כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> מנהל הקהילה מגיב לפרסום בעילום שם!
מנהל הקהילה מגיב לפרסום בעילום שם!
 
אל ציבור החברים שלום וברכה,
צר לי ששוב אני נאלץ להתייחס לפרסומים לא אחראיים מעל גבי לוחות המודעות... בעילום שם!
לגיטימי להביע דעה ואף להתווכח עליה, אך בדרכים לגיטימיות, גלויות ושקופות, בין היתר במקומות המיועדים לכך, (לא בתאי הדואר או בלוחות המודעות בעילום שם.)

 
ולעצם העניין:
צריך להפריד בין אי הסכמה לבין דה – לגיטימציה של דעה המנוגדת. אין ספק שיש חילוקי דעות בכל הקשור לתכנית המשק ותוכנית ההשקעות, אך הדבר נדון בצורה מסודרת ודמוקרטית בשתי שיחות קיבוץ וההחלטות לקראת הקלפי נתקבלו בדרך המקובלת אצלנו, בלי לחץ וכפיה.
מומלץ שכל אחד (גם אם הוא מדבר בעילום שם) ידבר בשם עצמו ולא ייקח על עצמו לייצג את "מרבית חברי הקיבוץ" ומותר לו גם להניח שלדעתו התוכנית מנוגדת במהותה לתהליכי השינוי... האומנם?
 
• השקעה בכביש דרום היא הצעה לגיטימית שאמורה לתת מענה גם לחברי השכונה הדרומית, שצריכים להתמודד עם האבק בקיץ ובוץ בחורף,אך גם לתושבי ההרחבה בניסיונם לצאת מהקיבוץ מבלי לעבור בלב שכונה מאוכלסת.
זאת לא השקעה ששייכת לאגודה המוניציפאלית, שתקציבה לא בנוי לכך ושהדבר לא תואם את סדרי העדיפות שלה, גם אם מאוד רוצים להוריד מיסוי...! 
 
• כל ציבור אחראי של אנשים (גם בקיבוץ ! ) צריך להתרגל לכבד את החלטותיו ואת חבריו ולעניות דעתי (הלא מחייבת ! ) על הקיבוץ למלא חובה מוסרית ולהשלים את מהלך השיפוצים שהתחייבו אליו בשיכון הלולים, גם אם הייתה החלטה על שינוי באורחות החיים, שאני מאוד מכבד ! לכן מוטל עלינו לאשר את השלמת שיפוץ שיכון הלולים במתווה המוצע. !
 
• בנושא התשתיות כדאי לדייק ולא להפריח חצאי אמיתות : כל בן אדם שניגש לבנות את ביתו הפרטי יודע שחלק מהשקעתו כוללת השקעה בתשתיות המיועדות לאתר הבניה שלו. אצלנו נאמר שהדבר טעון החלטה של הקיבוץ, כשהכוונה היא להשתתפות חלקית של הבונים בהשקעה של מיליוני שקלים שהקיבוץ משקיע בתשתיות.האם זה לא סביר והגיוני? אולי לא, אך על כך יחליט הקיבוץ כאשר תובא בפניו הצעה קונקרטית על מימון התשתיות בכלל, וכחלק ממנגנון האיזונים של השיוך בפרט. מה עוד שלאלה שביקשו לגשת לבניה נאמר, שכיום לא משלמים, אך הדבר טעון החלטת קיבוץ בנדון. 
 
• ובנושא האחרון – מה זאת אומרת " התעלמות מבקשות הציבור להורדת מיסים" ? כיצד עומד הדבר מול הדרישה " להמשיך לקיים שירותים איכותיים ברמה גבוהה" ? האם הבאת הצעהשקולה ואחראית מצד ההנהלה ולנסות לא להסתבך שוב, כפי שזה היה לפני שנים לא רבות, זאת התעלמות? הודענו שנעשה זאת בצורה הדרגתית, שקולה ואחראית, כדי שכולנו נפיק מזה תועלת, בקצב המתאים,כשכל שנה הקיבוץ יחליט על כך בנפרד, על פי התפתחויות ובכפוף ליכולתו הכלכלית. האם זאת "התעלמות" ? האם זה "חוסר אחריות"?
אני מציע " לא לשפוך את התינוק יחד עם המים ", לגלות אחריות ולא לעצור את מהלך הדברים שכולנו החלטנו עליהם.
הגיעו לקלפי, הצביעו וקחו בחשבון שכל דחייה דוחה גם ביצוע דברים שכולנו רוצים וזקוקים להם.
 
בברכה,
נח שגיא
מנהל הקהילה

 

Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים