כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:סיכום חודש ינואר 2009  מאת עירית ספר
 פורסם בתאריך 10/2/09
 
ינואר החודש הראשון בשנה של אומות העולם, בן 31 יום, מקביל לתקופת טבת – שבט.
כדור הארץ ממשיך להתחמם, החורף השנה מועט בגשמים, זיהום האויר גדל ולמרות זאת הטבע משגע והפריחה בעיצומה.
ב 25/12/08 נחנכה חוות הלולים החדשה. היא הוקמה בעקבות דרישה של השירותים הוטרינריים לסגור את לול הקומותיים בחצר הקיבוץ. כדי לא להקטין את כושר הייצור שלנו החלטנו להקים לול חדש צמוד ללול 19 הישן. הלול החדש הוקם במהירות שיא של 5 חודשים ועלה למשלם המסים המקומי 1.7 מיליון ₪. בגזירת הסרט התכבדה נילי שיין, העובדת הראשונה בלול 19 הישן. לידיעת הנוסעים וההולכים: הדרך שיורדת מהלולים לכביש בכפר ברוך צופתה בחומר קשה שיאפשר תנועה גם כאשר ירד סוף סוף הגשם.
 
ב 28/12 זכינו להדליק את נרות החנוכה במסיבה רבת משתתפים בהנחייתו המקורית של יוסי ריגלר. בשמונת ימי החג הושקעה מחשבה ועשיה רבה של לימור ואורן בר אילן ובסיוע של חברים נוספים נהנינו מחג מגוון, פעיל ומרובה קלוריות.
 
ב 29/12 חוברה השכונה הקהילתית לקו המים הראשי של קבוץ שריד. עוד צעד חשוב בהקמת השכונה.
 
ב-5/1/09 נפגשו חברינו הקשישים עם הנהלת הסב יום. בפגישה הוצגו הפעילויות הרבות שמתקיימות בסב יום והסיוע שמגישה המועצה לגיל הזהב. מומלץ לנסות ולהצטרף.
ב 12/1 התקיים ביפעת ערב מרגש למתנדבי העמק. למעלה משעתיים הנעימו שמעון פרנס, זמריו ונגניו במבחר שירים ומנגינות יווניים. בפתיחת הערב התבשרנו שחברת קיבוץ שריד הדסה פרסאי מונתה לאיש הקשר של 1500 מתנדבי העמק. חליל ג'ובראן כתב: "טוב לתת כשנשאלים, אך טוב יותר לתת מבלי להישאל, לתת מתוך הבנה".
ב 14/1 נתרמו שתיים מתמונותיו של צבי בק ז"ל למוזיאון יד ושם על ידי משפחתו. התמונות בנושא תפילות יום כיפור התקבלו בהתרגשות רבה על ידי אוצרות האגף לאומנות של המוזיאון.
 
לרעיה ודני נמרי, לגל ומיכל בקיבוץ נען, לאחים עומר ורומי, מזל טוב להולדת הנכד/בן – יואב.
למלכה ודודו בכר, לעדי וענבר בתל עדשים ולאחיות עומר ועמית מזל טוב להולדת הנכד/בן – עילם.
חורף חם לחיילי צה"ל: חברות רבות משריד הורידו את המסרגות מהבוידעם וסרגו 70 כובעי צמר באופנה חדשה לחיילי ההנדסה, שריון, גולני וגבעתי. כ 10 כובעים מצמר לבן נסרגו לאלפיניסטים שמחכים לשלג בחרמון, שעוד לא הגיע ותכף בורח. תרומתנו מצטרפת לעוד 2000 כובעי צמר שנסרגו בידי נשות העמק והיד עוד נטויה.
צעירים ללא הפסקה! חלקם בצו 8: ירון אוסטריכר, ירדן ברטל ואמיר רמון. שלושתם כבר שוחררו ונמצאים בבית. וחלקם בצו השעה: אבנר כפרי ושגיא צוקר לקוסטה ריקה והדס מור לתאילנד.
שנת 2009 נפתחה ברעמי מלחמה וגשמי ברכה. בסיום שלושה שבועות של לחימה בעזה הוכרזה הפסקת אש חד צדדית. גלעד שליט לא שב למשפחתו ולעמו ודגל לבן של החמאס לא הונף. למרות זאת נקווה שהמכה שהונחתה על החמאס תאפשר לתושבי עוטף עזה לחיות שנים רבו במציאות ללא קסאמים.
 

 שבת שלום

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים