כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> דף מידע לחברים יוני 2012
   

 דף מידע לחברים
    
 יוני 2012  |  מאת: נח שגיא

לכל החברים שלום רב,
 
ננסה לסכם בקצרה את עיקרי הדברים שעמדו
 
ועומדים על הפרק בימים אלה.


פורסם בתאריך: 13/6/12

• הפעם אפתח בכמה מילים של גילוי לב :
עם כל הקושי שבדבר ההנהלה הנוכחית משתדלת ועושה מאמצים לכבד החלטות קיבוץ (גם אם הן לא מקובלות על כולם) ולא יהיה זה נכון להשלים עם מצב שבו הקיבוץ יקבל החלטות וחלק מהחברים ( ע"פ העניין) יניחו שהן לא תצאנה לפועל או שלא ייעשה ניסיון ליישם ואתם לגביהם.
במצב עניינים זה הולכת ומסתמנת יותר ויותר הנטייה להפוך את הטיפול הענייני של צוות הניהול בהחלטות השונות לפגיעה אישית, עלבון ואולי אפילו התנכלות לחבר זה או אחר. מנקודת מבטי האישית אוכל לומר, שגם אם מובן לי וברור לי, שעצם מילוי התפקיד כרוך במחיר אישי כבד למדי, קשה מאוד להשלים עם מצב שבו חברים יעבירו את הטיפול והמהלכים שאני נוקט בהם לרמת היחסים האישית שביני לבינם, גם כאשר מושקע מאמץ לעשות זאת בדרך החברית, העדינה וההוגנת ביותר שאני מסוגל לה.
סליחה על גילוי הלב האישי, אך כנראה שיש רגעים שבהם קשה מאוד להימנע ממנו. 
 
• מי שמזדמן ומגיע לבית העלמין לא יכול שלא להתרשם מהשיפור הרב והניכר שמורגש במצבו הכללי של המקום ומהטיפול הנאה והמכובד שזוכות לו המצבות המחודשות. ברצוני להודות לרום הרוש על העבודה המסורה והיפה בבית העלמין ולנירית שחר על הטיפול האסתטי והמכבד שלה בכתובות שעליהן.
 
• צוות הדיור בראשותו של מאור פרסאי (לימור ב.א, רותי פ., מנור ברק ורביב הרוש ) סיים את תפקידו ואנו מודים לו על עבודתו המסודרת והעניינית בתקופה בה נעשה יותר ויותר קשה לתת מענה הולם לצרכי הדיור המתרבים. בהזדמנות זאת נברך את הצוות החדש ברשותה של לימור ב.א (הגר ברק, איתן חן, נירה בלאיס- אשר, רותי פ., ואווה ח.) ונאחל לו הצלחה בתפקידו ומתן מירב פתרונות הדיור האפשריים. 
 
• לאחר הפסקה של מס' שנים הצלחנו להרכיב מחדש ולבחור צוות אבלות ונצחה שינסה לגבש, לרענן ולחדש נהלים בכל הקשור לנושאי אבלות שעולים מעת לעת. במקביל הצוות אמור לטפל בריענון הסדרי הנצחה נאותים, גיבוש כיווני פעולה חדשים והתאמתם למציאות חיינו המשתנה. נאחל לסנדי, רפא, אלדד ב., רחלי הרוש-לויטה ונציגה מהארכיון הצלחה במשימה המכובדת שנטלו על עצמם.
  
• הקיבוץ אישר את הרכב דירקטוריון בית הבריאות (אליעזר דרבקין,
סמדר אלמן, נעמי ברקן, הגר ב. וצביה כפרי בתוקף עבודתה).
השיחה הטילה עלינו להשלים את ההרכב ולהוסיף חבר/ה בעלי רקע והשכלה כלכליים. אנו מטפלים במציאת הבן אדם המתאים לכך ומאחלים לצוות הצלחה בתפקידו החשוב. 
 
• לאחר השלמת הברורים, התיקונים והעדכונים הולך ומתגבש הנוסח הסופי של "טיוטת מסמך עקרונות הקליטה החדשים". המסמך המסתמן יגיע לדיון מסכם בצוות הצמיחה הדמוגרפית ובהמשך לדיון והחלטה בשיחת הקיבוץ ולהצבעה בקלפי. חשוב לנו מאוד להשלים את המהלך בהקדם כדי לחדש תהליכים ולהוציא נושאים שונים מקיפאונם.

• במחצית השנייה של חודש יוני (22.6 ו- 25.6 ) נקיים מפגשי לימוד של מקבץ ההצעות שצוות השיוך מתכוון להביא לדיון ואישור הקיבוץ. המפגש הראשון יתקיים בבוקרו של יום שישי ולאלה שלא יתאפשר להגיע אליו תינתן אפשרות להגיע לפגישה שתתקיים כעבור שלושה ימים (ביום שלישי). חשוב ביותר שציבור החברים ילמד את הנושא ויבין אותו בטרם דיון והחלטה, כל זאת כדאי להימנע ממצב שבו חברים יתבקשו להתייחס ולהצביע מבלי להבין את הנושא עד כמה שהדבר ניתן.
רשמו לפניכם והבטיחו השתתפותכם .
 
• פנסיה על בסיס אישור תקציב הקהילה תוקצב סכום 1.2 מיליון ₪ לטובת הפקדה בתוכניות הפנסיה של החברים במסגרת הניסיון לצמצם את הגרעון האקטוארי. על פי מה שכבר נעשה בעבר צוות הפנסיה הפקיד על שם חברים שנבחרו מתוך רשימה רלוונטית את הסכום שאושר ע"פ קריטריונים שנקבעו מראש.
כמו כן, הצוות עוסק בניסיון לרכז את הדוחות השנתיים של עובדי החוץ ולהכין את התקציב הנדרש לשנים הקרובות תוך עמידה בתקנות רשם האגודות. במקביל מתקיים דיון מקדים לקראת הטיפול בהסתייגויות שהוגשו בעת הדיון על חוברת השינוי. הנושא יובא למוסדות המתאימים ולשיחת קיבוץ כשהחומר יהיה מוכן לכך.
 
• ב ל"ג בעומר הוצתה ערמת הגזם שמצפון לשכונת ההרחבה במסגרת "חגיגות ל"ג בעומר " . המעשה גרם למטרד ואי נעימות רבה ולחברים רבים בישוב שנאלצו לשאת עשן בתוך בתיהם במשך כמה ימים. הנושא בורר וטופל וננקטו הצעדים להימנע מהישנות התופעה. !
 
• צוות הניהול, חברי המזכירות וחברי ההנהלה הכללית מודאגים מהאווירה שהשתררה בעקבות הטיפול במשבר הניהולי שחווינו בגמל. ברור לנו שהנושא טעון טיפול ויש להתייחס אליו בכל הרצינות הראויה. אי לכך נשקלות אפשרויות שונות לטיפול בנושא ומתקיימות התייעצויות שונות בנדון. ברגע שתגובש הצעה קונקרטית נביא אותה בפני הציבור נבקש את התייחסותו ושיתוף הפעולה שלו. 

להתראות בדיווח הבא,
נח שגיא - מנהל הקהילה

 

 
נח שגיא - מנהל הקהילה

 

 

 
 

 

Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים