כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
מי לדעתך יהיה ראש הממשלה הבא?
[תוצאות]


 
 
מונה:


 

 העיקר הבריאות
   יוסי נץ

טכניקת אלכסנדר מטפלת בהתנהלות העצמית באמצעות המודעות. כלומר, היא מלמדת אותך לבצע את הפעולות שאנו מבצעים בהרגליות וללא מחשבה


פורסם בתאריך: 23/1/10 |
 

נפש בריאה בגוף בריא

האמרה היהודית "נפש בריאה בגוף בריא" מבטאת תפיסה כי הא בהא תליא, כלומר, אין האחד יכול להתקיים ללא השני. טכניקת אלכסנדר, לעומת זאת טוענת כי אין כל הפרדה בין הגוף והנפש. אנו בנויים כאיכות אחת שלימה ומורכבת. אנו בנויים כאריג טווי, שאם נפגם סיב כלשהו בו, סופו כי כל האריג יפרם בקצב כזה או אחר.
 
טכניקת אלכסנדר עבורי היא מרכיב ונדבך מרכזי בהתנהלותי העצמית. יחד עם זאת, הושפעתי והטמעתי בי דיסציפלינות נוספות שמשמשות לי אבני דרך בהתנהלותי וכך גם כשאני מדריך את הפונים אלי ומבקשים את עזרתי.
לא אחת שואלים אותי לגבי חיזוק שרירים כאלו ואחרים, האם הם יועילו לכאב או תעוקה כזו או אחרת. התשובה תהיה תמיד לפי הסדר הבא: א. האם נבדקת אצל רופא לוודא כי אין לך מפגע אורגני כלשהו שדרוש לו טיפול רפואי. כמו במקרה של אותה בלונדינית שבאה לרופא ואומרת לו: " ד"ר, בכל מקום שאני נוגעת לעצמי בגוף, אני צורחת מכאב". הרופא בדק אותה מכף רגל ועד ראש והסביר לה:
" יש לך שבר באצבע".
אבל, אם כבר מדברים על בלונדיניות, אז איזה גבר בחליפה מחוייטת וחיוך מתנשא התיישב במטוס ליד בלונדינית מדהימה והחליט שיסתלבט עליה קצת. "גברתי" פנה אליה. "אם נשוחח, הטיסה תעבור לנו יותר מהר ובכיף".
הבלונדינית סגרה את הספר שקראה בו. " זה נשמע הגיוני למדי. באיזה נושא אתה מבקש כי נדון?" "מה דעתך שנשוחח על אנרגיה גרעינית?" (הוא חשב כי זה השלב הראשון בסתלבט.)
"כן, זה נושא מעניין מאוד וראוי בהחלט. אבל הייתי רוצה לברר איתך כמה שאלות קודם: איך זה שעז, פרה וסוס – שלשתם צמחוניים ואוכלים את אותו המזון, לכל אחת מחיות אלו יש גללים בצורה שונה?" "וואלה" אומר האיש, אני באמת לא יודע". אומרת לו הבלונדינית:"How do expect to discuss nuclear power, if you don't know shit"
זה היה תיקון לבדיחה הראשונה, כדי שלא יחשבו, חלילה, כי יש לי משהו נגד בלונדיניות.
ולעניינו; בשלב ב' אני אומר כי קודם שמטפלים בחיזוקם של שרירים, יש לרדת לעמקה של הבעיה: הכאב אינו מצב טבעי, יש לבדוק מה מחולל אותו. אם הסיבה אינה אורגנית, כמו פציעה, או חולי, מן הסתם הבעיה היא בהתנהלות עצמית, שמתבטאת בתוצאתה למשל, בעיוות ביציבה שהאסימטריה גורמת לכך כי קבוצת שרירים אחת מנסה לחפות על עבודתה הלקויה של קבוצת שרירים אחרת ובסופו של דבר, חוסר הסימטריה בעבודה גורם לתקלה. פרוש הדבר הוא, שאם
לא תשנה את התנהלותך ובאותה עת תחזק את שריריך, בעצם תעצים את הבעיה, בכך שתדגיש בייתר שאת את התנהלותך השגויה. כי על כן, קודם שאתה עובד על השרירים, תקן את התנלותך ואז תעבוד על חיזוק השרירים.

טכניקת אלכסנדר


 
טכניקת אלכסנדר מטפלת בהתנהלות העצמית באמצעות המודעות. כלומר, היא מלמדת אותך לבצע
את הפעולות שאנו מבצעים בהרגליות וללא מחשבה כמו קימה מישיבה ולהפך, הליכה, שימוש בידיים
בעבודה וכו' דרך מודעות ומחשבה. מה פרוש הדבר מבחינה פיזיולוגית? פעולות שאנו מבצעים מתחילות
בפקודה עצבית מן המוח. נוצר מעגל חשמלי עצבי (שמקור האנרגיה שלו הוא של נתרן ואשלגן) שזורם
מאקסון לאקסון של העצב, עד שהוא מגיע לשריר, ההוראה החשמלית עוברת מן העצב אל השריר ואז
מבוצעת עבודת השריר. בפעולות הרגליות, המעגלים העצביים אינם עוברים דרך המוח אלא בדרך מקוצרת, במעגל מקוצר. בטכניקת אלכסנדר אנחנו מבקשים לשבור הרגלים תנועתיים ולבנות התנהלות מושכלת, לאמור, דרך המודעות והמוח.
ברמה של התנהלות יסודית ובסיסית, אני מאמץ את טכניקת אלכסנדר בכל ליבי. יחד עם זאת, נוכחתי לדעת, מאמוני קרטה במשך שנים, מקריאה בספרים על הזן, מדיטצייה טרנסצנדנטלית, זהזן וכן מחוויותי, רגעי החסד האמיתיים (הנדירים) של האדם הם אלו שבהם הלא מודע נפגש עם המודע בנקודות השקה מדהימות. באותן נקודות האדם מסוגל להפיק מעצמו פוטנציאל, שאינו מודע לו כלל. אך לא בכך עסקינן.

 

 

 

 

 

 

טכניקת אלכסנדר מטפלת בהתנהלות העצמית באמצעות המודעות. כלומר, היא מלמדת אותך לבצע את הפעולות שאנו מבצעים בהרגליות וללא מחשבה כמו קימה מישיבה ולהפך, הליכה, שימוש בידיים בעבודה וכו' דרך מודעות ומחשבה.

 

 

 

 

 

 

 

רגעי החסד האמיתיים (הנדירים) של האדם הם אלו שבהם הלא מודע נפגש עם המודע בנקודות השקה מדהימות. באותן נקודות האדם מסוגל להפיק מעצמו פוטנציאל, שאינו מודע לו כלל.

 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

לייבסיטי - בניית אתרים