכבד, עם נכונות לקבל בסופו של דבר את הכרעת הרוב.יש להניח שכל אחד מאתנו מצא את עצמו בעבר ועוד ימצא עצמו בעתיד בין אלה שדעתם לא נתקבלה. הדבר טוב ונכון לגבי שורת הנושאים שאנו עוסקים בהם, שבחלקם לעת עתה כבר נפלה הכרעה (חוברת השינוי, תכנית המשק, תכנית ההשקעות, וכד' ). וביחס לנושאים נוספים שעוד צפויים לנו (עקרונות הקליטה החדשה, קידום נושא השיוך של הדירות ושל פירות הנכסים וכד' ). הבה נצא מתוך ההנחה וההבנה שרובנו מתכוונים להמשיך לחיות במקום הזה והדבר מחייב אותנו לנהוג בהתאם לכך, לפעול בהוגנות ובהגינות ולהשתדל מאוד לא לשבור את ה "כלים" .
 
וכעת לנושאים עצמם:
• חברי המזכירות העלו לדיון סוגיה שרבים הבחינו בה לאחרונה – ההתארגנות שהייתה סביב הקלפי בהצבעות מתוחות ומכריעות. הובעה במזכירות דאגה לנוכח התופעה והוחלט להפנות בקשה אל חברי הקיבוץ להימנע מגיוס קולות בכל צורה שהיא בסביבת הקלפי ולשתף פעולה בהחזרת ההוגנות להצבעות שלנו. אנא רשמו זאת לפניכם .
 
לאחר תהליך מסודר של פרסום מכרז למציאת מנהלת חדשה של החינוך בגיל הרך הושלם תהליך הריאיון והמיון ובסופו של דבר הוחלט למנות לתפקיד את זוהר לי , תושבת שמשית, שכבר מצויה בתהליך החפיפה עם שרה רוזן. בהזדמנות זאת נאחל לה הצלחה רבה ומלאה בתפקידה החדש וננצל את ההזדמנות להודות לשרה על תרומתה האיכותית והארוכה למערכת החינוך. תצליחי בתכניותיך העתידיות.

שכר דירה בנים תושבים: לאחר שהוחלט לבטל את ההבדלים בין בניםלבין סטודנטים , נקבע שכר הדירה על סכום שהוא 25% משכר הדירה (900 ₪ ). הוחלט להפריד את שכר הדירה מתשלום הארנונה למועצה האזורית ולכן שכר הדירה יעמוד על סך ( 750 ₪ )וכל אחד מהבנים השוכרים יתנהל במישרין מול המועצה בכל הקשור לתשלום הארנונה, עם אפשרות לקבל הנחות אם יתברר שרמת ההכנסה נמוכה מהנדרש.

לנוכח גל הפריצות והגניבות הפוקד את העמק הוחלט לבחון מחדש את רשימת האנשים המורשים לפתוח את השער של הקיבוץ בעזרת הטלפון הסלולרי שלהם. מתברר שהייתה הגזמה ויד חופשית במתן האישורים, עד כדי כך שחלק מהמורשים, שכבר מזמן אין להם קשר לקיבוץ,יכולים גם כיום לפתוח את השער. בכל מקרה קיימת אפשרות לפנות אל ג'קי בר, ניב אבנרי ו/או נח שגיא לצורך בדיקת האפשרות לקבל אישור מחודש.

בשיחת הקיבוץ האחרונה הוצגו המועמדים למילוי תפקיד ריכוז תחום הרווחה - בריאות (הדסה פרסאי, צביה כפרי, חי שפיר ) והם יגיעו להצבעה בקלפי בימים הקרובים. נאחל למי שיבחר הצלחה רבה באתגר חשוב זה וננצל את ההזדמנות להודות מקרב לב לאווה חיאל על מילוי מסור, אחראי ועקבי של התפקיד במשך ארבע השנים האחרונות. תצליחי בתכניותיך העתידיות.

צוות הצמיחה הדמוגרפית מסיים בימים אלה את גיבוש הנוסח הסופי של מסמך "עקרונות הקליטה החדשים" (לאחר שהוכנסו בו השינויים ברוח הדיונים שהתקיימו בקונגרס השרידאי השני ובקונגרס הצעירים ). הדיון יתקיים בשיחת הקיבוץ ב - 10.5.2012 וכאשר יסתיימו הדיונים יובא המסמך להצבעה בקלפי.

במקביל ממשיך צוות השיוך בעבודה אינטנסיבית תחת ההובלה של שי גרוסמן ואלכס בר-אילן. נבחנים מודלים שונים וסוגיות התאמתם לשריד, מתגבשים מנגנוני איזון אפשריים ועסוקים בראשית הצמדת בתים או מגרשים לזכאים לשיוך. ברגע שיגובשו סופית ההצעות המתאימות הן תובאנה בתורן לדיון והחלטה באספה.

בהזדמנות זו נבקש מהחברים שיודעים ו/או חושבים שנפלה טעות כל שהיא ברשימות שהוגשו לוועדת הפרוגרמות של משרד החקלאות לפנות לאלכס בר-אילן או אל נח שגיא ולהציג את בקשתם. בתאום עם עו"ד רמי צידון ייעשה ניסיון לבדוק מה ניתן לתקן / לשנות ומה לא.

בימים הקרובים יגיעו לדיון למזכירות הצעות שמיות של חברים שהביעו את הסכמתם לפעול במסגרת צוות הדיור החדש, הדירקטוריון של בית הבריאות, צוות אבלות והנצחה, ולאחר בחירת הרכז יטופל גם ההרכב של צוות תחום בריאות ורווחה. לאחר הדיון במזכירות יפורסמו ההצעות, תהיה אפשרות להציע הצעות נוספות ובסופו של דבר הדבר יובא לדיון בשיחת הקיבוץ.
 
ולסיום שוב בנושא גמל: הדירקטוריון של החברה בתאום עם ההנהלה הכללית ממשיכים לטפל בקשיים הניהוליים שנתגלו.עדין נבדקות אופציות ואפשרויות לפתרון.ברגע שהדירקטוריוןיכריע יובא הנושא לידיעת ציבור החברים ולדיון במסגרת שיחת חברים.

• אנצל את ההזדמנות כדי לאחל לכל תושבי שריד חג עצמאות שמח .

להתראות בדיווח הבא,
נח שגיא - מנהל הקהילה

 

 
 

 

 

 
 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים