כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאיזה מפלגה תצביע בבחירות הקרובות?
[תוצאות]


 
 
מונה:


 

 סיכום אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות (או בקיצור- תודה)   מאת: עדי רוזן

כשקול שירתו הערבה של ניב אבנרי עדיין מהדהד באוזניי (איך זה שלאנשים גבוהים תמיד יש קול נמוך?...) וזמרתה המשובבת של משפחת ליבנה מלטפת את זכרוני בנועם הרמוני, התיישבתי לכתוב את סיכום אירועי החג..


פורסם בתאריך: 26/4/10 


חזרות למופע יום העצמאות 

ותודה מראש לכל מי שיתגייס לעזור באירוע הבא

ואפתח בהבהרה- נחיל המטוסים שחצה בצהרי יום העצמאות את שמי הקבוץ לא היה חלק מהפקות החג של וועדת תרבות, למרות שבהחלט אפשר לציין שלא גילינו כל התנגדות למעבר המטוסים בשמיים הטריטוריאליים של הקבוץ ולכן כנראה שבכל זאת יש לנו חלק.

ועכשיו לסיכומים, ולפני שאסכם את האירועים האחרונים אזדרז לשלוח צרור ברכות לאלו שטרם הספקתי להודות להם על האירועים הקודמים:

קודם כל המון תודות לצוות המסור המארגן בשנים האחרונות את חג הפסח ומצליח לעשות זאת בטוב טעם גם בימים איומים כפי שהיו לכולנו ימי הפסח האחרון.

אז תודה לאריאל מור שלקח על עצמו את הפקת החג ועושה זאת לעילא ולעילא. תודה גדולה לנורית ונתן מילוא שאחראים על התוכן ועושים זאת בכישרון ורגישות. וים סוף של תודות גם לשאר חברי הצוות כמו רעיה זקס, רותי פינקל ותרזה פרסאי שעושים את מלאכתם בצנעה ובמסירות.

תודה נוספת שמגיעה באיחור היא לצוות יום השואה שלפי המסורת הנהוגה בשריד כלל גם השנה את בני י"ב והוריהם. תודה מיוחדת מגיעה לתמי וניר רושקין ולדניאלה דרבקין שהיו אחראים על העצרת המרכזית.

ומכאן לאירוע נוסף שהתרגש עלינו והוא טקס הפתיחה הרשמי של ההרחבה שכלל שני נאומים מלאי טעם של אמציה כפרי ורעיה קליין, נאום מכובד של ראש המועצה, ועוד נאומים.

על האירוע הנ"ל שלוחה תודה גדולה לחבורת המוסדניקים שהקימו, תלו והכינו את הכול (יוגב בר אילן, רון פקר, רז ברקן וליעד נאמן), ותודה גם לשי רוזן שדאג שהדברים יקרו, לטלי אדרת, למשה וינוקור, לצוות הנוי וצוות הפרדס שהכשירו את המקום, לנורית מילוא, ירדנה עובדיה ואורה בלאיס על הסרט ותודה עצומה לנעמי ברקן שבלעדיה לא היה טקס.

וכמו כן תודה לדני נימרי, ניצן ליבנה ועדו בר אילן שנעתרו להרטיב את האירוע בשירה, ריקוד ומשחק סימני דרך ושרק בעיות טכניות מנעו מהם לעשות זאת ומכולנו ליהנות יותר.

וכאן אנחנו עוברים סופסוף לאירועי יום הזיכרון ויום העצמאות.

באופן כללי ניסינו במהלך המועדים הנוכחיים לשמור על האירועים המסורתיים של שריד ולנסות ולהוסיף עליהם במקצת, וכך נוספו במהלך שלושת הימים הללו עוד שלושה אירועים למצאי הקבוע.

יום הזיכרון החל כמדי שנה באירוע ליד האנדרטה. השנה לקחה על עצמה את האחריות לאירוע ענת דנציג שגייסה לעזרתה את רעיה זקס ויחדיו הן הכינו טקס מכובד וראוי. כאן יש מקום לציין גם את תרומתו האדירה של גדי סלוצקי שאחראי מזה מספר שנים שכל הדברים יהיו במקומם ויקרו בזמן שבו הם אמורים לקרות ועושה זאת על הצד הטוב ביותר.

מיד לאחר הטקס באנדרטה החל ערב המהווה חידוש בנוף של שריד. הערב ביוזמתם והפקתם המבורכת של נחום אברמוביץ ועדה רמון זכה לשבחים והרבים שהגיעו אליו סיפרו שהיה ערב מרגש, מכובד ועשוי היטב שהחיה מחדש את זיכרון הנופלים. כמי שסיבות אישיות מנעו ממנו להיות באירוע ריגש אותי במיוחד לפגוש למחרת את בני המשפחות השכולות של שריד שציינו בפני עד כמה היה הערב טוב וחשוב. אני מוצא לנכון להודות לכל אלו שלקחו חלק בהפקת האירוע, לבני המשפחות השכולות ששיתפו פעולה ולאלו, כמו למשל נילי רמות, שנרתמו וסייעו מאחורי הקלעים.

למחרת החלו האירועים בעלייה המסורתית לבית העלמין וזהו המקום לציין את צבי ילינסקי ואריאל מור שאחראים בשנים האחרונות לקיומו הראוי של הטקס ועושים זאת ביעילות ובטעם.

ובערב, מיד לאחר הארוחה החגיגית, הגענו כולנו למפקד המסורתי שהצליח שוב להפתיע במקוריות ובחן.
כל הברכות והתודות על המפקד שלוחות לרוחל'ה בן יוסף, עירית ספר ואילנה בלומברג שמארגנות אותו שוב ושוב, ושוב ושוב עושות זאת בהצלחה וכשרון רב.

בהמשך הערב התקיים בינגו עצמאות שהכין דותן שמואלי ושהיה עשוי יופי. בבינגו זכו בסופו של דבר זוהר ונירית והפסידו כל אלו שלא היו שם.

יום העצמאות עצמו היה מחולק להפנינג השנתי, לפתיחת הבריכה המסורתית, לטורניר כדורעף החופים ולהקרנת חצי גמר ליגת האלופות בערב. על אירוע ההפנינג שלטה ביד רמה ומקצועית חגית צוקר, בית הקפה היה באחריותה ובביצועה של רוזי ליבנה, על פתיחת הבריכה היה אחראי יוסי נץ, טורניר הכדורעף התקיים בחסותו של עמיקם בן יוסף ובעזרתם האדיבה של כמה צעירים יפים ועל הקרנת המשחק בפני עשרות אוהדים נלהבים היה אחראי שאול סלוצקי. המון תודות לכולם.

ובכדי להתחיל לשאוף לסיום אעבור לתודות באופן כללי:
•תודה לכל אלו שנרתמו לעזור בבית הקפה.
•תודה לניצן ליבנה על תליית רשתות והצל וההובלות ולירון אויסטריכר שסייע לו.
•תודה לכל אלו שהכינו את העוגות לבית הקפה (לא להאמין אבל היו 70 כאלו)
•תודה לצוות המטבח וחדר האוכל על התקתוק שבו הם תקתקו את הקולינאריה בחג.

•תודה לכל אלו שנרתמו להפעיל את הקרוסלה ולדידי נאמן ועמיקם שדאגו לתקינותה (אגב, ההצלחה של הקרוסלה וכמויות הילדים שנהנו להסתובב עליה הדגישו כמה חסר לנו גדעון חיאל שהגה ובנה אותה)
תודה לניר רזניק על הזיקוקים היפים שהוא בחר והפריח ותודה גם על הובלת הכריות והפוטונים בעזרתו של עדי ניר.
•תודה לנעמי ברקן ולבני משפחתה שבלעדיהם לא היה שום דגל תלוי בסביבה ושום מפה לא הייתה מונחת על שום שולחן.

•תודה גדולה לתרזה פרסאי שכל אירוע וכל חג לא עובר בלי הטאצ' האמנותי שלה. אז החל מהקישוט לחג הפסח, דרך פינת הזיכרון יחד עם זמירה וטלי אדרת וכלה בקישוטי יום העצמאות שנתלו בחדר האוכל.
•תודה למוסדניקים (נרי, עדן, קורן, ג'ואי, שון, רועי, דגן, גל, לירן, נירן וליעד) על מפקד האש המעולה ועל כתובות האש שבכל שנה הן הולכות ונהיות מפתיעות יותר ויותר.
•תודה לאריאל שוויצר על המון המון דברים.
•תודה לדניאלה דרבקין על הארגון היעיל, השידוכים עם ספקים והסיוע באופן
כללי

•תודה לגידי צור על ההיענות לכל בקשה.
•תודה לצוות הכלבו ואדווה ברטל שסייעו בכל מה שביקשנו (וביקשנו)
•תודה למאיר קורכין שאחראי להביא את הכיבוד ושבלעדיו לחגים לא היה טעם.
•תודה ליוסי נץ על פתיחת הבריכה המוצלחת ושיתוף הפעולה והסיוע להם זכינו ממנו (וכמובן, תודה גם על המציל הצבעוני שהחזיר אותנו בבת אחת לימי "מציצים")
•תודה לרועי ברקן ששוב הציל את המצב והביא רשת צל שרק אלוהים והוא יודעים מאיפה.
•תודות רבות גם לאוריאל שץ על ההתגייסות והעזרה בכל דבר.
•תודה לאסתי שטיינברג על הרעיונות הטובים.
•תודה לדרור נץ על המודעות.
•תודה לחי שפיר על הפרסום והעזרה בכלל.
•תודה ליערה אוסטריכר, לסימי ארדי ולדגנית שהיו חלק משמעותי מצוות החג
תודה לעירד כפרי שנחלץ לסייע בדברים שלי אין בהם מושג.
•תודה קבועה ללימור בר אילן שבכל רגע נתון עושה משהו שבגינו מגיעה לה תודה.
•תודה עצומה לכל מי שקרא, שר, רקד, הנחה, צעד, כתב, הדליק משואה או עשה משהו אחר בכל אחד מהאירועים הנ"ל
•תודה לכל מי שבטעות גמורה נפקד מקומו מהתודות הרשומות כאן.
ותודה מראש לכל מי שיתגייס לעזור באירוע הבא.

ומכיוון שאני כבר נמצא בשוונג של לומר תודה, אני אנצל במת תודות זאת כדי להודות גם
ליעל כנען על כל פינות החג המושקעות שהיא מכינה המספקים לחגינו עוד צבע ואופי

וכמובן לאמיר צוק ולצוות ההגברה הנפלא (אורן, יוגב ושאול) שמתזזים בתקופה זו מאירוע לאירוע לאירוע ועושים הכול במסירות ובמקצועיות אין קץ.

עדי רוזן

נ.ב.
תודה גם למי שמתכוון לספור את מספר הפעמים שמופיעה פה המילה "תודה"

"מיד לאחר הטקס באנדרטה החל ערב המהווה חידוש בנוף של שריד. הערב ביוזמתם והפקתם המבורכת של נחום אברמוביץ ועדה רמון זכה לשבחים והרבים שהגיעו אליו סיפרו שהיה ערב מרגש, מכובד ועשוי היטב שהחיה מחדש את זיכרון הנופלים"

 


ערב יום הזיכרון בשריד

הכנות למפקש האש


  "ובערב, מיד לאחר הארוחה החגיגית, הגענו כולנו למפקד המסורתי שהצליח שוב להפתיע במקוריות ובחן."
 


מפקד האש בערב יום העצמאות

  


מופע הזיקוקים המרהיבדגלים ברחבי הקיבוץ


 


ואיך אפשר בלי בשר ?

 • צילומים: יאיר חרמוני

  עוד בנושא: עמוד תרבות בשריד 
 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים