כניסה לחברים  |  הרשמה 

 
  
חדש באתר


 
 
דבר העורך
 
 

שלחו מייל בכל בעיה/ שאלה/ הבהרה/ תיקון/ תמונת מצב/ סרטון נחמד/ חדשות או כל דבר 
saridtv@sarid.org.il
 
  

   
לאור חג הביכורים המוצלח מה דעתך על השתלבות תושבי ההרחבה בשריד
[תוצאות]


 
 
מונה:


 
נוכחות: הדס ילין – יועצת ארגונית
נציגות שריד:
שרה רוזן- מנהלת הגיל הרך
דניאלה דרבקין - אחראית על החינוך הבלתי פורמאלי לגילאי א'-י"ב
אילנה בלומברג
מעיין נאמן
 
נציגות המשתכנים:
דנה הראל-ברק
יעל ריכטר
 סיון יתום
 
צוות חינוך הוקם כחלק מהרצון לשלב את הורי ההרחבה באורח חיינו עוד לפני הגיעם בפועל. מטרת הצוות לאתר קשיים אפשריים, לתת מענה לשאלות ולתכנן ביחד את קליטת ילדי ההרחבה במערכת החינוך של קיבוץ שריד בצורה הטובה ביותר. יחד עם זאת, חשוב לציין שמערכת החינוך של קיבוץ שריד הינה בבעלות ובאחריות קיבוץ שריד, על כל המשתמע מכך. את המערכת מנהלות, מטעם קיבוץ שריד, דניאלה דרבקין - חינוך בלתי פורמלי (כיתות א'-י"ב) ושרה רוזן - הגיל הרך (לידה עד גן בוגר).
בפגישה סקרו שרה ודניאלה את אופי הפעילות של מע' החינוך לגיל הרך ושל החינוך הבלתי פורמאלי לגילאי א'-ו'. רוב ילדי שכונת ההרחבה הם בגילאים אלו (שלושה ילדים בגילאי חט"ב ותיכון).
מע' החינוך הבלתי פורמאלי לגילאי בי"ס יסודי נקראת "מרכז" ומציעה פעילויות שונות לילדים, מסיום הלימודים ועד לשעה 16:30 (בימי שישי מ-13:00-7:45), כולל ארוחת צהריים בחדר האוכל של הקיבוץ. זהו בעצם, מעין צהרון עם תוכנית מובנית של פעילויות (אומנות, ספורט, העשרה וכד') שפועל גם בימי שישי, בחופשים, בשביתות וכד'. הקבוצה יכולה למנות עד 45 ילדים, עם שלושה מדריכים. אם יהיה מספר רב יותר של ילדים, תיבדק האפשרות של פיצול לשתי קבוצות גיל – א'-ג', ד'-ו'.
 
מע' החינוך לגיל הרך מתחלקת לפי שנתונים לגנים השונים מבית התינוקות ועד לגן הבוגר.
 
ההתארגנות לשנה"ל הבאה החלה, ואין עדיין מידע מדויק לגבי כמות ילדי ההרחבה שיצטרפו בספטמבר. חשוב לציין שלילדי ההרחבה עדיפות על ילדי חוץ, וכדי לקלוט אותם יהיה צורך להיפרד מילדי חוץ שנמצאים כיום במערכת, כל זאת ע"מ לשמור על גודל קבוצה סביר.
לכן, יש בקשה מהורים שיודעים שילדיהם לא יתחילו בספטמבר בשריד, או לחילופין, שיודעים בוודאות שילדיהם יתחילו בספטמבר בשריד, להודיע על כך לשרה רוזן בהקדם,וזאת ע"מ למנוע עוגמת נפש לילדים והורים שייאלצו לעזוב את המערכת.
בנוסף, המע' אינה מתחייבת לשמור מקום לילדי הרחבה שיצטרפו החל מחודש נובמבר (כחודשיים מיום תחילת השנה), פרט למס' קטן של משפחות שמתגוררות באזור המרכז. אלה מתבקשות ליצור קשר עם שרה.
סוכם כי סקירה מורחבת על אופי ופעילות מע' החינוך (כולל מחירים משוערים) תובא בפני המשפחות בכנס המשתכנים הבא, שייערך ככל הנראה בעוד כחודש.
הורים מתבקשים לשלוח לשרה ודניאלה שאלות ובקשות כדי שהדיון בכנס יהיה מקיף וייענה לכולם על השאלות הרבות.
מייל שרה רוזן ודניאלה דרבקין: edu2@sarid.org.il
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

לייבסיטי - בניית אתרים