כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:מפקד אוכלוסין: משפחת ברקן, קיבוץ שריד
נחמן גלבוע | אתר הקיבוצים (הכתבה פורסמה בדף הירוק לפני שנה עוד בטרם עברה המשפחה לביתה החדש)
 
משפחת ברקן
משתתפים: חגית (43), רועי (45),
אורי (20), מור (18), רז (15), שקד (10).
 
שיכון א': השכונה הראשונה של ותיקי הקיבוץ, נמצאת במרכז הקיבוץ. בתי רכבת, ארבע יחידות דיור, רציפים רחבים בחזית הבתים, שבילים צרים בין הבתים, נוי מטופח, עצים גדולים. השכנים של משפחת ברקן הם ותיקים, חלקם בדיור מוגן. דירת המשפחה הורחבה לפני עשר שנים ללינה המשפחתית ("אנחנו בונים עכשיו בית חדש על מגרש שהקיבוץ הקצה לנו").
 
ניצול פינות: שטח הדירה 85 מ"ר. סלון קטן, מטבחון גדול עם פינת אוכל, שלושה חדרי שינה, שירותים. הבית עבר הרחבה, שיצרה מספר פינות וחדרים בהפרשי גבהים. בסלון נמצא גם המחשב, במעבר בין הסלון למטבח ניצב ארון ובו כלי מטבח וחפצי נוי ("כל פינה פה מנוצלת"). על הקירות פוסטר של צ'רלי צ'פלין בשחור-לבן, תמונת חסידים רוקדים בצפת, ותמונה נוספת מההווי היהודי הדתי. על אחד המדפים מוצג גביע, שבו זכה הבן אורי בריצת ניווט, ומדליות שבהן זכה הבן מור בתחרויות כלבים.
 
מאפיה ביתית: חגית רכשה תנור אפייה רחב, 90 ס"מ, חצי תעשייתי, והיא אופה עוגות למכירה בכל סוף שבוע עבור החברים ועבור המועדון לחבר.
 
פרנסה: חגית, גננת בהכשרתה, ניהלה את מערכת החינוך בשריד מספר שנים, וכיום מנהלת מיזם חינוכי חדש של גינת ירק אורגנית לתעסוקת בני נוער מעמק יזרעאל. רועי מנהל את ענף גידולי השדה המשותף לשלושת הקיבוצים: שריד, גבת רמת דוד.
 
פעילות ציבורית: רועי היה בעבר מרכז משק בשריד, וכיום הוא חבר בצוות השינוי ("שעבר באוקטובר האחרון"), וחבר במועצת המנהלים של מפעל גמל. חגית מעורבת בייעוץ ובהכוונה לגיל הנעורים ("אחרי שסיימתי את ניהול החינוך, די התרחקתי מפעילויות ציבוריות").
 
פעילות אישית: חגית ורועי צועדים בשבילי הקיבוץ לשמירה על הכושר האישי. השורשים שלה: הוריה של חגית, גילה (66) ויאיר ז"ל לפידות, היא בת קיבוץ שריד והוא ילד חוץ שהגיע מירושלים, הכירו בקיבוץ ובנו בו את ביתם. יאיר הקים בית ספר טכנולוגי-מקצועי במזרע, ששימש בעיקר עבור ילדים עם קשיי למידה. גילה עבדה כגננת. יאיר נפטר ב-1985, ולאחר מספר שנים הכירה גילה בן זוג ועברה בעקבותיו לבוסתן הגליל. היא עבדה מספר שנים במערכות החינוך ביישובי הגליל המערבי, וכיום היא גמלאית, מתנדבת בבית החולים בנהריה ואחראית על מועדון הקשישים בבוסתן הגליל. לחגית יש אח ואחות: אלדד (41) בראש העין, מרב (37) בכפר תבור.
 
השורשים שלו: הוריו של רועי, נעמי (67) ויורם (73) ברקן, היא בת קיבוץ אילון, שהוריה עזבו ולאחר מכן הגיעה לשריד כילדת חוץ, והוא בן קיבוץ שריד, הכירו בקיבוץ ונישאו בו ("באותה חתונה שבה התחתנו ההורים של חגית"). נעמי עבדה כאחות מיילדת, והיא מנהלת המכבסה בקיבוץ; יורם עבד שנים רבות כנהג במפעל. לרועי יש שלושה אחים ואחות: חי (44) בשריד, פז (37) במזרע, אילה (32) בכפר גדעון, דור (25) בשריד ("הוא כמו הנכד של הוריי. ההפרש בינינו הוא 20 שנה"). הסבא של רועי, מוניו בולר (97), ממייסדי שריד, הוא כיום חבר הקיבוץ הוותיק ביותר.
 
מהרווקייה לחדר משפחה: הוא מבוגר ממנה בשנתיים, אבל התחנך בכיתה אחת מעליה. ההיכרות ביניהם הייתה כמעט מהסיר, אבל הקשר נוצר לאחר השחרור מהצבא, כששניהם התגוררו ברווקייה של צעירי הקיבוץ. הם ישבו הרבה ביחד על הדשא, נסעו לסרטים, ובסוף עברו לחיות יחד.
 
חתונה קיבוצית: ב-1989, בשריד ("החתונה האחרונה שבה הוזמן כל הקיבוץ").
 
הברקנים: אורי, חייל במחלקת סיור בהנדסה קרבית, עסק בריצות ניווט ואוהב לבלות עם חברים. מור, העולה לכיתה י"ב, עוסק בתאורה ובהגברה ומופיע כמתופף. רז, העולה לכיתה ט', אוהבת להסתובב עם חברים. שקד, העולה לכיתה ד', חובבת ספורט, בת זקונים.
 
קניות: במגדל העמק, בכלבו בשריד.
 
בילויים: טיולים ופיקניקים עם קבוצת חברים, אירוח חברים.
 
מאכלים: סלטים, פשטידות, עוגות, פיצות, לחמים ("כל מה שאימא עושה").
 
הפרטות ושכר דיפרנציאלי: קיבוץ שריד התנהל במודל משולב, ועבר לרשת ביטחון לפני כעשרה חודשים. חגית: "אני תומכת בשינוי. לא הייתה ברירה אחרת". רועי: "הייתי בצוות השינוי, ואני חושב שיש בו מרכיבים הוגנים. יש בו ערבות הדדית מרצון, התנהלות נכונה ומניעת בזבוזים".
 
מצב כלכלי: אין טענות ("לפני ההפרטה קיבלנו תקציב יותר גדול").
 
עושה להם את היום: אצל חגית - לשבת בבית ולראות שכל הילדים נמצאים; אצל רועי - לקום עם הזריחה ולצאת לעבודה.
 
טוב להם בקיבוץ (ציון מ-1-10): חגית - 8 ("ביום טוב"), רועי - 9.5.
 
קיבוץ שריד נוסד ב-1926, נמצא על כביש 73 סמוך למגדל העמק, מונה כ-350 חברים.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים