כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
מי לדעתך יהיה ראש הממשלה הבא?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ערוצים >> קהילה בצמיחה >> ארכיון קהילה בצמיחה >> דפי מידע - מנהל קהילה, קיבוץ שריד >> דף מידע לחברים - יולי 2011
   

 דף מידע לחברים 
  יולי 2011

לחברים שלום, לאחרונה עלו כמה נושאים אשר מצדיקים הוצאת דף מידע זה.


פורסם בתאריך: 7/7/11 

• מבנים המחפשים יזמים ורעיונות:
בקיבוץ שריד ישנם מבנים לא מעטים שעומדים נטושים ללא שימוש ואנו משלמים עליהם ארנונה.
השאיפה היא למצוא יזמים עם רעיונות, שיוכלו להוציא את המבנים הללו משיממונם, להפיק מהם תועלת וגם לשלם עליהם את הארנונה ואת דמי השימוש )כעשרה ₪ למ"ר בנוי(.יצוין עוד, שכל יזמות
כזאת, שדורשת רישוי עסק, אמורה לשלם את העלויות הכרוכות בכך בעצמה.
נשמח לקבל רעיונות והצעות ביחס לנושא זה ואולי גם אודות מבנים נוספים שלא חשבנו עליהם. להל"ן כמה דוגמאות ממחישות של מבנים, רעיונות, גדלים והעלויות הנובעות מכך:
דוד הקיטור: 140 מטר, תקרה גבוהה. רעיון אחד שעלה ביחס אליו הוא להעביר אליו את מחסן הבגדים. רעיון נוסף להפוך אותו לאחד המרכזים לחינוך הבלתי פורמלי. 
הגיציה הישנה: 270 מטר, עלות הארנונה לחודש 850 ₪ לערך. 
הנגרייה: 400 מטר, עלות הארנונה כ 1,100 ₪ לחודש. הועלה הרעיון להפוך אותה למרכז תרבות, כשהגיציה כלולה בתוכו. הנושא בבדיקה.
האסם: הושכר בעבר לצרכי הכנת תערובות. כרגע הופסק השימוש בשל האבק הרב שהפעילות מייצרת. אין עדיין רעיונות חדשים לגבי המקום ואנו נשמח לשמוע כאלה.

• עיקור חתולים:
בימים אלה אנו מתחילים מבצע של עיקור חתולים, בשל קצב ההתרבות המוגבר שלהם ובשל מספרם הרב, שהפך כבר מזמן למטרד שאי אפשר להתעלם ממנו. מסתמנת האפשרות שהמועצה תחזיר חלק מסוים מהעלות הלא נמוכה של הפרויקט.
בהזדמנות זו כדאי להעיר ולהזכיר, שבכל מקרה שחבר מזמין על דעת עצמו גורם מהמועצה לצורך לכידת חתול או כלב שאין להם בעלים )שנשכו או שרטו(, יהיה עליו לשאת בעלות השרות ואם המועצה תחייב את הקיבוץ, החיוב יועבר/יוטל על החבר המזמין.

הריסת לולים 14 - 16
לאחר שהקיבוץ אישר את בקשת המועצה להקים את תחנת ההיסעים של תלמידי ביה"ס ליד תחנת הדלק, התברר שיהיה צורך לעקור את מרבית הפיקוסים שבמקום, בשל המרחב הרב הנחוץ לתמרון האוטובוסים.
חברי הקיבוץ וגורמי קק"ל התנגדו לכוונה זו ולכן מהנדס המועצה ערך בדיקה נוספת של העניין והגיע למסקנה שכדי להימנע מעקירת הפיקוסים יש להזיז את המסלעה שתוקם לכיוון מערב. לשם כך יש להרוס את לול 16.
התקיימו דיונים בהשתתפות צוות הניהול ונציגי ענף הכנף ובסופו של דבר הוחלט שלאחר פינוי התרנגולים בימים אלה ממש ייהרס לול 16.
את לול 14 הוחלט להרוס בשלב מוקדם יותר, בשל המסוכנות
שבמבנה והעלויות הגבוהות מדי הכרוכות בשיפוצו.

• החנייה בשיכון דרום:
תכנית ההשקעות של השנה כללה כמחצית הסכום הנדרש להקמת החניות המתוכננות בשיכון דרום, לכן הובא הנושא לדיון בוועדת תכנון, שהחליטה לבצע בתחילה את החנייה המזרחית, שמעל לביתו של יוסי צוקר.
הוכנה תכנית מפורטת שהוצאה למכרז ובימים אלה ממש מסכמים/מחליטים מהי ההצעה שתתקבל עלינו. אנו מקוים להתחיל בביצוע במהלך חודש יולי וההערכה היא שהפרויקט יארך כחודשיים. במהלך העבודות צפויים קשיי תנועה
ואחרים ואנו מבקשים מהחברים להיעזר בסבלנות, במידת האפשר לנסוע בדרכים חלופיות ואם בכל זאת נאלצים לעבור באזור, אזי מומלץ להתאזר בסבלנות ולגלות הבנה.

• בחירת מנהל מש"א חדשה:
אורלי גנני מדגניה א' נבחרה למנהלת מש"א החדשה בהצבעות בקלפי )
ביום שישי צהריים וערב וביום ראשון בצהריים. (למרות זאת רק 79 חברים מתוך 335 בעלי זכות בחירה מצאו לנכון לגלות מעורבות ולממש את זכותם
להצביע ולהשפיע ) 75 בעד ו 4 נגד (לעתים קרובות מושמעות טענות מטענות שונות, שאין לחברים אפשרות - לבוא לידי ביטוי, שמנחיתים עליהם החלטות ולא שואלים אותם. אנו מבקשים לייצר מצב ומציאות אחרים, כי כמות המצביעים הנמוכה, בנושא זה כמו בנושאים אחרים , לא תואמת את הדאגה של חברים רבים מהעובדה שהתפקיד לא היה מאויש ושלא היה מי שיטפל בצרכי החברים בתחום זה.
לדעת צוות הניהול השתתפות כל כך נמוכה בנושאים חשובים מסוג זה מדליקה נורית אדומה שלא כדאי שנתעלם ממנה, שכדאי לשים לב לתופעה ואולי גם לחשוב על כיווני התנהלות אחרים, ביחוד לנוכח ההחלטות הלא פשוטות
שיהיה עלינו לקבל בזמן הקרוב. למחשבה!!!

• הקרן לעזרה הדדית:
עבודתה של הקרן חודשה בשבועות האחרונים, התקנון אושרר ועודכן וגם נבחר צוות הכולל את שולי חמדי (יו"ר) ענת ברקן ונחום אברמוביץ.
לאחר ההחלטה על השינוי ותהליכי ההפרטה שהחלטנו עליהם בעקבות זאת, נוצר מצב שבו חברים/משפחות שונים/ות נקלעו לקשיים כלכליים ואחרים מסיבות שונות ומגוונות. הקרן עומדת לרשות חברים אלה, בכפוף לכללי התקנון שגובשו ואושרו שנית לאחרונה. חברים הזקוקים לכך מוזמנים לפנות אל חברי
הצוות ואנו סמוכים ובטוחים שייענו בסבר פנים יפות ויזכו ליחס חברי, ענייני והוגן.

• התהליך המוניציפלי:
במשך החודשים האחרונים פעל צוות משותף לקיבוץ ולהרחבה, בהנחייתו של מיכאל עובדיה, ועיבד הצעה למסמך שהוא פועל יוצא מהסכמות שהושגו בתוך הצוות. מסמך זה הוסבר לחברי הקיבוץ וההרחבה בשני מפגשים
שהתקיימו במהלכו של חודש יוני.
כעת, לאחר בירורים משלימים ועדכונים שאנו מוסיפים, יובא המסמך לדיון והחלטה בשיחת קיבוץ ואם הדבר יידרש גם להצבעה בקלפי, תוך התייחסות להצעות שונות והסתייגויות שיתכן שתעלנה. החברים
מוזמנים להשתתף בשיחה, להביע את דעתם ולהשפיע על כיוון ההתפתחויות.

• דיווח על תנועות ושינויים בסטטוסים:
בימינו עדיין קיימים בשריד מספר לא מבוטל ומגוון של סטטוסים, כדוגמת חברות, תושבות, סטודנט חבר, סטודנט תושב, אורח ועוד. בין יתר הכוונות של התהליך לתכנון דמוגרפי יש גם כוונה לצמצם ולבטל חלק מהסטטוסים, אך
בינתיים יש בכוונתנו לעשות מאמץ להסדיר בצורה המיטבית את הנושא, בעיקר כדי לפשט ולהסדיר את התשלומים על אגרות וביטוחים למיניהם, הנובעים מהסטטוסים השונים. לשם כך אנו מבקשים ליידע אותנו (המזכירים) על כל
שינוי ומעבר מסטטוס לסטטוס, כדי לעדכן את המערכת, להסדיר את כל נושא התשלומים ולהימנע מטעויות ואי סדרים

• צוות אבלות:
במשך תקופה ארוכה, ובמיוחד לאחרונה, התעורר כל פעם מחדש הצורך בצוות אשר יהיה אחראי על כל מה שקשור לנושא האבלות וההנצחה השריד,
ובכלל זה כל התהליך הרגיש מרגע הפטירה של חבר ועד לסוף השבעה והשלושים. אחריות זאת כוללת את ארגון ההיבטים השונים של הלוויה, כל הצדדים הטכניים הכרוכים בכך, הקפדה על כללי הטקס והנוהל) כולל הכנסת שינויים, בין אם קבועים או מזדמנים  ועוד.
אין כמעט קיבוץ באזורנו שלא פועל בו צוות קבוע ורב שנתי המטפל בצורה נאותה ומכובדת בנושא רגיש זה. אנו פונים ומבקשים מחברי הקיבוץ לסייע בידינו בהסדרת נושא כאוב ורגיש זה, לפנות אלינו ולהביע נכונות להיות חלק מצוות זה כדי שנוכל לקדם את הנושא.  בהצלחה.

• הצבעת אמצע הקדנציה:
רביב: "בחודש ספטמבר 2009 נבחרתי לתפקיד המזכיר. בקיבוץ שריד קיימת החלטת קיבוץ, שלא כל כך יישמנו עד כה, לפיה על כל בעל תפקיד מרכזי לעמוד להצבעה באמצע הקדנציה ולקבל את אמון הציבור להמשך.
בכוונתי לדאוג לקיום ההצבעה במהלך החודש הקרוב, כדי שאפשר יהיה להתארגן למציאת מחליף מתאים ולבחור בו, אם וכאשר הדבר יידרש."

בברכה,
רביב ונח


האסם עומד רייק 
מתחילים מבצע של עיקור חתולי רחוב 
פרוק הגג בלול הקומותיים


 חנייה על הדשא בשכונה הדרומית


התהליך המוניציפלי בקרוב בשיחת קיבוץ


צוות אבלות - איור אילוסטרציה


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים