כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


   

 סיכום חודש אוקטובר 2010
 מאת: עירית ספר

אוקטובר שם החודש העשירי, מקביל לתקופת תשרי מרחשון. אוקטובר 2010 היה חודש מיוחד: היו בו 5 ימי שישי, 5 ימי שבת ו 5 ימי ראשון. דבר זה מתרחש אחת ל 823 שנים. לאן נעלם השנה הסתיו? עמודי החצבים שסיימו פריחתם מסמלים לנו את המעבר בין הסתיו לחורף. לפני יותר ממאה שנים נהגו איכרי עמק החולה לחזות את כמות הגשמים לחורף הקרוב באמצעות התבוננות בעמודי החצב. אם הגביהו החצבים מעל 170 ס"מ, האמינו האיכרים שתהיה זו שנה גשומה. היום למרות שמשתמשים במודלים מתמטיים עדיין רבים הנעלמים בנוגע לאופיו של החורף המתקרב. לא נותר לנו אלא לקוות שלמרות התחזיות תהא זו שנה גשומה.


פורסם בתאריך: 1/11/10 


 צילום יוסי ריגלר 

ואם בעניין גשמים אנו עוסקים, ברצוננו לבשר שנמצא מחליף למודד הגשם המיתולוגי של קיבוץ שריד. יוסי שיין ירש מעמינדב את התפקיד היוקרתי. לפי טבילת הגשם הראשונה שלו נמדדו ב 8/10 חמישה מ"מ
של גשמי היורה.

26/9 מזל טוב!
מרים ונחום, להורים נועה ושקד דרוקר ולכל משפחת אברמוביץ להולדת הנכדה/בת זיו.

• 5/10 מזל טוב!
לסבים ריקי ואבנר קליר, להורים עינת ובועז ולכל משפחת קליר להולדת הנכד/בן יהלי.

• 11/10 מזל טוב!
להורים אלה ושגיא, לאחים איל ומיקה להולדת הבן/אח יהונתן.

יש לנו אחות: ברכות חמות לנועה ילינסקי! החודש לאחר 4 שנים סיימה נועה לימודי סיעוד במסגרת לימודי אחיות לתואר ראשון. בראשית נובמבר תתחיל לעבוד במחלקת ילדים בתל השומר.

8/10/10 משתתפים באבלה של משפחת רמות במות יהודה.
יהי זכרו ברוך.

מעוללות גדי הראשון: באוגוסט מונה גדי סלוצקי לקב"ט המפעל. גדי מספר שתפקידו למנוע את הפריצות החוזרות ונשנות למחלקות המפעל ואת החבלות דוגמת האחרונה בקווי התקשורת. העבודה נעשית תוך שיתוף פעולה עם הבקרה בשער הקיבוץ והוא מוזנק לערוך ביקורת בכל פעם שיש אזעקה ממערכת האבטחה של המפעל.

מעוללות גדי השני: גדי רופאיזן לא מונה עדין לקב"ט אך כבר הצליח למנוע גנבה של פרי מהפרדס: בחג סוכות שני נסע גדי מתחת חלקת הלימונים ולפתע צדו עיניו ערמה חשודה של שקים. עצירה לבדיקת החשד הביאה לבריחה מבוהלת של חבורת הקוטפים ולהשארת 12 שקים מלאים בלימונים. הלימונים נמכרו לכלבו והמשטרה עדין חוקרת.
  
מי כאן בעל הבית: ביום שישי ה 22/10 יצאו 78 מחברינו לראשון מבין שני מפגשים, שמטרתם לצקת תוכן לשאלות ארוכות השנים שמלוות את יחסי הקיבוץ עם גמל. המפגש היה מאורגן היטב והמשתתפים העלו רעיונות שונים, כיצד לשפר את היחסים בין הקיבוץ למפעל ואת המעורבות של הקיבוץ במפעל. יורם שטיינברג שהשתתף במפגש התרשם וכתב: "אם זה טוב ואם זה רע אין כבר דרך חזרה", או "אם זה רע ואם זה טוב אין ברירה אלא לחשוב". על תוצאות המפגשים בסיכום החודשי הבא.

וממפעל למפעל באותו הגמל: נאווה מדווחת שכל עובדי המפעל מנער ועד זקן, יצאו ב 13/10 ליום גיבוש בחיפה ובכרמל. הותיקים יצאו לסיור בחיפה, והצעירים יותר למועדון "חווית הרוכבים" בקיבוץ בית אורן. כאן טעמו מחוויות שונות כולל משחקים אתגריים, ריקודי בטן, נגינה בכלי נגינה מאולתרים, רכיבה על סוסים, סנפלינג ועבירות בשטח עם רכב התום קאר. בצהרים נפגשו כולם לארוחת בשרים עשירה במסעדת קאט בלו ולאחריה פעילות היתולית משותפת. מחכים כבר לגיבוש של השנה הבאה.

הידד למתנדבים: יצאו הוותיקים לטייל במוזיאון "בית הגדודים" במושב אביחיל. המוזיאון מנציח את פועלם של המתנדבים לצבא הבריטי ולבריגדה במלחמת העולם הראשונה והשניה. ותיקינו לא הספיקו אומנם לשרת בגדוד נהגי הפרדות של טרומפלדור אך התנדבו לצבא הבריטי במלחת העולם השניה. דוד מירון, טורי כפרי, הרצל וישניוב, איתמר ספר, אפא כץ, אהרון עשת, השו שפלר ואברהם מנדלר. האחראים על המוזיאון הבטיחו לצרף את קורותיהם לעדויות האחרות.

•  סוף עונת הרחצה:  בראשית החודש הסתיימה עונת הרחצה בבריכה. יתכן
שאת סיום עונת הרחצה צריך לאחר לאור התחממות כדור הארץ והחום הרב ששרר לאורך חודש אוקטובר. תודה ליוסי נץ ומוטה שבזכותם נהנינו מעונת רחצה מוקדמת וקרירה.

משתתפים באבלה של משפחת ניר במות עזרא, אביו של אבי.
  יהי זכרו ברוך.

• הרחבה גם אצל עו"ד שלמה כוהן: לאחר ההצלחה בקבלת השבת אצלנו מדווח הדף הירוק ששלמה פתח משרד שלישי ברמת גן (הראשון בחיפה והשני בצמח). שולחים ברכות חמות.

• גיציה קמה לתחיה: ב 18/10 הוחלט בשיחת קיבוץ רבת משתתפים ורבת צעירים, להעביר את הגיציה למבנה הנגריה, כחלק מהפיכת המקום למרכז תרבות. נקווה לפעילות תרבותית ענפה מבלי להטריד את תושבי שכונת הלולים.
 
• ונסיים באוירה תרבותית: צוותי חג החנוכה וחג ה 85 לשריד התחילו בהתארגנות. כולם מוזמנים לתרום.

שבת שלום! מצוות קבלות השבת


נועה ילינסקי במרכז התמונה


 


שקי הלימונים על רכב הביטחון של שריד


 


יום כף לעובדי "גמל"
אמנון דנציג במגפש עם הצעיריםסוף עונת הרחצה בבריכה

 לטורים הקודמים: לחצו כאן


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים