כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ארכיון 2011 >> איגרת מיחיעם שגיא מנכ"ל "גמל שריד"


  איגרת מיחיעם שגיא מנכ"ל "גמל שריד" 
  לכבוד השנה החדשה  
 
 
 
חברי שריד,
חילופי העונות ותחילתה של השנה העברית החדשה תשע"ב, מהוות מבחינתי הזדמנות נאותה לעדכונכם במאפייני הפעילות וההתרחשויות ב"גמל שריד" בשנה האחרונה.
בהיבט הפשטני של הנתונים היבשים ניתן להעריך כי החברה מגדילה את היקף מכירותיה השיקלי בכעשרה אחוזים ביחס לשנה הקודמת ואת היקף רווחיה (הרווח הנקי) בכארבעים אחוזים ! בהתאם לתוצאות אלה - עלה סכום ההעברות לקיבוץ.
מעבר לנתונים אלה, פועלת החברה לשנות את פניה ואת עתידה העיסקי במספר מישורים מרכזיים:
במישור של התווית הדרך ובחירת הכיוון האסטרטגי הנכון, הציגה הנהלת החברה תכנית חומש להתרחבות וצמיחה, תכנית המגדירה כיווני התפתחות הממוקדים בשווקי מזרח אסיה הגדלים בהתמדה ומהווים בעבור "גמל שריד" אופקים אטרקטיביים ואתגריים.
התכנית, שאושרה ע"י מוסדות הקיבוץ בראשית אוגוסט, נמצאת בשלבי לימוד והעמקת פרטיה ובכוונתנו לקדמה במהירות בחודשים הקרובים.
במישורים העיסקיים הנוספים, בכוונת החברה לנצל את הצלחתה של חברת הבת בארה"ב ולהוסיף ולהרחיב את היקף הפעילות הנוכחי בכיוונים סינרגטיים לפעילות זו. כבר בימים אלה מתרחבת פעילות המכירות וההפצה של "אברייסיק" אל אזור החוף המערבי בארה"ב.
בשווקי דרום אמריקה משקיעה החברה מזה מספר חודשים במאמץ מרוכז באיתור וגיוס לקוחות מתאימים , והצלחות ראשונות מתגבשות בברזיל, הונדורס וארגנטינה.
גם בשוק הבית התחרותי ממשיכה "גמל" בפעילות שיווקית אינטנסיבית, במטרה לשמר ולשפר את מעמדה כיצרן מוצרי ההשחזה, החיתוך והליטוש המוביל והמקצועי בישראל. בשבוע הבא עומדים אנשי השוק המקומי לארח בשריד למעלה מ-300 לקוחות מובילים במפגן של עוצמה ומובילות שוק.
איכות, מחקר ופיתוח מהווים ציר חיוני בפעילות החברה, מיקוד שיוצר בעבור עתידה נתיבי התפתחות טכנולוגיים משמעותיים. החברה פועלת במסגרת שתי תכניות מו"פ מתקדמות של המדען הראשי ומשקיעה בכך משאבים ניהוליים, אנושיים וכלכליים רבים. "גמל שריד" עומדת בימים אלה על סף פריצת דרך בפיתוח מוצר חדשני ומתקדם מסוגו בעולם בתחום דיסקיות הפלקס.
אגף עתיר ידע זה קיבל על עצמו בנוסף, את ההתמודדות המורכבת בהשגת הפתרונות הנדרשים להתמודדותה של "גמל" עם נושאי איכות הסביבה הכרוכים בפעילותה. במהלך חודש נובמבר יערך ניסוי לבחינת פתרון הנדסי ייחודי לארובות מפעל הפלקס, שהוצע ע"י חברה גרמנית. ציוד מיוחד שנרכש והותקן לאחרונה אמור לבחון מתן פתרון לפליטות ולריחות העולים ממפעל הקראמי.
בתחום הפיתוח הארגוני וטיפוח המשאב האנושי משקיעה החברה ללא לאות. במטרה לשפר את האקלים הארגוני נערכו מספר שינויים בהרכב הנהלת החברה, אליה הצטרפה יועצת ארגונית המתפקדת כחברת הנהלה לכל עניין. במסגרת זו פועלת הנהלת "גמל" לשיפור תנאי העסקת עובדיה ומנהליה ,תוך מיקוד ברווחתם ובבטיחותם האישית והתווית מסלול לתגמולם ההוגן. הוקם מערך הדרכה מקצועי מתאים והחברה הציבה לעצמה אמות מידה של התנהלות בדרך של שקיפות, פתיחות והוגנות כמאפיין ארגוני.
מערך התפעול והיצור נהנה השנה מהשקעות בסדר גודל של כששה מליוני ₪. תנור מס' 6 המתקדם הוצב במפעל הקראמי, שעבר שיפוץ והרחבה פנימית לצורך זה. תנור זה ,יחד עם תנור יבוש נוסף עתיד לשפר את איכות המוצר הסופי ולהעלות את תפוקת המפעל בכעשרים אחוזים. כן נבנה והופעל מכון המלכדים, המעניק ל"גמל" יכולת פיתוח והרכבת מלכדיה בעצמה.
במפעל הפלקס הוצבו שני מכבשים אוטומטיים ומכבש שלישי הוזמן. כן הוזמנו 3 תנורים נוספים. המפעל משפר בדרך זו את יכולת האוטומציה שלו ומגביר את תפוקות יצורם של מוצרי הפלקס הדקים, שהביקוש להם הולך וצומח בכל העולם.
בסה"כ, ואני מרשה לעצמי להוסיף נופך של נימה אישית בסיומו של עידכון תמציתי זה, נראה שהחברה נמצאת בתנופת פיתוח והתקדמות.
בימים אלה מסתיימת השנה הראשונה לעבודה בחברה ותחושתי תחושה של סיפוק ועשיה. לתפישתי, מוטלת עלינו בהנהלת "גמל שריד" החובה להמשיך להוביל, לקדם ולפתח -תוך בחינה אחראית וזהירה של האיומים הצצים בסביבה המאקרו-כלכלית ותוך רגישות מתמדת לנעשה בתוך הארגון פנימה.
ברצוני להודות לעובדי "גמל" ולחברי בהנהלה, למועצת המנהלים וליוסי כץ היו"ר, לאמציה ולפרנסי הקיבוץ שעמלים עימי שכם אל שכם בגיבוש הדרך הסבוכה, ולכם, הבעלים על האמון והגיבוי לו זכיתי במהלך שנה לא קלה זו.
אני מאחל ל"גמל שריד" ולקיבוץ שריד על כל תושביו שנה טובה, שנת שגשוג ואושר אישי.
חג שמח,
יחיעם שגיא


Go Back  Print  Send Page

לייבסיטי - בניית אתרים