כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:הבורג של ביורן
מהגיגיו של אוהד מונדיאל שזיפזפ גם לווימבלדון


 
במסיבת עיתונאים, אחרי עוד הפסד לטניסאי הארגנטינאי ממוצא ארמני, דויד נלבנדיאן, שאל עיתונאי את רוז'ה פדרר, "מה הסיבה שאתה לא מצליח לנצח את נלבנדיאן?"
"אם הייתי יודע הייתי מנצח אותו... " ענה השוויצרי. 


חוסר הידיעה של פדרר לגבי הפסדיו דאז הוא אותו חוסר ידיעה שלנו לגבי ניצחונותיו של נאדל, כיצד מצליח הספרדי בשנים האחרונות לזכות בכל טורנירי ווימבלדון שהוא משתתף בהם (על הטורניר של השנה שעברה הוא וויתר)?

אז תאמרו הוא המדורג מספר אחת, הוא מציג טניס מופלא, נכון, אבל יש בעיה, אם תסתכלו בסטטיסטיקות, על מגרשי דשא, נאדל הוא שחקן ממוצע ביותר, ואם תצרפו לזה את העובדה שמאז הטורניר לפני שנתיים רגליו של נאדל לא דרכו על משטח דשא, תודו שזה פלא.

אם כך, מה בכל זאת גורם להצלחה? האם זוהי הכנה ממוקדת? האם זה מזל? האם זאת העוצמה המנטאלית המיוחסת לו? או האם זה משהו בכלל מתחום המדע? אתם יודעים מה? אולי...,
אבל אם תרשו לי להציע, הגורם מספר אחת להצלחתו של נאדל הוא לא אף אחד מאלו, הגורם היא הטקטיקה, והטקטיקה של נאדל היא פשוטה:

בשלבים המוקדמים, כשמולו ניצבים יריבים נחותים, נאדל דואג להאריך את המשחקים, ולא נדיר שהוא משחק חמש מערכות מול שחקנים שבחיים לא שמעתם עליהם. עכשיו למה להאריך את המשחקים? מסיבה אחת פשוטה, הוא פשוט כותש ככה את הדשא.
וכך בשלבים הבאים הדשא מתמלא קרחות, ומשחק הגמר? אחרי כל הכתישות משחק הגמר כבר לא נערך על דשא, הוא נערך על אדמה חשופה, שבינינו, זה כבר הרבה יותר דומה לחימר

ועם קרוב ל- 95 אחוזי הצלחה, על מגרשי חימר נאדל הוא באמת מספר אחת


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים