כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> דף מידע לחברים נובמבר 2011
   

 דף מידע לחברים    
  נובמבר 2011  |  מאת: נח שגיא

לכל החברים שלום.
כמדי חודש אנו חוזרים ומדווחים על נושאים ועיקרי פעילויות שמן הראוי לעדכן אדוותיהם.


פורסם בתאריך: 11/11/11 

1. תאריך השיוך: בתום פרק הזמן שהוקצב לכך הגיש הפרוייקטור החיצוני – שי גרוסמן – את האבחון שהוא גיבש אודות מצבנו ,לאחר המהלכים שנעשו עד כה בנידון ולקראת גיבוש מתווה שיובא בקרוב לדיון ולהחלטת הקיבוץ. לאחר היבחרו של אלכס בר אילן לרכז צוות השיוך יובא הרכב הצוות לאישור האספה הקרובה ולהצבעה בקלפי.
מבין 9 החברים הבאים ,שמועמדותם מוסכמת, יתבקש הקיבוץ לבחור 8 מבינהם : שגיא צוקר, ישראל ארדי, אבי ניר, עירד כפרי, משה איזנברג, שי חמדי, הילה פרסקו, חגי שפיר . 
 
2. משאבי אנוש: בימים אלה יוצאת לפועל החפיפה בין אורלי גנני המסיימת את תפקידה לבין טל אדלר הנכנסת במקומה. מטבע הדברים נצטרך להתאזר בסבלנות ולאפשר לטל להיכנס לתפקידה, לכן החברים מתבקשים לדחות לזמן מה פניות לא ממש דחופות, בידיעה שהנושאים יטופלו בהקדם האפשרי. אם אומנם יצוצו נושאים ממש דחופים, נדע להתייחס אליהם בהתאם.
 
3. חניה: לא סוד הוא שנושא החניה הלא מוסדרת בכל אתר ואתר, על דשאים, על מדרכות ועל עורכי תחבורה חיוניים בקיבוץ, הפך למטרד בלתי נסבל ולפגיעה גדולה באיכות החיים שלנו. לצד מהלכים שאנו מנסים לנקוט בהם כדי להכשיר מקומות חניה נוספים, קבועים או זמניים, אנו פונים שוב אל החברים ומבקשים להתחשב בצורכי הזולת והכלל, להקפיד על חניה נכונה במקומות המיועדים לכך ולהימנע מהפרעהלתנועה השוטפת בכבישי ושבילי הקיבוץ. בימים אלה מתגבשת הצעה לטיפול בנושא וצוות שאמור לקבל על עצמו את האחריות לאכיפה. 
 
4. השלמת חוברת השינוי: בימים אלה יושב מדי שבוע צוות משותף הכולל את חברי מליאת צוות השינוי ביחד עם צוות הניהול לשם השלמת ההצעות לעדכון ותיקון חוברת השינוי בת ה – 3 שנים. בכוונתנו לפרסם את החוברת המתוקנת לקראת ראשית חודש דצמבר2011 ולהביא את הנושא לדיון בשיחת קיבוץ ולאישור בקלפי, כמקובל במקומותינו .
 
5. מתן שמות לרחובות ומספרים לבתים: משרד הפנים העביר למועצה האזורית הנחיה המחייבת את הישובים להגיש הצעה למתן שמות לרחובות ולמספר את בתי הישובים עד ל - 31.12.2011 . אנו ננצל את ההזדמנות ונכין הצעה מתאימה, שגם תשתלב באירועים ובפרויקטים הכלולים באירועי יובל ה 85 שנים לשריד. צוות בהנהלתו של דני נמרי הכין הצעה בנדון ובבוא הזמן היא תוצג לעיון החברים בחדר האוכל ובאתר הווידיאו . חברים עם רעיונות והצעות מתבקשים להגיש בהקדם האפשרי לדני והם ישקלו בכובד ראש.
 
6.
 תהליך דמוגרפי ועקרונות קליטה: הצוות הדמוגרפי וצוותי המשנה הפועלים מטעמו מקדמים במרץ את הרעיונות וההצעות בכל נושא ונושא. הדברים יפורסמו בקרוב באתר של שריד ובאמצעי פרסום נוספים,אך ניתן להקדים ולומר שהצוות שעוסק בגיבוש מסמך עקרונות הקליטה החדשים בשריד סיים למעשה את גיבוש ההצעה והיא תובא לדיון ראשוני, בישיבה פתוחה של המזכירות וההנהלה הכללית, בדרך להבאתה לדיון מסכם בשיחת הקיבוץ ובקלפי. 

7. בית תינוקות נוסף: לנוכח התחזית הדמוגרפית המשמחת עלה הצורך הדחוף להכשיר בית תינוקות נוסף לקראת החודשים פברואר – מרץ 2012 .לאחר בדיקת אפשרויות שונות הובאה לדיון במזכירות ובהנהלה כללית ההצעה להכשיר ולשפץ את הצד הצפוני של קומת הקרקע "בבית הקומתיים הנושם" לצורך זה. הדבר מצריך התארגנות מתאימה להמשך תפקודה של המכבסה והקומונה. והנושא נדון בימים אלה ממש. ההצעה אושרה והיא תובא לדיון והחלטה בשיחת הקיבוץ הקרובה ולקלפי .
 
8. הלוואות לבניה: לאחר שאושר המסמך העוסק בהגנה על השקעות החברים בבניה (בין אם שיפוץ והוספה ובין אם בניה חדשה) התקיימו דיונים בהנהלה כללית ובשיחת הקיבוץ על תמצית המסמכים שמגדירים את המחויבות ההדדית בנושא זה שבין החבר לבין הקיבוץ ובינם אל מול הבנק, במסגרת הצעדים לקבלת הלוואה מהבנק לצורכי בניה. לאחר הדיון בשיחה הוחזר הנושא להנהלה כללית לשם גיבוש הצעה שתיתן מענה למצב בו החבר לא מצליח לעמוד בהחזר ההלוואה לבנק. הנהלה כללית מחזירה את הנושא לדיון בשיחה הקרובה עם הצעה להחלטה.
 
9.  הנהלה מוניציפאלית: במקביל לדיווחים המועברים לכלל תושבי הישוב מצידה של ההנהלה המוניציפאלית, מן הראוי לציין שההנהלה שנבחרה, הכוללת נציגים מהאגודה השיתופית ומן ההרחבה, נכנסת לפעולה אינטנסיבית, מגבשת נהלים וכיווני פעולה ותחזור בקרוב אל הציבורעם הצעות קונקרטיות לבחירת ועדות האגודה שהוחלט עליה.
 
10. מדידה וחיוב על צריכת גז: כפי שכבר נמסר בעבר, החל ב - 1.10.2011 החלה לפעול מערכת מדידת צריכת הגז בשיכון הדרומי. בחודש דצמבר יתקבל החיוב על מדידת החודשים הראשונים (אוקטובר+ נובמבר) ובמקביל תופסק הגבייה על אגרת האנרגיה המופחתת. בשאר חלקי הקיבוץ הדבר ייעשה ככל שהאחזקה תתקדם בהתקנת הבלונים לכל דירה בנפרד ובמקביל תופסק גביית האגרה. אם יש חברים שאין להם מכשירים הצורכים גז, עליהם לפנות אל אוריאל שץ, שיורה על הפסקת הגבייה לאחר תאום ובדיקה.

עד כאן להפעם, להתראות בדיווח הבא
נח שגיא - מנהל הקהילה

 

אין גבול לחוצפה - חניה על הדשאים


שם לכל שכונה


ילדים זה שמחה - הכשרת בית תינוקות נוסףאושר המסמך להלוואות לבניה

 


חיוב גז ביתי


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים