כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ארכיון 2011 >> לינה משותפת לכבוד הסילבסטר
 
 
 שריד: לינה משותפת לכבוד הסילבסטר 
 
 בקיבוץ שריד החזירו את הלינה המשותפת... לכבוד תחילתה של השנה האזרחית החדשה, ותודה לגננת המיתולוגית

קרני עם-עד 

פורבם ב- 
 
בליל השנה האזרחית החדשה שבו ילדי שריד ללינה המשותפת. טוב, לפחות לכמה שעות. תריסר פעוטים גילאי ארבע־חמש, וגם בוגרים יותר, מכיתות א'־ב', הובאו בשעה 20:30 על ידי הוריהם לגן "אילן" שבקיבוץ. הם שבו בשלום לביתם וללינה המשפחתית לפני השעה 1:30.
  
רוחל'ה בן יוסף, הגננת המיתולוגית של הקיבוץ, השכיבה את הילדים לישון על מזרנים, לא לפני שהעסיקה אותם (יחד עם המטפלת השכירה) בפינות משחק ומחשב, ובצפייה משותפת בטלוויזיה. בפורים, כך מבטיחים בשריד, תחזור בשנית הלינה המשותפת, אבל גם הפעם ללילה אחד בלבד.
 
עדי רוזן, רכז התרבות של הקיבוץ (בנו של רפי רוזן ז"ל, שאף כתב ספר על חוויותיו בחינוך המשותף, "זיכרונות מבית הקומותיים") היה הוגה הרעיון יוצא הדופן. רוזן, המוגדר בפי חבריו למשק כ"נוסטלגי ללא תקנה", הציע לצוות הגן ולהורים לפתוח את בית הילדים בליל הסילבסטר כדי להקל על ההורים בקיבוץ ובהרחבה לחגוג בשקט ובבטחה - וזאת בתשלום סמלי של 25 ש"ח (בנוסף לסכום שהקצתה ועדת התרבות). לצד ההורים שבירכו על היוזמה היו גם כאלה שהעדיפו שמרטף צמוד, אם משום שילדיהם עדיין צעירים, או בגלל הלינה המשותפת שלא היתה זכורה להם לטוב.
 
מסיבת סילבסטר 2012. ההורים והילדים בקיבוץ שריד חגגו (צילום: EPA)
מסיבת סילבסטר 2012. ההורים והילדים בקיבוץ שריד חגגו (צילום: EPA)
 
אחת מאלה שהביאה את בנה, גיא (4.5), ללינה המשותפת בגן הילדים, היתה לילך שחם קציר, בת 31, בת שריד ומורה לתקשורת. היא עצמה התחנכה בגן של רוחל'ה בן יוסף, והלינה בבית הילדים זכורה לה כחוויה טובה. "הרעיון עלה כגימיק משעשע על ידי עדי, ואנחנו נורא התלהבנו. קראנו לזה 'מסיבת פיג'מות', ועל פי העדות של גיא היה שם כיף גדול. יש לנו תינוקת בת שנתיים, ולה הבאנו שמרטף. החוויה אמנם היתה קצרה, כי כבר בחצות וחצי חזרנו מהמסיבה, אבל בפורים נחזור על המבצע. ראינו את הילדים ישנים צמודים זה לזה על המזרנים, כמו כפיות, והתרגשנו. הורים שבחרו לא להביא את הילדים לגן הצטערו מאוד, וגם הילדים לוחצים על לינה משותפת בפורים".
 
היית מחזירה את הלינה המשותפת לשריד?
לילך שחם קציר: "ממש לא. הילד צריך להיות ליד הוריו, ורק במקרים יוצאי דופן ללון אצל חברים".
 
רוחל'ה בן יוסף (58), בת קיבוץ עין-כרמל וחברת שריד מאז שנת 1980, היתה הגננת של הורי הילדים המתחנכים אצלה כעת בגן אילן. "את ההורים השכבתי לישון בלינה המשותפת, והפעם עשיתי זאת עם ילדיהם. בתור ילדה בקיבוץ לא היו לי טראומות מהשיטה הזו, וגם לא הכרתי משהו אחר. גם ארבעת ילדיי ישנו בבית הילדים ולא יצאו משם פגועים.

היום אני מתקשה להבין איך הסכמנו שילדינו לא ילונו בבית, אבל אז זה היה מקובל ומוסכם.

"תראה, אני לא מבלה בסילבסטר, לא שותה או רוקדת, ולכן לא היתה לי בעיה לפתוח את הגן בערב. גם הסכום שקיבלנו היה מכובד. הילדים שהגיעו לגן היו בני גילים שונים, כך שלא יכולתי לספר את הסיפור המסורתי של ה'לילה טוב', אבל העסקנו אותם במשחקים וראינו סרט בטלוויזיה. היה כיף, ואין לי בעיה לחזור על זה בפורים. הילדים ממש לחצו על ההורים להביא אותם לישון בגן, וזה כולל גם את ילדי ההרחבה. אני בטוחה שבפורים מספר הילדים עוד יגדל".

הספידו מוקדם מדי את הלינה המשותפת?
רוחל'ה בן יוסף: "לא. מה שהיה כבר לא יחזור. עדיף לקרוא לזה מסיבת פיג'מות".
 

 

Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים