כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


דף הבית >> ערוצים >> קהילה בצמיחה >> ארכיון קהילה בצמיחה >> דפי מידע - מנהל קהילה, קיבוץ שריד >> דף מנהל הקהילה - אוקטובר 2012

 דף מידע לחברים
    
 אוקטובר 2012  |  מאת: נח שגיא

לכל חברי הקיבוץ שלום וברכה,
אני פותח הפעם בכך שאני מודיע, שבהתאם להחלטת הקיבוץ ולהודעתי בעת כניסתי לתפקיד, בסוף השבוע של ה 23-25 בנובמבר 2012 אעמיד עצמי להצבעת המשך הקדנציה. תוכלו לשפוט בהזדמנות זו את ההתנהלות, את הפרויקטים שאנו כולנו מעורבים בקידומם, את הדברים החשובים שעומדים על הפרק ועדיין לא הספקנו ליישם או להוציא לפועל, אך בעיקר – האם הכיוון, הסגנון והדרך מקובלים עליכם או לא. מתחייב לקבל בכבוד ובענווה כל החלטה שתתקבל !


פורסם בתאריך: 5/11/12

וכעת לנושאים שעל סדר היום :
• בימים אלה עומדת לחזור לדיון בהנהלה הכללית התוכנית המפורטת שגובשה בכל הקשור להפרדת שטחים , בין הפרטי לציבורי. לאחר דיון והמלצת ההנהלה תוצג התוכנית בפני הציבור ותגיע לדיון ואישור בשיחת הקיבוץ והקלפי. הדבר נחוץ לנו, הן לגבי השלמת הפרצלציה שהקיבוץ עוסק בה והן לצורך ההתנהלות של הקיבוץ והחברים מול אגודת המתיישבים, שקיבלה על עצמה את האחריות על השטחים הציבוריים.
 
ולעניין דומה – ועדת התכנון, צוות השיוך וההנהלה עוסקים בימים אלה בהשלמת התב"ע והפרצלציה הכלולה בה. גם היא תוצג בפני הציבור, ותוסבר בערוצים המקובלים אצלנו ובסופו של דבר תגיע לדיון והחלטה בשיחה. הנושא נחוץ לנו במיוחד כדי שנוכל לקדם את תהליכי השיוך והצמיחה הדמוגרפית לצד התכנון היישובי, כמו גם בכל הקשור להתנהלות מול ועדות התכנון האזוריות ומנהל מקרקעי ישראל. שיהיה בהצלחה ....
 
דבר משאבי אנוש טל אדלר 
משרות מאוישות על ידי פנסיונרים : לפני כשבועיים פורסמו מודעות הדרושים למשרות המאוישות ע"י פנסיונרים, בהתאם להחלטות הקיבוץ. סה"כ פורסמו 16 משרות (רובן חלקיות ) בקיבוץ, ו – 13 משרות (רובן חלקיות ) ב"גמל" . למש"א קיבוץ ולמש"א גמל הגיעו עד כה כ 15 פניות של חברים בגיל העבודה ושל בני משק לאייש את המשרות הנ"ל. בתחילת נובמבר נתחיל בפגישות ראיונות עם כלל המועמדים, כולל גם החברים המאיישים כעת את המשרות במידה והגישו את מועמדותם. על פי החלטת הקיבוץ, נציג ציבור צריך לקחת חלק בתהליך האיוש וקביעת תנאי העבודה. בינתיים פנתה והסכימה רוני דה קוסטה לשמש כאשת ציבור בתהליך, אך כל מי שרואה את עצמו אדם מתאים לשמש כנציג ציבור בתהליך זה, המחייב דיסקרטיות רבה, מוזמן לפנות אל טל או לנח. באם לא ימצאו מספיק חברים שיסכימו לשמש כנציג ציבור נצטרך להתקדם בתהליך עם מי שפנה עד כה. ברור לנו כי תהליך זה הינו מורכב ורגיש ואנו תקווה כי נתמודד עם האתגר בהצלחה ותוך שמירה על כבוד הדדי. 
 
עדכון " גמול פנסיונר": בהתאם להחלטת הקיבוץ, שיש לקבוע מפתח לעדכון הסכום של "גמול פנסיונר", נקבע כי "גמול פנסיונר" יעודכן כאשר מעודכן שכר המינימום במשק, בשיעור השווה למחצית שיעור העדכון של שכר המינימום. שכר המינימום עודכן באוקטובר 2012 בשיעור 4.8% ולפיכך שיעור העדכון הנוכחי של "גמול פנסיונר" הוא 2.4% . משמעות הדבר : גובה "גמול פנסיונר " עולה ל – 614.60 ₪ לחודש. העדכון יכנס לתוקפו החל בחודש אוקטובר 2012 .
 
ושוב משולחן מנהל הקהילה: אנו עושים מאמצים להתמודד ולהסדיר מצבים בהם מצויות משפחות עם חוב כבד בתקציב. המשימה כבדה ולא פשוטה וכל מקרה טעון וראוי להתייחסות נפרדת, אך לצד מקרים שבהם הנושא עלה יפה, עדיין מתקשים עם מקרים נוספים. בסופו של דבר הנושא והצעדים שננקטו יגיעו לידיעת ציבור החברים שיתבקשו גם להביע דעה בנדון.
 
ברצוני להזכיר לחברים המגיעים אלי בבקשות (לגיטימיות כשלעצמן ) בדבר הגדלת תקציבים ושינויים למיניהם, שהדרך הנאותה והמקובלת עוברת דרך הגשת הצעות מפורטות לדיון במסגרת הכנת תכנית המשק לשנת 2013 ותכנית ההשקעות שבמסגרתה. זה הזמן וזאת הדרך !
 
כתשובה לשאלות שנשאלתי לאחרונה אוכל לומר :
1. ההחלטה על הכוונה להורדת אגרת הקהילה ב 100 ₪ לחודש בכפוף לתוצאות המחצית הראשונה נדחתה לשיקול נוסף לנוכח תוצאות לא טובות במיוחד בסיכומים הקהילתיים. אמציה הודיע על כך בשיחת הקיבוץ בעת הדיונים על דו"ח המחצית הראשונה והשיחה רשמה זאת לפניה.
 
2. הדיון על הורדת מס איזון ועל גובה ההורדה, בנוסף ל 3% שהורדו בתוכנית 2012, יתקיים בעת הדיונים על תוכנית המשק וההשקעות לשנת 2013 . הקיבוץ ידון בחלופות השונות, במחירים הכרוכים בכך ועל פי החלטות הקיבוץ ייפול דבר.
 
השכרת דירות / יחידות דיור ע"י חברים: בתשובה לשאלות או לכוונות בנדון אוכל להודיע (בהסתמך על חוות דעת משפטית ), שחבר הקיבוץ אינו רשאי להשכיר דירתו טרם שיוך , כי הדבר מהווה הפרה ברורה של הסכם המשבצת וכן עשוי לסבך את הקיבוץ בסוגיות מס, קושי בפינוי ועוד.. אי לכך אנו מפרסמים הודעה ברורה מטעם המזכירות וההנהלה הכללית ובהנחה שחברים יבינו את ההודעה ואת משמעות ההפרה שלה, אמנע בשלב זה בפרוט דרכי אכיפה אפשריות. פנייתנו לחברים שכבר עשו זאת לבטל את ההשכרה לאלתר ולאלה שתכננו זאת לבטל את כוונתם.
 
• בתשובה תמציתית לשאילתה שתישאל בשיחה אוכל למסור, שוועדת פנסיה מסכמת את דיוניה ונערכת למסירת דו"ח וקיום דיון בהנהלה כללית ובשיחת הקיבוץ על נושא הפנסיה.
 
• כפי שרוב החברים קראו באתר הווידיאו או קיבלו מכתבים בנדון , החל תהליך הטיפול באיוש מחודש של משרות שכיום מאוישות ע"י חברים פנסיונרים. המהלך כרוך בעבודה רבה, רגישות וסבלנות ( הדדית ). אם חברים מסוימים לא יודעים או לא מבינים מה הכוונה בכלל, או ביחס לעצמם, הם מוזמנים לפנות אל מנהלת משאבי אנוש או אלי כדי להתעדכן או לקבל הסבר על מצבם.
 
• כתובת במקומות עבודה למקרים של הטרדה או פגיעה מינית – ביררנו והתברר לנו, שעל פי חוק בכל מקום עבודה המועסקים שכירים חלה חובה לפרסם את "התקנון למניעת הטרדה מינית" ולציין בו את שם הממונה על מניעת ההטרדה המינית במקום העבודה. אי לכך קיימנו התייעצות עם החברות העוסקות בנושא בשריד (הדסה פרסאי ורעיה קליין ) וסיכמנו לפרסם את התקנון במקום בולט בענף המזון, בענף החינוך, בבית הסיעודי וביישוב בכללותו. בכך יש בכוונתנו לעמוד בדרישות החוק ולסמן כתובת/ות מתאימה /ות לפניות, בתקווה שלא יהיה צורך בכך.

נסתפק בזאת הפעם ונמתין לבאות. בכל מקרה, ככל שתהיינה תוצאות
ההצבעה, מובטח לפחות עוד דף מנהל קהילה אחד.
בברכה,
נח שגיא
 

 

 
נח שגיא - מנהל הקהילה

 

 


 
הפרדה בין הפרטי לציבורי

 
הורדת אגרת הקהילה ? אולי ב-2013
 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים