כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> דף מידע לחברים מאי 2011
   

 דף מידע לחברים מס'' 8 
  מאי 2011

לחברים שלום, לאחרונה עלו כמה נושאים אשר מצדיקים הוצאת דף מידע זה.


פורסם בתאריך: 26/5/11 

• עיקור וטיפול בחתולי הרחוב בקיבוץ.
בתקופה האחרונה הגענו לכמות בלתי נסבלת של חתולי רחוב בשריד הדורשת טיפול. ביצענו בדיקות עלות במועצה ובעמותות שונות והוחלט לבצע את הטיפול בכוחות מקומיים.
הכוונה היא לתפוס את החתולים ברחבי הקיבוץ והמפעל- לעקר את החתולות, לסרס את החתולים ולשחררם חזרה באותו מקום בו נתפסו,מה שמחויב על פי החוק בישראל.
העלות המשוערת לפרויקט כולו היא כעשרים אלף ₪, כאשר עלות הטיפול הממוצעת לחתול עומדת על 150 ₪.
בעניין זה אנחנו מחפשים אדם שיהיה מוכן לקחת על עצמו את לכידת החתולים הבאתם אל הווטרינר והחזרתם למקום תפיסתם לאחר העיקור.

• הפרדת פסולת אורגנית רטובה בשריד.
על פי התקנות בארץ חייבת להתבצע הפרדת פסולת רטובה מפסולת יבשה בפחי האשפה שמפונים ע"י הרשות המקומית. בנוסף, התקנה מחייבת את הרשויות המקומיות להסדיר את פינוי הפסולת לאתר שבו תטופל הפסולת האורגנית ולא לשלוח אותה להטמנה.
בכוונתנו להתחיל תהליך, אשר בסופו יחולקו פחי אשפה המיועדים לפסולת האורגנית הרטובה לכל בית בשריד. בריכוזי הפחים יהיה פח המיועד לקלוט את הפסולת האורגנית והוא ירוקן פעם בשבוע ויישטף, כדי שלא יהיו מפגעי ריח וזבובים.
מחובתנו לציין, שהטיפול בפסולת האורגנית יעלה לנו כסף,למרות השתתפות המועצה אשר נותנת את הפחים על חשבונה ומשתתפת בעלות התפעול השוטף .

• קונגרס שריד הראשון.
הקונגרס הוא התחלת תהליך של הגדרת המטרה שאליה אמורים להוביל מנהלי הקהילה את הקיבוץ. הקונגרס הראשון יכלול שני מפגשים-הראשון בעשרים למאי והשני בשלישי ליוני-בפורום של כלל חברי הקיבוץ אשר ירצו להשתתף ולתרום ממרצם, מרעיונותיהם וממוחם הקודח,כאשר לאחר המפגשים יגובשו הרעיונות למסמך אשר יתאר את רצון הציבור לדרך שבה הוא רוצה שיראה הישוב בעוד עשר-עשרים שנה.
הרעיון הוא לקרוא למפגש בשם זה כדי לייצר פלטפורמה אשר תשמש את שריד גם בעתיד לשם יצירת הסכמות או קיום דיונים בנושאים חשובים נוספים שיצוצו מעת לעת.

• חיובים מאוחרים על שתייה בפורים.
לצערנו ארעה תקלה טכנית בחיובים על השתייה שנצרכה בחג הפורים. החיובים שלא חויבו בחודש מרץ הופיעו בדף תקציב אפריל, אשר יחולק בעשרים לחודש.

• התקדמות הליך בחירת מנהל מש"א.
לאחר סיום עבודתו של קובי ערכנו הליך הגדרת מחודשת של תפקיד מנהל מש"א וניסינו לחפש מתכון להצלחת מנהל מש"א הבא שיבחר.
לאחר שהנהלת הקהילה והמשק סיימו את התהליך פרסמנו מודעת דרושים והצוות לבחירת ממלאי תפקידים קיים ראיונות עם המועמדים שנמצאו מתאימים. בימים הקרובים יעברו המועמדים שנבחרו מבדקי התאמה, אשר לאחריהם יובא המועמד/ת המתאים/ה לשיחת הקיבוץ ולאחריה להצבעה בקלפי.

• השלמת הקמה של צוות פרט-חברה מטעם המזכירות.
מתוך הבנה שנושאים רבים העולים לדיון במזכירות עוסקים בנושאים רגישים בתחום הפרט או תופעות/בעיות הקשורות למגזר מסויים באוכלוסייה, סוכם להקים מסגרת יותר מצומצמת ודיסקרטית שתפעל מטעם המזכירות ובגיבוייה. ברמה האופרטיבית ההחלטות טעונות אישור של המזכירות או של צוות הניהול בהתאם למקרה או לנושא. בימים אלה משלימים את ההרכב השמי של הצוות ובהמשך ניידע את הציבור אודות ההרכב ותכני פעולתו.

• חידוש פעולתה של ועדת בנים.
התחושה היא שמאז הפסקת פעולתה של הועדה אין כתובת ברורה ומסודרת שתטפל בצרכים של בנינו/בנותנו בשלבים השונים שמתום לימודיהם במוסד ועד לתום מסלול הבנים בגיל 30. קיימנו מפגש ראשון של חברים שגילו עניין בנושא ונעשה ניסיון להגדיר את תחומי הפעולה ואת מסגרת הפעילות הרצויה. גם בנושא זה אנו מסיימים את ההרכב האישי של הועדה, שתובא לאישור השיחה כמקובל.

בברכה,
רביב ונח


כמות בלתי נסבלת של חתולי רחוב בשריד 
 


פחי אשפה המיועדים לפסולת האורגנית 


הקונגרס הוא התחלת תהליך של הגדרת המטרה שאליה אמורים להוביל
מנהלי הקהילה את הקיבוץ


 


חיובים מאוחרים על שתייה בפורים


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים