כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ערוצים >> קהילה בצמיחה >> ארכיון קהילה בצמיחה >> דפי מידע - מנהל קהילה, קיבוץ שריד >> דף מנהל הקהילה - ספטמבר 2012
   

 דף מידע לחברים
    
 ספטמבר 2012  |  מאת: נח שגיא

נפתח בנימה חיובית : עברה עלינו שנה עמוסה, מלאת פעילות, תהפוכות ועשייה. היה עלינו להתגבר על לא מעט מכשולים וניתן לומר שעל חלק לא קטן מהם אומנם התגברנו.
לקראת השנה הבאה עלינו לטובה ברצוני לאחל לכל חבר בקיבוץ וביישוב, כמו גם לתושבים שנה טובה ומאושרת, שנת אושר, שגשוג והצלחה, גם במישור האישי וגם במישור הציבורי – קהילתי. מי ייתן והשנה הקרובה תביא עלינו רוגע, שלווה, שלום
( כן יהי רצון ) ושפע עשייה והתקדמות, לכולנו ולכל עם ישראל.


פורסם בתאריך: 13/9/12

• תאונת הדרכים
שארעה לאחרונה הציפה בעיה כאובה, שחובה עלינו להחזירה לדיון ולטיפול, למען שלומנו הגופני ולמען ההתנהלות הנכונה של היישוב. חברים ותושבים חונים בכל אתר ואתר (על דשאים, עורקי תחבורה צרים, מדרכות, צמתים, מעברי חנייה ומה עוד ? ) ,נוסעים בכבישים במהירות מופרזת המסכנת הולכי רגל, ילדים, זקנים וכלי רכב אחרים, הורים נוהגים בחוסר אחריות כשנוהגים עם ילדם על הברכיים תוך שהם משוחחים בטלפון, מעמיסים ילדים רבים על כלי רכב לא בטוחים להסעה, מעלים ומורידים ילדים במקומות סואנים ומעמידים אותם בסכנה ממשית ועוד כהנה וכהנה... לא חסכתי הפעם, כי מתקבל הרושם שכל אחד בטוח " שלו זה לא יקרה " , אך זה קורה! תיאור זה בא כהתרעה, אזהרה וקריאה לשינוי ההתנהגות, כי לא נוכל לעמוד מנגד וניגש לטפל ולאכוף התנהגות נכונה. 

• בשעה טובה נבחר מנכ"ל חדש לגמל 
גדי שלח, עתיר ניסיון והישגים. הצלחתו תהא הצלחתנו, אך היא תלויה במידת הנכונות של כולנו לסייע לו, לשתף פעולה ולהעמיד לרשותו את התנאים והכלים הנחוצים להצלחה. נאחל לו ולכולנו הצלחה מלאה במילוי תפקידו המורכב וגם נבטיח לו שנעמוד לצדו ככל שיידרש.  

• מתי כהן , מלוחמי הגטאות
נבחר לאחרונה ברוב גדול למנהל העסקים החדש של הקיבוץ. נתקשה להיפרד ממשה וינקור שפעל בקרבנו בשבע השנים האחרונות, תוך שהוא מפגין מסירות, יכולת, גישה אנושית ונאמנות שלא מובנת מאליה לגבי ממלא משרה חיצוני. נאחל לו שיצליח בכל מה שיבחר לעשות בהמשך ונודה לו על תרומתו האיכותית מקרב לב. למתי נאחל שימשיך את השרשרת שהחל בה משה, יצליח במעשיו למען קידומו ושגשוגו של הקיבוץ. לשניהם – שאו ברכה ! 
  
• הצוות לבחינת המבנה האירגוני של הקיבוץ
סיים לאחרונה את עבודתו והציג אותה בפני ההנהלה הכללית שאף אישרה את ההמלצות .בקרוב יפורסמו ההמלצות ויובאו לדיון ואישור בשיחת הקיבוץ ובקלפי. 
  
• ועדת הפנסיה של הקיבוץ
ממשיכה לקיים דיונים, לרכז נתונים, לגבש המלצות ודרישות ולהיערך לדיון המובטח במסגרת הפורומים השונים בקיבוץ ובסופו של דבר גם בשיחת הקיבוץ. בקרוב.! 
 
לאחרונה אושר בקלפי מסמך עקרונות הקליטה החדשים.
הצוות ממשיך בדיוניו, מכין את המסמכים השונים הדרושים להמשך התהליך, ועדת הקבלה מוקמת בימים אלה, כל זאת במגמה להיערך לקראת אוכלוסיית היעד הראשונה והמידית - בני / בנות זוג של חברי/ חברות קיבוץ. ברגע שהכנותיו יושלמו יגיעו ההמלצות והמידע הרלוונטי לידיעת הציבור ונצא לדרך. ! 

לאחר דיון נוסף בשיחה מגיע ממש בימים אלה מקבץ ההצעות הראשון של צוות השיוך להצבעה בקלפי. אמנם הוגשו שתי הסתייגויות, אך לאחר אישור (אם אמנם יהיה כזה ) נוכל לגשת לצעדים הבאים המתבקשים בתהליך השיוך. 
 
לאחר הכנה מתאימה, דיון חוזר בהנהלה הכללית / מזכירות ודיון מסכם בשיחה אושר בקלפי התיקון לסעיף 6.13 בחוברת השינוי העוסק בהסדרים לעבודת פנסיונרים. מנהלת מש"א וצוות הניהול נערכים ליישום ההחלטות והוצאתן לפועל בהדברות ישירה עם מקומות העבודה והחברים. 
 
במקביל לתהליך שיוך הדירות בודק צוות הניהול אופציות, רעיונות והמלצות בכל הקשור לשיוך פירות הנכסים. לאחר שתתקבל תמונה ממצה ויגובשו המלצות יובא הדבר לידיעה, לדיון ולהחלטה בשיחה.
 
בריכת השחייה
עלתה לאחרונה לכותרות: נתקבלה פעם נוספת הודעה ממשרד הבריאות שהבריכה לא עומדת בדרישות התקן המחמירות ושעלינו לפעול לתיקון המעוות. לאחר בדיקה מסתמנת המסקנה שיהיה עלינו להיערך לבניית בריכה חדשה על כל הקשיים הכרוכים בכך. צוות ייעודי מטעם אגודת המתיישבים עוסק בנושא שיגיע בקרוב לדיון באספת המתיישבים .

• לידיעת הציבור והחברים
שפנו בנדון, ברצוננו לדווח שצוותים יעודיים של אגודת המתיישבים והאגש"ח מטפלים בהערכות לתרחישים ואירועים אפשריים שונים בכל הקשור לנושאי ביטחון ומצבי חירום למיניהם (מלחמה, רעידות אדמה וכ"ו... ). ברגע המתאים יפורסמו הנחיות, הוראות ומידע רלוונטי לצורך הערכות מתאימה, הן במישור האישי והן במישור הקהילתי.

באיחולי ימי חג ומועד שמחים ומוצלחים אפרד מכם הפעם !
נח שגיא - מנהל הקהילה

 

 
נח שגיא - מנהל הקהילה

 

 
מעבר החציה באו אירעה התאונה
מכוניות קלנועיות והולכי רגל במקום אחד

 
 
  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים