כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:המדריך לאב המתחיל- פרויקט מיוחד של אתר שריד- כתבה שנייה בסדרה
פורסם בתראיך: 23/7/10
הבהרה: בשום מקרה, אופן וחופן אין להתייחס אל הכתוב כאן כאל המלצות או כתחליף כלשהו לייעוץ וליווי מוסמכים כמו גם מעקב ובדיקות רפואיות
 
שלב הכניסה להיריון ומה שאחריו
למרות שיש להניח שרובכם יודעים שתינוקות אינם מגיעים עם חסידות ואינם גדלים בשדות כרוב אלא יוצאים ישירות מבטנה של בת זוגכן, כבר נתקלנו בלא מעט בורות ולכן מצאנו לנכון לפרט מעט בנושא.
 
    
"אינם גדלים בשדות כרוב"
 
ראשית חשוב לזכור כי היריון, במרבית המקרים, הנו תוצאה של יחסי מין כאשר הגבר מחדיר את איבר מינו לאיבר מינה של האישה, שוהה במקום פרק זמן מסוים ומגיר שם כמות מדודה של זרע (בהנחה שכמה מיליוני זרעים הם כמות מדודה).
 
לאלו מביניכם שאינם בקיאים בנושא נציין כי איבר המין שלכם המשמש לריבוי הוא זה המשתלשל בין רגליכם ואת איבר מינה של בת זוגכם תוכלו למצוא בין רגליה.
 
מיד לאחר הפליטה יעשה הזרע את דרכו במעלה בת זוגכן (או במורדותיה, תלוי בתנוחה בה בחרתם) עד שהוא יתקל בביצית בודדה, בשלב זה יגבר על הזרע יצרו והוא יבצע בביצית מעשה מגונה ויחדור אליה.
 
מפגש אקראי זה בין הזרע לביצית הוא תחילתו של התינוק שלכם.
 
למתעניינים מדוע דווקא ביצית מסוימת פוגשת זרע מסוים מבין מיליוני זרעים אופציונאליים? נענה שנכון לעכשיו אין תשובה!
 
לתשומת ליבכם, אם אתם נתקלים בבעיות בכניסה להריון בשיטות יחסי המין הרגילות, ובהנחה שאתם עושים שימוש באברים שצוינו מעלה, מומלץ להמשיך לנסות ורק לאחר מספר חודשים לגשת לייעוץ רפואי (חוקי מרפי, חברים, כשאתם רוצים זה קשה, כשאתם לא רוצים זה קורה)
 
לידיעתכם, קיימות בעיות שונות היכולות להפריע לתהליך הכניסה להריון, החל ממצב נפשי מסוים ועד לבעיות פיזיות כאלו ואחרות, לשמחתכם, המדע כיום יודע להתגבר על מרביתן, מה שאומר שרוב הסיכויים שלבסוף יהיה לכם ילד.
 
אזהרה: בניגוד לקורסים של הכנה ללידה שהם די מיותרים, הקורסים של הכנה להיריון הם מיותרים לגמרי ולכן, אם ניגש אליכם אדם ומציע להדגים לכם כיצד נכנסים להיריון אנא התייחסו אליו בחשדנות מנומסת, אגב, גם הרעיון של שימוש באב פונדקאי לא ממש תפס במקומותינו ובצדק.
 
שלב ההיריון
 
בהנחה שהצלחתם לעבר את בת זוגכם צפוי לכם שלב שבמדריכים אחרים נהוג לכתוב עליו שהוא מעצים, מעשיר ומרגש, אנחנו לעומת זאת נדגיש נקודה נוספת- שלב ההיריון הוא גם מאוד ארוך, מאוד מייגע ומאוד, אבל מאוד מעייף.
 
לידיעתכם, בשנים האחרונות פסה מהעולם שיטת החישוב העתיקה שחישבה את משך ההיריון לפי חודשים ואת מקומה תפסה שיטה חדשה המודדת את אורך ההיריון לפי מספר השבועות שחלפו מאז שבת זוגכן חוותה את המחזור האחרון שלה.
לחישוב מודרני זה, הקובע כי הריון ממוצע נמשך 40 שבועות ולא 9 חודשים כבעבר יש חסרון אחד מהותי והוא שההיריון נראה ארוך יותר.
 
כדי להתמודד עם משך התהליך מומלץ לכם להיות סבלניים ולהגיד תודה שעוד לא מודדים את ההיריון בימים.
 
בשלב ההיריון אתם גם תגלו לראשונה שהבאת ילד לעולם הפכה לתעשייה המגלגלת מיליארדים, שזה בסדר מצד אחד, אבל מצד שני, אין שום סיבה שגם הכסף שלכם יתגלגל שם.

 
"תעשייה המגלגלת מיליארדים"
 
כמות הבדיקות והמעקבים אליהם תופנו במהלך ההיריון, ומכאן גם כמות המזומנים שתוציאו, הנם פונקציה ישירה של כמות החרדות שיצליחו לנטוע בכם.
 
בכדי שתוכלו להבין במה מדובר חשוב שתדעו כי כמעט לכל בדיקה שבת זוגכם תעבור במהלך ההיריון יש תוצאות, תוצאות אלו יהיו תוצאות סטטיסטיות לרוב.
 
בישראל, התוצאות הסטטיסטיות יעידו בדרך כלל על גובה הסיכון שלעובר שלכם יש תסמונת דאון.
 
בכל מקרה, כאשר הרופא מפנה אתכם לבדיקה נוספת חשוב שתוודאו למה זה טוב ומה הסיכונים הכרוכים בה.
 
לדוגמא: רופאים רבים יפנו אתכם לבצע בדיקת מי שפיר. בדיקה זו הבודקת בדייקנות רבה את הסיכון להולדת ילד עם תסמונת דאון (כמו גם פגמים נוספים), כרוכה בסיכונים רבים שאת רובם יסתירו מכם. מה שחשוב שתזכרו הוא כי לפי פרסומים רפואיים מהימנים, אחת מכל 250 נשים תפיל את עוברה כתוצאה מבדיקת מי השפיר, ולכן, כאשר אתם מופנים לבדיקה זו, חשוב שתראו מה התוצאות הסטטיסטיות לגבי הסיכון להולדת ילד עם תסמונת דאון כפי שהן משתקפות מהבדיקות המקדימות שעשיתם. אם הסיכון הוא אחד לכמה אלפים (כפי שקורה במרבית המקרים), אין שום סיבה הגיונית לבצע בדיקת מי שפיר. ראוי לציין כי רשויות הבריאות בארצות הברית מתירות כיום בדיקת מי שפיר רק במקרים חריגים, בארץ כרגיל הנושא הזה פרוץ ולא פעם ולא פעמיים תפגשו רופאים שבניגוד גמור לכל אתיקה רפואית ימליצו לכם לעבור בדיקת מי שפיר (באופן מפתיע, בדיקת מי השפיר שהם ימליצו עליה אמורה להיעשות או על ידם או על ידי מישהו המקורב אליהם. אגב, אם תסתכלו שוב על הברושור של הקורס הכנה ללידה שהם נתנו לכם תגלו לרוב ששם משפחתה של זו שמעבירה את הקורס זהה בהרבה מקרים לשמו של הרופא שהמליץ עליה).
 
חשוב לציין שמכיוון שהרופאים אינם מעוניינים להיות חשופים לתביעות אזי אין כמעט סיכוי שתהיו בבדיקה שלא ימצאו בה ממצא מעורר חשד כלשהו. מניסיוננו אנו ממליצים כי לפחות לסקירות האולטרה סאונד השונות תגיעו עם מארז מטליות לחות כך שבכל פעם שהרופא מצביע על נקודה לבנה, תוכלו לנגב את המסך. כותבי מדריך זה גילו לתדהמתם שבחלק מהמקרים ניגוב המסך מהצטברות של אבק פותר את הבעיה.
 
לידיעתכם, מאז בדיקות הקרפדה של פעם ירדו הרבה מי שפיר בנהר וכיום מסוגלים הרופאים לגלות פגמים חיצוניים או פנימיים מהותיים בקלות די רבה, אך על אף זאת ולמרות ההתקדמות הרבה, עדיין אין בנמצא שום בדיקה המסוגלת לומר לכם אם ייצא לכם ילד נודניק, מעצבן או סתם בכיין. המלצתנו היא כי בכל תהליך ההיריון ובכל פעם שינסו לזרוע בכם חרדה שמשהו אינו תקין עם העובר שלכם תנסו לזכור שעד היום עוד לא נולד אף ילד מושלם ושאם תשאלו את כותבי מדריך זה הרי שהם יוצאים מהנחה שבסופו של דבר לכל ילד יש תסמונת דאון מסוימת וזאת מהסיבה הפשוטה שהם לא מכירים אף ילד עם תסמונת אפ.
 
עוד על שלב ההיריון בכתבה הבאה בסדרה.
 

לכתבה הראשונה בסדרה  לחצו כאן «


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים